مثل ایرج طهماسب باشیم؛ صادق و راستگو!

مثل ایرج طهماسب باشیم؛ صادق و راستگو!

ابراز عشق و علاقه، بیان جملاتی که با قربانت برم‌های واقعی شروع و تمام شود می‌تواند باعث نزدیکی دل‌ها شود. دل‌هایی که اگر به هم نزدیک شود ارزش مهر و مدارا و دوری از نفرت را بیشتر درک می‌کند.
کد خبر: ۱۰۷۸۵۹
بازدید : ۱۷۷
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

حسن لطفی| اگر یکی بگوید ایرج طهماسب خالق شخصیت‌های عروسکی است که آدم بزرگ‌ها را بیشتر از کوچک‌تر‌ها جذب می‌کند کمی درنگ می‌کنم، اما اگر بگوید ایرج طهماسب آدم بزرگی است که کودک درونش جاندار و فعال است سری به علامت رضایت تکان می‌دهم و می‌گویم: چه خوب! راستش گمان می‌کنم آدم‌هایی که کودک درون‌شان فعال است مهربان‌تر و دوست داشتنی‌تر هستند.

وقتی به سراغ بچه‌های شیطان و تخسی مثل کلاه قرمزی، بچه، پشه و... می‌روند در مقابل‌شان گارد نمی‌گیرند. قصد حذ‌ف‌شان را ندارند.‌

نمی‌خواهند طوری باشند که خودشان هستند. آن‌ها را همان‌طور می‌پذیرند. حتی اگر ناگزیر می‌شوند جلوی دهان‌شان را بگیرند تا فحش ندهند طوری می‌گیرند که طرف به غلط کردن نیفتد.

شاید به خاطر همین ویژگی‌ها است که دلم پی مهمونی‌های ایرج طهماسب است و بعضی قسمت‌هایش (خصوصا بخش‌های مربوط به بچه) را بار‌ها تماشا می‌کنم. خصوصا قسمت‌هایی که مهمانش هم توانایی نسبتا بالایی دارد و می‌تواند خوب در نقش میهمان وارد چالش با بچه شود.

از خدا که پنهان نیست از شما هم پنهان نباشد، وقتی فهمیدم میهمان یکی از قسمت‌ها علی نصیریان توانمند است با خودم گفتم ایرج طهماسب هم اشتباه کردن بلد است.

اما وقتی کل برنامه را دیدم فهمیدم علی نصیریان هم کودک درونش می‌تواند جلوی استادی بزرگ بایستد و پا به پای بچه بدود. درست مثل قسمتی که اشکان خطیبی مهمان برنامه بود. او هم با تمام مودب بودن و استدعا دارم بلد بودنش خوب توانست فضای نمایشی جذابی خلق کند (اصولا تضاد شخصیت‌ها در سینما و نمایش وقتی توسط آدم کاربلدی مورد استفاده قرار گیرد جذاب می‌شود).

البته در آن برنامه خاص، جذاب‌تر از چالش خطیبی و بچه به گمانم بحثی بود که ایرج طهماسب و اشکان خطیبی درباره قربانت برم گفتن‌ها داشتند. اگر هم جذاب‌تر نبود مهم‌تر بود.

ابراز عشق و علاقه، بیان جملاتی که با قربانت برم‌های واقعی شروع و تمام شود می‌تواند باعث نزدیکی دل‌ها شود. دل‌هایی که اگر به هم نزدیک شود ارزش مهر و مدارا و دوری از نفرت را بیشتر درک می‌کند. به خاطر همین، بهتر است تعداد زیادی از سیاستمداران تمامیت‌خواه و منتقدین بددهن و... سری کامل مجموعه مهمونی را تماشا کنند. خصوصا برنامه‌ای که مهمانش اشکان خطیبی است.

فقط قول بدهند هنگام گفتن کلمه قربانت برم بیشتر از آنکه مثل بچه باشند (منفعت‌طلب و...) شبیه ایرج طهماسب باشند: صادق و راستگو.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه