شرایط دریافت وام فوری ۶۰ میلیونی بدون سپرده
با بازپرداخت ۱۲ سال

شرایط دریافت وام فوری ۶۰ میلیونی بدون سپرده

سقف تسهیلات بدون سپرده در تهران ۶۰ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ و بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰میلیون تومان و در شهر‌های کوچک نیز ۴۰میلیون تومان است.
کد خبر: ۱۰۲۱۲۹
بازدید : ۶۱۵۲
۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴

تفاهمنامه پرداخت وام خرید و ساخت مسکن بین بانک مسکن و وزارت میراث فرهنگی امضا شد.

در قالب این تفاهمنامه، علاوه بر تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی بدون سپرده در تهران، امکان استفاده از تسهیلات اوراق را فراهم کرده تا به هنرمندان حوزه صنایع دستی بتوانند به صورت تلفیقی از ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن بهره‌مند شوند.

سقف تسهیلات بدون سپرده در تهران ۶۰ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ و بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰میلیون تومان و در شهر‌های کوچک نیز ۴۰میلیون تومان است. متقاضیان در شهر‌های بزرگ می‌توانند همزمان از تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن (اوراق ممتاز) ۱۶۰ میلیون تومان و در شهر‌های کوچک نیز ۱۲۰میلیون تومان استفاده کنند.

تسهیلات از محل اوراق برای زوجین هنرمند نیز متناسب با شهر محل زندگی تا دو برابر این میزان قابل افزایش است. مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده ۱۰ ساله و تسهیلات از محل اوراق ممتاز نیز ۱۲ساله است.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در این‌باره گفت: پس از درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص تامین تسهیلات هرمندان حوزه صنایع دستی، با کمال میل پذیرفتیم و مقدمات امضای تفاهم نامه با این وزارتخانه را سریعا ترتیب دادیم.

وی افزود: امیدواریم امضای این تفاهم نامه سرآغاز همکاری خوب بین بانک مسکن و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد. وی تاکید کرد: بانک مسکن تلاش خود را می‌کند تا اقداماتی را در جهت افزایش رفاه کارکنان و هنرمندان انجام دهد.

سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز گفت: در حال حاضر ۵۲۰ هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند که: ۷۵ درصد از این هنرمندان را بانوان به خود اختصاص می‌دهند. از این میزان سهم نیز، ۶۰ درصد بانوان خودسرپرست هستند.

وی ادامه داد: بنابراین برکات تفاهم نامه‌ای که بین بانک مسکن و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امضا شده، در زندگی این گروه از جامعه مشهود است.

برچسب ها: دریافت وام مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه