ماجرای فیلمی که جنجالی شد

ماجرای فیلمی که جنجالی شد

انتشار فیلمی از صحنه دستگیری سارق سابقه‌دار در خرم‌آباد که با تعقیب‌و‌گریز، شلیک پلیس و مرگ این سارق همراه بود، جنجال زیادی در شبکه‌های اجتماعی به‌وجود آورد.
کد خبر: ۴۱۶۰
بازدید : ۱۶۳۷
۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
انتشار فیلمی از صحنه دستگیری سارق سابقه‌دار در خرم‌آباد که با تعقیب‌و‌گریز، شلیک پلیس و مرگ این سارق همراه بود، جنجال زیادی در شبکه‌های اجتماعی به‌وجود آورد.
 
به گزارش همشهری، اين فيلم صحنه‌اي را در يكي از خيابان‌هاي خرم‌آباد نشان مي‌‌دهد كه مأموران پليس اين شهر، قصد دستگيري يك سارق سابقه‌دار و خشن را دارند اما مرد سارق تلاش مي‌كند با چاقويي كه در دست دارد به مأمور پليس حمله كرده و راهي براي فرار پيدا كند. او حتي سعي مي‌كند با گروگان‌‌گرفتن راننده تاكسي، از محاصره پليس بگريزد. او هنگام فرار از دست پليس درحالي‌كه سلاح سرد در دست دارد روي زمين مي‌افتد و چاقوي او به رانش اصابت مي‌كند. در نهايت مأمور پليس وقتي مي‌بيند مرد سارق به اخطارهاي او بي‌توجه است، به پاي وي شليك مي‌كند كه اين اصابت گلوله و خونريزي شديد در نهايت باعث مرگ سارق مي‌شود.
 
به‌دنبال اين ماجرا، فيلمي كه از صحنه دستگيري سارق توسط رهگذران تهيه شده بود، به سرعت در شبكه‌هاي اجتماعي دست به‌دست شد و حتي كار به جايي رسيد كه رسانه‌هاي معاند فارسي‌زبان هم وارد ماجرا شدند تا با شايعه‌سازي و دامن زدن به شايعات، از آب گل‌آلود به نفع خود ماهي بگيرند. اما حقيقت ماجرا چه بود و چه اتفاقي افتاد كه مأمور پليس ناچار به شليك به سوي سارق خشن شد؟
 
سردار قنبري، رئيس پليس استان لرستان در اين‌باره به تسنيم گفت: بررسي‌هاي انجام‌شده درباره سوابق سارق متوفي، بيانگر اين است كه اين فرد در شعب ۷ و ۹ دادياري شهرستان خرم‌آباد و همچنين استان‌هاي ديگر به‌علت سرقت‌هاي متعدد تحت تعقيب بوده و اعترافات همدست وي نيز اين مسئله را ثابت مي‌كند. همدست سارق متوفي كه در اين ماجرا دستگير شده، اعتراف كرده كه آنها در مدت كوتاهي ۶‌فقره سرقت وجه نقد از داخل خودرو را رقم زده بودند و تمامي مالباختگان هم شناسايي شده‌اند.
 
سردار قنبري ادامه مي‌دهد: آخرين سرقتي كه سارق كشته‌شده و همدستش رقم زده بودند، در شهريور‌ماه و از يك خودروي سواري رقم خورد. سارقان آن روز با كمين مقابل بانكي در خرم‌آباد متوجه مردي مي‌شوند كه پس از دريافت 7ميليون تومان از بانك، سوار ماشينش مي‌شود، آنها پول‌هايش را سرقت مي‌كنند و متواري مي‌شوند. درحالي‌كه تحقيقات براي دستگيري سارقان ادامه داشت، روز حادثه مالباخته اين دو نفر را در خيابان علوي خرم‌آباد به‌صورت ناگهاني مي‌بيند و ماجرا را به پليس اطلاع مي‌دهد. در ادامه تيمي از مأموران راهي محل مي‌شوند و با مشاهده سارقان، براي دستگيري آنها وارد عمل مي‌شوند.
 
 در اين ميان يكي از سارقان تسليم و دستگير مي‌شود اما سارق ديگر در برابر پليس مقاومت مي‌كند. اين مرد حتي به ايست و هشدارهاي پليس توجه نكرده و با گروگانگيري راننده تاكسي قصد فرار از چنگال قانون را داشته كه مأمور پليس با رشادت مانع فرار متهم مي‌شود.
 
به همين دليل مجددا سارق به مأمور حمله‌ور و اين بار مأمور را مجروح مي‌كند كه مأمور پس از دادن هشدارهاي قانوني براي دستگيري و دفاع از جان خود، تيراندازي مي‌كند و آنچه در فيلم منتشره آمده در حقيقت لحظات پايان دستگيري سارق بوده است.
 
رئيس پليس لرستان با رد شايعه مربوط به بازداشت مأموري كه در عمليات حاضر بوده، ادامه مي‌‌دهد: بازداشت مأمور مربوطه صحت ندارد و مأمور به وظيفه ذاتي خود عمل كرده و اقدام وي قانوني بوده است.
 
فرمانده انتظامي لرستان در مورد اين شايعه كه پليس بدون شليك تير هوايي اقدام به شليك به سارق كرده، مي‌گويد: اين حرف صحت ندارد و توسط مأمور در لحظات اول ۴ تير هوايي شليك شده است و برابر قانون به‌كارگيري سلاح، بايد متهم به هشدار پليس توجه مي‌كرد. پس از اين ماجرا عده‌اي شايعه كردند كه مأموران هنگام خونريزي سارق، از دادن آب به او نيز امتناع كردند كه بايد گفت، بنا به توصيه‌هاي پزشكي، براي فردي كه داراي خونريزي است، آب حكم سم دارد و مأموران مجاز به دادن آب از نظر پزشكي نبوده‌اند.
 
سردار قنبري با رد اين شايعه كه پليس سارق را بعد از خونريزي به بيمارستان نرسانده نيز مي‌گويد: پس از اقدامات اوليه براي بند آوردن خونريزي سارق، او به سرعت با خودروهاي عبوري به بيمارستان منتقل شد كه به‌علت خونريزي شديد جانش را از دست داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین