قیمت طلای جهانی امروز ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۳۰ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۵۷ دلار و ۸۲ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۲۰۵۵
بازدید : ۳۳۴
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۸

فرادید| طلا با دیگر به مدار صعودی بازگشت. امروز ۳۰ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۳.۳۱ درصد به ۱۶۵۷ دلار و ۸۲ سنت رسید.

پس از این که در هفته گذشته بدترین قیمت‌ها را در دو ماه اخیر تجربه کرده بود، فلز زرد در این هفته توانست روند صعودی را ثبت کند، هرچند که سودش ناچیز بود. هفته گذشته طلای دسامبر کمی بیش از ۶۰ دلار یا ۳.۵ درصد از ارزش خودرا ازدست داده‌بود.

اد مویا، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA گفت: «حداقل قیمت طلا در سطح ۱۶۲۰ دلار بود و به نظر می‌رسد قیمت‌ها در حال تجربه روند صعودی هستند.»

از طرفی بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری به بالاترین حد خود از ژوئن ۲۰۰۸ رسیده است، در حالی که شاخص دلار ۰.۱ درصد بالاتر رفته است. استفان اینس، شریک مدیریتی در موسسه SPI Asset Management گفت: فدرال رزرو تنها در نیمه راه چرخه انقباض خود قرار دارد و احتمالاً فضای بیشتری برای افزایش نرخ‌ها وجود دارد و افزود، طلا احتمالاً به کاهش ادامه خواهد داد.

اگرچه طلا محافظی در برابر تورم و آشفتگی اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، اما افزایش سریع نرخ‌های بهره در ایالات‌متحده هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش داده است که نتیجه‌ای ندارد.

در حال حاضر چشم بازار به آمار‌های اقتصادی آمریکاست. چرا که با توجه به سیاست انقباضی فدرال رزرو، این انتظار وجود داشته که رشد و فعالیت در بخش تولید کاهش یابد که اینچنین نیز بوده است. باید دید که این سیاست‌ها تا چه حد بر اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر اثر‌گذار بوده است. آمار‌های ضعیف اقتصادی می‌تواند یک باد مناسب برای طلا باشد.

گفتنی است که اگر طلا در این هفته کمتر از میانگین ۲۰۰ هفته‌ای خود که اکنون نزدیک به ۱۶۸۰ دلار است، بسته شود، احتمال یک سناریوی نزولی به شدت افزایش خواهد یافت. در رویداد‌های نوسانی اخیر، طلا پس از سقوط به زیر میانگین ۲۰۰ هفته‌ای، ۱۸ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

در نهایت، از چشم‌انداز تبدیل این ارقام درصدی به محدوده‌ی قیمت می‌توان گفت پتانسیل نزولی تا ۱۳۵۰ دلار یا کاهش به ۱۱۵۰ دلار را نشان می‌دهد، که در آن، سطح اول با کران بالای محدوده‌ی معاملاتی ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۸ مصادف است و سطح پایین‌تر نزدیک به کف‌های همان محدوده‌ی طولانی‌مدت قرار دارد.

قیمت طلای جهانی

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه