من خواب بودم!
نخستین تصویر از عامل سربریدن کودکی در خیابان شاپور

من خواب بودم!

پلیس آگاهی تهران بزرگ تصاویری از عامل سربریدن کودک ۱۰ ساله در خیابان وحدت‌اسلامی، همراه با جزئیاتی از بازداشت این متهم منتشر کرد.
کد خبر: ۳۴۱۵
بازدید : ۳۳۱۱
۱۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
پلیس آگاهی تهران بزرگ تصاویری از عامل سربریدن کودک ۱۰ ساله در خیابان وحدت‌اسلامی، همراه با جزئیاتی از بازداشت این متهم منتشر کرد.
 
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی تهران بزرگ، در ساعت 14:30 مورخه 10/06/1394 خبر کشف جسد پسربچه ای 10 ساله در خیابان وحدت اسلامی- خیابان بازارچه شاپور به کلانتری 113 بازار اعلام شد.
 
با حضور مأمورین کلانتری در محل و در بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به پسربچه ای 10 ساله بنام سپهر است که پس از خرید نان و در زمان مراجعه به خانه درحالیکه از ناحیه گردن دچار بریدگی عمیق گردن شده، به قتل رسیده است.
 
با اعلام خبر کشف جسد به اداره دهم و قاضی کشیک ویژه قتل، بلافاصله تیم بررسی صحنه قتل اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی بهمراه بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی در محل حاضر، پرونده مقدماتی در خصوص قتل پسربچه ده ساله (مقتول) تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری عامل جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نخستین تصویر از عامل سربریدن کودکی در خیابان وحدت اسلامی
اظهارات اهالی محل
یکی از اهالی محل که با مشاهده جسد پسربچه با پلیس و مرکز اورژانس تماس گرفته بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " با موتورسیکلت در حال عبور از کوچه بودم که پسربچه ای را دیدم که روی زمین افتاده و غرق خون است؛ بلافصاله با اورژانس و 110 تماس گرفتم؛ ابتدا تصور کردم که تصادف کرده اما بعدا مشخص شد که گردن پسربچه را بریدند".
 
خانمی که مردی جوان را با یک قبضه چاقو در داخل کوچه ی محل جنایت مشاده کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "من کنار پنجره بودم که یک مرد [ جوان ] با لباس آبی نفتی در حالیکه یک چاقو در دست داشت، از کوچه خارج شد".
 
کارآگاهان اداره دهم با بررسی میدانی از محل جنایت اطلاع پیدا کردند که یکی از ساختمان های محل وقوع جنایت مجهز به دوریین های مداربسته است؛ بلافاصله تصاویر دوربین های مداربسته ی این ساختمان مورد بازبینی قرار گرفت و بنا بر اظهارات برخی از اهالی محل مبنی بر مشاهده جوانی با چاقو، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر جوانی قد بلند و تنومند (حدودا 35 ساله) شدند که پشت سر مقتول وارد کوچه ی محل جنایت شده و دقایقی پس از آن نیز با یک قبضه چاقو از کوچه خارج می شود.
 
با بدست آمدن تصاویر متهم پرونده و احتمال ارتکاب جنایت توسط این شخص، تصویر وی استخراج و اهالی محل موفق به شناسایی هویت وی بنام "اشکان.م" ( متولد 1358 ) به عنوان یکی از اهالی بازارچه شاپور شدند؛ بررسی سوابق اشکان نشان داد که وی از مجرمین سابقه داری است که تاکنون چهار در سال های 79، 92 و 93 دستگیر و روانه زندان است که سه فقره از سوابق وی مربوط به ضرب و شتم است.
 
دستگیری اشکان
با شناسایی هویت اشکان، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و سرانجام در ساعت 17:30 مورخه 11/06/1394، کارآگاهان در حالی موفق به دستگیری وی در محدوده چهارراه گلوبندک شدند که هنوز آثار خون بر روی لباس هایش وجود داشت.
 
اظهارات اولیه متهم
اشکان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد و عنوان کرد: "در زمان حادثه، داخل خانه در حال استراحت بودم که صدای سر و صدای بچه ها از داخل کوچه باعث شد تا عصبانی شوم اما زمانی‌که به کوچه آمدم، بچه ای را در داخل کوچه مشاهده نکردم؛... . پسربچه ای تقریبا 10 ساله را دیدم که در ابتدای یک کوچه پائین تر ایستاده بود؛ فقط دیدم پائین کوچه ایستاده؛ من به سمت او نرفتم؛ فقط این صحنه را به خاطر دارم ....  (از موضوع قتل پسربچه 10 ساله نیز در نزدیکی محل سکونت خود) اطلاع نداشتم".
 
"اشکان" در پاسخ این سؤال که "آیا آن پسربچه ( مقتول ) را قبلا هم دیده بودید؟" به کاراگاهان گفت: " فقط به یاد دارم شبیه بچه گی های خودم بود و او را در سر کوچه پائینی دیدم؛ او را قبلا در رویاهام دیده بودم.
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: " متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و قتل پسربچه 10 ساله شده اما با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از متهم و همچنین تصاویر دوربین های مداربسته از محل جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ".
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
0
0
....گفت: " فقط به یاد دارم شبیه بچگیهای خودم بود و او را در سر کوچه پائینی دیدم؛ او را قبلا در رویاهام دیده بودم.
جمله کاملا گویاست یارو از آن معتادهای متوهم بوده که مرتکب جنایت شده.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
0
0
کلاهتونو بذارید بالاتر که برا چهارمین بار طرفو گرفتید و ولش کردید این حیوون باید با اسید سوزونده بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
0
0
به نظرم من این وحشی باید هر چه سریعتر سر بریده بشه در ملا عام
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین