۷ علامت تبدیل‌شدن خانه‌تان به لانه حشرات

۷ علامت تبدیل‌شدن خانه‌تان به لانه حشرات

تحقیقات نشان‌داده در هر خانه معمولی بیش از ۱۰۰ نوع حشره زندگی می‌کنند. البته جای نگرانی نیست، چون بیشتر آن‌ها بی‌ضرر هستند و به‌قدری کوچک‌اند که محال است اصلاً از حضورشان باخبر شویم!
کد خبر: ۱۰۵۳۵۲
بازدید : ۷۴۹۰
۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴

جای نیش روی بدن‌تان، لکه زرد روی چیز‌های کاغذی، صدا‌های عجیب و... را در فضای خانه باید جدی بگیرید.

تحقیقات نشان‌داده در هر خانه معمولی بیش از ۱۰۰ نوع حشره زندگی می‌کنند. البته جای نگرانی نیست، چون بیشتر آن‌ها بی‌ضرر هستند و به‌قدری کوچک‌اند که محال است اصلاً از حضورشان باخبر شویم!

اما حشراتی هم هستند که خرابی به بار می‌آورند یا ناقل بیماری هستند و ممکن است تشخیص‌شان سخت باشد. در ادامه به هفت علامت خطر که نشان می‌دهد خانه‌تان تبدیل به لانه حشرات شده است، اشاره خواهد شد.

گاهی جای نیش روی بدن‌تان می‌بینید| گرچه پیدا کردن چند جای نیش روی بدن در فصل تابستان طبیعی است، اما اگر در مواقع دیگری هم با چنین چیزی روبه‌رو شوید، مثلا اگر با جای نیش از خواب بیدار شدید، باید نگران شوید. این موضوع ممکن است نشان دهنده هجوم ساس‌های تختخوابی به خانه شما باشد. برای حل این مشکل همه وسایل اتاق خواب را خوب جاروبرقی بکشید.

بوی بدی به مشام می‌رسد| در مکان‌هایی که سوسک‌ها زندگی می‌کنند، یک بوی روغنی و مشک مانند به مشام می‌رسد. آن‌ها یک رد قهوه‌ای قرمزمانند هم از خود باقی می‌گذارند. برای مقابله با این حشرات می‌توانید از جوش شیرین، بوریک اسید، نعناع فلفلی یا روغن علف لیمو هم استفاده کنید.

صدا‌های عجیبی به گوش می‌رسد| از دیوار‌ها یا کف زمین به ویژه هنگام شب، صدا‌های عجیبی به گوش می‌رسد؟ این صدا‌ها ممکن است از موریانه‌ها باشد. این حشرات صدایی با ضربات آهسته و پیوسته تولید می‌کنند. یک نشانه دیگر حضور موریانه‌ها این است که وقتی به سطوح چوبی ضربه می‌زنید، صدای پوکی می‌دهند. اگر متوجه وجود موریانه در خانه خود شدید، سریع دست به کار شوید، چون این حشرات بسیار مخرب هستند.

وسایل پارچه‌ای‌تان صدمه دیده‌اند| اگر در لباس‌هایتان سوراخ دیده‌اید، ممکن است کار بید باشد. این حشرات درون کمد‌ها زندگی می‌کنند، چون منبع تغذیه آن‌ها الیاف طبیعی (پشم، ابریشم و غیره) است. برای خلاص شدن از این حشرات، همه لباس‌های خود را بشویید، سپس تمام خانه به‌خصوص فرش‌ها را هم خوب جارو برقی بکشید.

گل‌ها و گیاهان‌تان آسیب دیده‌اند| درباره گیاهان ابتدا باید چیزی را که به آن‌ها صدمه می‌زند، پیدا کنید، چون حشرات زیادی هستند که می‌توانند به گل‌ها و گیاهان آسیب بزنند. نحوه مقابله با این حشرات به نوع آن‌ها بستگی دارد، از استفاده از حشره کش‌های شیمیایی گرفته تا آوردن کفشدوزک به خانه.

کفشدوزک و عنکبوت در خانه‌تان زیاد می‌بینید| حضور کفشدوزک‌ها اگر به خواست خودتان نبوده باشد، ممکن است نشانه هجوم حشرات به خانه شما باشد. این مسئله درباره عنکبوت‌ها هم صدق می‌کند. هم کفشدوزک‌ها و هم عنکبوت‌ها در دسته حشرات شکارچی قرار می‌گیرند، بنابراین مشاهده آن‌ها در خانه به معنای فراوانی غذا برای آن‌هاست. آن‌ها از مگس‌های سفید و شپشک‌ها تغذیه می‌کنند. اگر خود این حشرات را نمی‌بینید، به این معناست که کفشدوزک‌ها و عنکبوت‌ها خود فعلاً کنترل اوضاع را در دست گرفته‌اند، اما احتمالاً این وضع دوام نخواهد آورد!

روی چیز‌های کاغذی لکه‌های زرد می‌بینید| این موضوع ممکن است نشانه هجوم حشره ماهی نقره‌ای باشد. این حشرات کوچک از قند و نشاسته درون کاغذ تغذیه می‌کنند، به همین دلیل لکه‌های زردی را می‌بینید که داخل کتاب‌ها، اسناد، روی کاغذ دیواری و... از خود به جا می‌گذارند. جدا از گزینه‌های شیمیایی، می‌توانید از مواد طبیعی هم برای دفع این حشرات استفاده کنید، مانند خرده‌های برگ سدر، روغن سدر و آب و همچنین دارچین.

برچسب ها: حشرات موذی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه