۱۵ سبک زیبا برای طراحی اتاق پذیرایی

نخستین چیزی که مهمان‌های شما پس از ورود به خانه‌تان می‌بینند، چیست؟ اتاق نشیمن یا سالن، اینطور نیست؟ بنابراین ایده‌ی خوبیست که برای زیبا و کاربردی کردن همزمان این فضا‌ها وقت و هزینه صرف کنید.
کد خبر: ۱۲۴۱۴۲
بازدید : ۱۲۹۰۸
۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲

فرادید| ایده‌ی خوبیست که برای زیبا و کاربردی کردن همزمان اتاق نشیمن و سالن وقت و هزینه صرف کنید. برای انجام این کار می‌توانید یک تم خاص را دنبال کنید یا صرفاً مفاهیم مختلف را با هم بیامیزید تا یک فضای منحصربفرد و شخصی‌سازی‌شده را ایجاد کنید.

به گزارش فرادید؛ برای کمک به شروع این کار، ۱۵ مورد از بهترین طراحی‌های داخلی را انتخاب کرده‌ایم که گستره‌ای از عناصر و ایده‌های تزیینی را پوشش می‌دهند.

۱. طراحی داخلی مدرن برای اتاق نشیمن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

حین طراحی فضای داخلی سالن‌ باید به تهویه توجه کنید! با استفاده از پنجره‌های بزرگ، اجازه دهید نور آفتاب به اندازه کافی وارد اتاق شود و برای اتاق‌ها رنگ خنثی انتخاب کنید تا اتاق را روشن و زیبا کنید. همچنین می‌توانید روی دیوار تاکیدی مانور دهید و آن را با سایه‌های پاستلی بپوشانید. قطعات اسباب و اثاثیه‌تان را با هم ترکیب و جفت و جور کنید و تعدادی گیاه آپارتمانی اضافه کنید تا حس و حال فضا را مثبت کنید.

۲. طراحی داخلی مینیمالیستی برای سالن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

اگر به زیباییِ مینیمالیسم (ساده‌گرایی) ایمان دارید، این طرح داخلی بسیار خوشایند را در نظر بگیرید! هر گوشه و کنار این اتاق طوری است که انگار بطور موزون ورد «هرچه کمتر بهتر!» را می‌خواند. درست است که سفید، رنگ غالب برای دیوار‌ها و مبلمان است، اما افزودن قهوه‌ای‌های طبیعی مانند قهوه‌ای مایل به خاکستری یا قهوه‌ای مایل به زرد فضای داخلی را دارای مفهوم کرده است. فراموش نکنید برای نوازش چشم‌هایتان با رنگ سبز هم از یک یا دو گیاه استفاده کنید.

۳. طراحی داخلی با رنگ دوگانه برای سالن‌های کوچک

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

مرسوم است که برای تزیین سالن‌های کوچک از یک طرحِ رنگ تمام‌سفید یا بژ استفاده کنند. از این کار برای بزرگ نشان دادن فضا استفاده می‌کنند. با این حال، استفاده‌ی بیش از حد از یک رنگ ملال‌آور و یکنواخت می‌شود. برای اجتناب از این یکنواختی، می‌توانید از رنگ روشنی مثل زرد روی یک دیوار تاکیدی، کوسن، صندلی تاکیدی یا حتی آباژور استفاده کنید! فقط در این کار زیاده‌روی نکنید!

۴. طراحی داخلی معاصر برای اتاق نشیمن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

طراحی‌های داخلی معاصر دو اصل اساسی دارند: سادگی و پیچیدگی! طرح‌های رنگ این سبک معمولاً خنثی هستند مانند خاکستری، سفید، سیاه. همچنین از بافت به شکل قالیچه، فرش، دکور‌های دیواری و مانند آن هم آگاهانه‌ استفاده شده است. هر عنصری در اتاق به خوبی تعریف و توسط خطوط جدا می‌شود تا ظاهری تمیز و اصلاح‌شده به آن بدهد.

۵. طراحی داخلی لوکس برای اتاق پذیرایی

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

با تبدیل اتاق پذیرایی به یک فضای لوکس، جلوه‌ای سلطنتی به آن بدهید. با پنل‌های هندسی روی دیوار‌های جانبی تاکید کنید. برای اینکه به فضا حس کاخ‌مانند بدهید می‌توانید در استفاده از لوازم جانبی زیاده‌روی کنید. از قطعاتی مانند مبل بزرگ، گلدان‌های طلایی رنگ، میز‌های وسط، دیوار‌ها و حتی پانل‌های جانبی برای افزودن جاذبه به اتاق استفاده کنید.

۶. طراحی داخلی سنتی برای سالن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

یک اتاق نشیمن به سبک سنتی هندی پر از رنگ‌های گرم و خاکی مانند خرمایی مایل به قرمز، زرد، قهوه‌ای و نظایر آن است. همچنین از قطعات قدیمی مانند تاب‌های فرفورژه، مجسمه‌های کوچک و گلدان‌های سنگین هم بسیار استفاده می‌شود. میز وسط الزامی است و اطراف آن کل چیدمان صندلی‌ها انجام می‌شود. رنگ‌های اسطوره‌ایِ غنی و پیچیده، امضای تم این فضا هستند!

۷. طراحی داخلی درخشان برای سالن‌های بزرگ

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

طراحی داخلی به سبک مینیمال برای اتاق‌های بزرگ می‌تواند به کار پرزحمت و سختی تبدیل شود! ممکن است در پایان کار، فضای استفاده‌نشده‌ی زیادی به جا بماند که حس خالی بودن را ایجاد می‌کند. برای مقابله با این حس، به جای استفاده از مبلمان بزرگِ کنج از صندلی‌های بزرگ و جعبه‌ای استفاده کنید. تعدادی پارتیشن‌ دیواری اضافه کنید که اثرشان مانند ویترین‌های کوچک است. سقف را پایین نگهدارید و نور زیادی را به اتاق اضافه کنید.

۸. طراحی داخلی شیک برای سالن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

در اینجا ایده‌ی طراحی داخلی مدرن و پیچیده‌ای را می‌بینید که مناسب یک سالن کوچک است. رنگ سفید و خاکستری رنگ‌های غالب در اتاق هستند. مشکی رنگ خنثی دیگری است که به شکل لوازم تزیینی به مقدار کم استفاده می‌شود. هیچ اسباب و اثاثیه‌ی تجملی به کار نمی‌رود، در عوض، تمام عناصر حس عجیب و جالب تابستان انگلیسی را به اتاق اضافه می‌کنند.

۹. طراحی داخلی مدرن به سبک روستایی برای سالن

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

دوست دارید حس «زندگی در جنگل» را در فضای خانه‌تان ایجاد کنید. پس این طراحی گرم و دنج روستایی را امتحان کنید. ایده‌ی این کار به این صورت است که چیز‌های فانتزی را کنار می‌گذارید و تمام وسایل طبیعی از جنس چوب، پارچه و چرم را نگه می‌دارید. طرح‌های رنگ خاکی هستند و هیچ جایی برای رنگ نئونی و پاستلی وجود ندارد! چیدمان نشیمنگاه باید راحت و کم‌جا باشد. از دیوار‌های بافت‌دار سنگی و میز وسط سبک روستایی استفاده کنید.

۱۰. طراحی داخلی سالن به سبک اِل (L)

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

سالن اِل مانند در خانه‌های هندی متداول است و یکی از فضا‌هایی است که بیشترین سوء کاربرد در مورد آن انجام می‌شود. امکان اشتباه در این اتاق‌ها بسیار وجود دارد، چون چیدمان وسایل به شکل عجیب ال (L) می‌تواند مشکل‌ساز شود. یک راه بهینه‌سازی این فضا، هدایت مبلمان به سمت دیوار است تا فضا برای اهداف کاربردی ایجاد شود. از فضای باریک چنین سالن‌هایی مثل راهرو استفاده کنید و هرگونه عنصر سنگینی را از آن دور نگه دارید.

۱۱. طراحی داخلی سالن به سبک دوبلکس

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

اگر صاحب یک خانه‌ی دوبلکس هستید، پس گوش کنید! شما بخاطر داشتن چنین فضای بزرگی که در آن می‌توانید به خلاقیت‌تان پروبال بدهید، خوش‌شانس هستید؛ فقط نباید در استفاده از وسایل زیاده‌روی کنید. یک پیشنهاد این است که از طرح رنگ مرکزی استفاده کنید و رنگ‌ها را از روشن به تیره در نواحی مختلف اتاق نشیمن تغییر دهید. ترکیبی از کف‌پوش‌های چوبی و سفالی بسیار مناسب این قبیل فضا‌های بزرگ است. از اسباب و وسایل حجیم و لوازم تزیینی تاکیدی برای ارتقاء نمای فضا استفاده کنید.

۱۲. طراحی داخلی اتاق نشیمن به سبک کمانی

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

کمان یک راه عالی برای تقسیم یک اتاق نشیمن بزرگ به دو ناحیه‌ی مجزا بدون استفاده از یک دیوار فیزیکی است که می‌توان به عنوان متصل‌کننده میان بخش‌های مختلف خانه‌تان به آن نگاه کنید. هدف دیگر کمان، تقویت زیباشناسی فضای داخلی است. زیباشناسی فضا را می‌توانید با پانل‌های چوبی یا شیشه‌ای یا صرفاً با رنگ‌های متضاد تقویت کنید.

۱۳. طراحی داخلی برای سالن غذاخوری

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

سالن غذاخوری سزاوار تمام توجه شماست، چون جاییست که با اعضای خانواده‌تان خاطره‌های خوش می‌سازید. از اتاقی استفاده کنید که با پارتیشن جدا شده تا فضای غذاخوری را از نواحی دیگر جدا کند. از رنگ‌های خنثی نظیر مشکی و سفید روی دیوار‌های تاکیدی و برای اسباب و اثاثیه و حتی دکور استفاده کنید. برای داشتن یک نمای طبیعی از تعدادی گیاه استفاده کنید. به جای استفاده از میز‌های حجیم از قطعات شیک و کاربردی استفاده کنید.

۱۴. طراحی داخلی تزیینی برای دیوار تلویزیون

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

با تزیین دستگاه تلویزیون با چند عنصر خاص، یک دیوار سرگرمی پرجلوه ایجاد کنید. با رنگ‌های دیوار یا میز‌های تلویزیون قدیمی خداحافظی کنید. در عوض، از میز چوبی و گچی استفاده کنید که فوراً توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. از فضای باقیمانده برای به نمایش گذاشتن عکس‌ها یا یادبود‌های شخصی‌تان استفاده کنید.

۱۵. طراحی داخلی اتاق کار

۱۵ گرایش طراحی داخلی برای سالن

با در نظر گرفتن دورکاری بسیاری از افراد، سرمایه‌گذاری روی یک دفترکار دائمی در خانه منطقی به نظر می‌رسد. برای انجام این کار به تغییرات زیادی نیاز ندارید. در عوض، یک ناحیه‌ی پرنور که ترجیحاً نزدیک پنجره یا بالکن باشد را انتخاب کنید و به آن یک میز و صندلی شیک با یک جفت آویز دیواری اضافه کنید. حتی می‌توانید از چند کشوی توکار برای جا دادن تمام اشیاء و وسایل کوچک‌تان استفاده کنید.

 

مترجم: زهرا ذوالقدر 

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه