عادت عجیب ملکه الیزابت در هنگام استفاده از تلفن + تصاویر

عادت عجیب ملکه الیزابت در هنگام استفاده از تلفن + تصاویر

در این باره مثال مشخصی داشتند. چه کسی از همه زودتر ایمیل شخصی در کاخ باکینگهام داشته؟ ملکه الیزابت دوم! او احتمالا یکی از اولین افرادی بوده که در تمام دنیا، ایمیل ارسال کرده است. یک ایمیل محرمانه. آن هم در سال ۱۹۷۶!
کد خبر: ۱۱۰۴۰۳
بازدید : ۷۲۱
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳

ملکه الیزابت دوم ملکه انگلیس که در ۹۶ سالگی و تقریبا دو سال پس از همسرش درگذشت، احتمالا یکی از آخرین سنت گرایان بزرگ دنیا بود که تکنولوژی‌های جدید را همه به لحاظ ضریب ایمنی و هم به خاطر باور‌های سنتی خیلی نمی‌پسندید.

بیش از ۹ دهه زندگی احتمالا هر صاحب این سنی را در تقابل با تکنولوژی‌های جدید کمی وسواسی‌تر نشان می‌دهد. ملکه الیزابت دوم هم به عنوان قدیمی‌ترین ساکن کاخ سلطنتی باکینگهام یکی از این افراد بوده است.

او اگرچه در جوانی تجربه دسترسی به تکنولوژی را داشته و مثلا در استفاده از اتومبیل شخصی و رانندگی تا همین سال‌های بالای ۹۰ سالگی هم فرصت نشستن پشت فرمان ماشین آفرودی رنجروورش را از دست نمی‌داده و همیشه قصد داشته یادآوری کند در جنگ جهانی دوم تجربه رانندگی با کامیون‌های ترابری جنگی را برای ارتش بریتانیا داشته و اصرار داشته که همه یادشان باشد او مکانیک این ماشین‌های سنگین هم بوده است و این خاطرات به وفور نقل شده اند تا در یاد‌ها بمانند، اما خب ملکه عادت‌های سنتی داشته که حتی یکی مثل کیت میدلتون، هنرپیشه سرشناس هم ناچار به رعایت شان بوده است!

ملکه الیزابت
او البته در کارنامه اش نکاتی دارد که به عنوان ملکه احتمالا خاندان سلطنتی می‌توانستند به آن‌ها به عنوان یک فرد پیشرو در ارتباط با تکنولوژی ببالند. اینکه او را از اتهام عقب ماندن از تکنولوژی روز زمانه برهانند.

در این باره مثال مشخصی داشتند. چه کسی از همه زودتر ایمیل شخصی در کاخ باکینگهام داشته؟ ملکه الیزابت دوم! او احتمالا یکی از اولین افرادی بوده که در تمام دنیا، ایمیل ارسال کرده است. یک ایمیل محرمانه. آن هم در سال ۱۹۷۶!

این، اما تنها نشانه‌های ارتباط ملکه با تکنولوژی‌های روز نبوده. این طور که دیلی میل به نقل از کارشناس خاندان سلطنتی فیلیپ دامپییر در مقاله اش نقل کرده بوده، ملکه غیر از ایمیل محرمانه، حساب کاربری شخصی توئیتر و اینستاگرام هم داشته که اگر امضای الیزابت آر را پای پست‌ها می‌می دیدید می‌توانستید احتمال بدهید این‌ها برای شخص ملکه است!

در روز‌های پاندمی و قرنطینه کامل ملکه پا به سن گذاشته البته برای ارتباط با فرزندان و نوه‌ها با تکنولوژی جدیدی هم خو گرفت. تماس تصویری و استفاده از ویدئو کنفرانس‌های آنلاین. برنامه مورد علاقه ملکه طبق گفته این کارشناس سلطنتی استفاده روزانه از زوم بوده است.

برای جلسات مختلف با کارکنان، ارتباط با مقامات دولتی یا امور اداری و کاری مرتبط با شخص ملکه! و البته مهمتر از همه برای ارتباط با فرزندان و سلام کردن با نوه ها.

دوری فاصله میان کاخ باکینگهام تا محل زندگی شاهزاده هری و مگان مرکل در آمریکا سبب شده بود تا این طور که دیلی میل نوشته ارتباط با نوه کوچک تازه به دنیا آمده هم از طریق دیدار‌های تصویری در زوم باشد. البته اگر احیانا خبر‌های منتشره درباره وجود اختلافات و روابط تیره میان شان را نادیده بگیریم!

ملکه الیزابت
ایمیل، زوم یا توئیتر، همه به جای خود، اما سیستم ارتباط صوتی در کاخ باکینگهام تا همین اواخر مثل یک مدرسه سنتی بوده است.

برای مکالمات فرد به فرد، او همیشه از یک تلفن ثابت استفاده می‌کرده است. بیش از ۵۰ سال به طور روزانه با مادرش و البته سایر ارتباطات دو نفره صوتی. آن هم با یک نمونه خاص از یک گوشی تلفن ثابت. یک تلفن با شماره گیر سنتی چرخشی متعلق به اقلا چند دهه قبل تر.

خرید آیفون با مدلی که احتمالا آقای کوک شخصا برای ملکه طراحی می‌کرد هم مقدور بود، اما به گفته ساکنین باکینگهام، ملکه اعتقادی به انجام و استفاده از آن نداشت.

فیل دامپییر، کارشناس سلطنتی در این باره گفته بود که استفاده از تلفن ثابت ملکه الیزابت نماد عقب ماندن از تکنولوژی نیست که، به شدت یک اولویت است. او آن زمان به دیلی میل گفته بود: «ملکه به تغییر به خاطر تغییر اعتقاد ندارد. اگر با چیزی راحت باشد، سال‌ها از آن استفاده می‌کند.»

سخنگوی مطبوعاتی سابق او، دیکی آربیتر، هم درباره این گوشی سنتی کاخ گفته بود: «سبک کلاسیک تلفن - مدل سفید باکلیت - با ظاهر کاخ چند صد ساله بیشتر مطابقت دارد و ملکه "مقتصد" دلیلی برای تغییر آن نمی‌بیند، برای یک نسخه شیک‌تر آربیتر.»

او همچنین فاش کرده بود که شاهزاده‌ها و عروس‌های دیگر خانواده سلطنتی همبر اساس همین رسم حتما یک تلفن ثابت را برای دفاتر خود انتخاب می‌کنند. شاهزاده چارلز، همسرش کامیلا، دوشس کورنوال. حتی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون در دوره زندگی در لندن از این قاعده مستثنی نبودند!

ملکه الیزابت

سامسونگی که هیچ کس در دست ملکه ندید

یک اسمارت فون نازک با برند سامسونگ، دیلی میل حدود ۴ سال قبل درباره گوشی همراه ملکه نوشته بود. تلفنی که البته نوشته شده بود با لایه‌ها و ضریب امنیتی بالا برای ملکه طراحی شده. به شدت کوچک و باریک است تا در دستانش راحت جا بگیرد و البته او با کمک نوه‌ها و پیشخدمتان، شیوه‌های ابتدایی استفاده از آن را آموزش دیده است.

البته در آن خبر هم تاکید شده بود این گوشی هیچ وقت در محافل عمومی از کیف ملکه خارج نشده و به همین دلیل هم هست که هیچ تصویری از او درحالی که تلفن همراه در دست دارد ثبت نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه