قیمت طلای جهانی امروز ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱

قیمت طلای جهانی امروز ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۸ شهریورماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۷۰ دلار و ۸۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۰۶۹۳
بازدید : ۱۶۳
۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱

فرادید| طلا همچنان در مسیر نزولی حرکت می‌کند. امروز ۲۸ شهریور ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۴.۵۳ درصد به ۱۶۷۰ دلار و ۸۹ سنت رسید.

در هفته اخیر طلا به زیر سطح بحرانی ۱۷۰۰ سقوط کرد و قیمت‌ها را در سطح ابتدایی سال ۲۰۲۰ قرار داد. طلا بخشی از ضرر‌های خود را در روز جمعه جبران کرد، اما این حرکت ممکن است شروع یک حرکت دیگر باشد. افزایش بازده واقعی یک پارامتر منفی بزرگ برای فلزات گرانبها به شمار می‌رود.

به گزارش فرادید؛ در هفته جاری تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره ممکن است بر چشم انداز کوتاه مدت قیمت دلار آمریکا ویورو تأثیر بگذارد، زیرا انتظار می‌رود بانک مرکزی رویکرد فعلی خود را در مبارزه با تورم حفظ کند.

جوآن هسو، مدیر نظرسنجی مصرف کنندگان در UofM گفت: پس از بهبود قابل توجه احساسات در ماه اگوست، مصرف‌کنندگان نشانه‌هایی از عدم اطمینان در مورد مسیر اقتصاد را نشان دادند. این نظرسنجی که برای بازار طلا مثبت است، کاهش انتظارات تورمی را برجسته کرد.

البته برخی از تحلیلگران بر این باورند که آسیب فنی زیادی به قیمت طلا وارد شده است و حرکت صعودی در کوتاه مدت برای این فلز گرانبها دشوار خواهد بود. این هفته، در مجموع ۲۲ تحلیل‌گر در نظرسنجی وال استریت کیتکو نیوز شرکت کردند. ۱۴ تحلیلگر معادل با ۶۳ درصد روند بازار طلا را نزولی ارزیابی کرده‌اند.

اقتصاددانان نیز معتقدند که اگر انتظارات تورمی ثابت بماند، فدرال رزرو می‌تواند سرعت سیاست پولی تهاجمی خود را کاهش دهد. آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در فارکس‌لایو گفت: افت در آنجا آرامشی را برای فدرال رزرو فراهم می‌کند، زیرا به نظر می‌رسد با افزایش قیمت‌ها مبارزه کند.

بازار‌ها انتظار دارند که فدرال رزرو در هفته آینده نرخ بهره صندوق‌های فدرال رزرو را ۷۵ واحد پایه افزایش دهد. با این حال، بازار‌ها همچنان نرخ پایانی بسیار بالاتری را نزدیک به ۵ درصد مشاهده می‌کنند که به گفته برخی تحلیلگران می‌تواند قیمت طلا را کاهش دهد.

فیل استریبل، استراتژیست ارشد بازار Blue Line Futures به کیتکو نیوز گفت: طلا در حال مبارزه با دلار آمریکاست و انتظارات افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو وجود دارد. به نظر می‌رسد که فدرال رزرو علاوه بر انتظارات سپتامبر، تا پایان سال به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد و این بر طلا تاثیر گذاشته است.

قیمت طلا

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه