تصاویر/ جان‌اف‌کندی وقتی شناگر بود

تصاویر/ جان‌اف‌کندی وقتی شناگر بود

"جان اف کندی" سی و پنجمین رئیس جمهور امریکا یکی از علاقمندان به ورزش شنا بود تا انجا که در ابتدای جوانی مدتی آن را به صورت حرفه‌ای نیز دنبال کرد.
کد خبر: ۲۰۵۷۸
بازدید : ۹۱۳۶
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
فرادید| "جان اف کندی" سی و پنجمین رئیس جمهور امریکا یکی از علاقمندان به ورزش شنا بود تا انجا که در ابتدای جوانی مدتی آن را به صورت حرفه‌ای نیز دنبال کرد.

به گزارش مجله تاریخ فرادید، جان اف کندی که از سال 1961 تا زمان قتلش در سال 1963 رئیس جمهور امریکا بود ورزش شنا را از کودکی دنبال می کرد و زمانی که 20 سال داشت و در دانشگاه هاروارد تحصیل می کرد به عضویت تیم شنای این دانشگاه درآمد.

ماجرای شناگری کندی اما به همین جا ختم نمی‌شود چرا که همین علاقه باعث شد او در طول جنگ جهانی دوم و زمانیکه در اقیانوس آرام ناوبان بود مدال شجاعت دریافت کند.

ماجرا از این قرار است که در سال 1943 کندی که در نیروی دریایی خدمت می کرد فرمانده یک قایق "پی تی" 109 شد. در آگوست همان سال در نزدیکی‌های "نیو جورجیا" (نزدیکی جزایر سلیمان) زمانیکه مشغول انجام عملیاتی نظامی بود قایق او توسط یک ناو ژاپنی مورد حمله قرار گرفت و نابود شد. در این حادثه پشت کندی که از قبل نیز دچار مشکلاتی بود بیشتر مصدوم شد. با این حال و با همین پشت آسیب دیده کندی یک مرد زخمی دیگر را نیز به دوش کشید و سه مایل در اقیانوس شنا کرد تا به جزیره‌ای برسد. این اقدام کندی باعث شد مدال شجاعت نیروی دریایی را دریافت کرد. آنچه در زیر می‌بینید چند عکس نادر از زمانی است که در سال 1938 کندی جوان عضو تیم شنای دانشگاه هاروارد بود.

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر

(تصاویر) رئیس جمهورِ شناگر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین