مرفه‌ترین دانش آموزان جهان

مرفه‌ترین دانش آموزان جهان

عالی‌ترین سیستم آموزشی در جهان برای مدارس در اختیار کاناداست. این کشور بهشت دانش آموزان محسوب می‌شود. حتی ژاپن هم به پای کانادا نمی‌رسد. در این کشور نیز عالی‌ترین شرایط تحصیلی برای کودکان و نوجوانان وجود دارد و هیچکس محروم از تحصیل نیست.
کد خبر: ۷۳۸۳۴
بازدید : ۱۰۰۲۹
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
مرفه‌ترین دانش آموزان جهان در کدام کشور‌ها هستند؟
 
کشور‌هایی همچون نروژ، سوئد، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، انگلستان، فنلاند، لتونی و هلند بهترین شرایط تحصیلی را دارد هستند. کودکان و نوجوانان محصل در این کشور‌ها تا سن ۱۸ سالگی مستمری دریافت می‌کنند.
 
تحصیل همواره یکی از دغدغه‌های بزرگ و مهم اجتماعی است که باید در دستور کار تمامی دولت‌ها قرار داشته باشد. اما برخی از کشور‌ها روی این مسئله حساب ویژه تری دارند و به همین دلیل سرآمد محسوب می‌شوند.

رفاه در آموزش را به بهترین شکل ممکن می‌توان در برخی از کشور‌ها درک کرد. در حالی که تحصیل دانش آموزان کودک و نوجوان در بسیاری از نقاط جهان یک چالش بزرگِ توام با مشکلات متعدد است در برخی دیگر از کشور‌ها آنچنان برای دانش آموزان انواع امکانات تحصیلی را فراهم می‌کنند که قابل مقایسه با هیچ یک از کشور‌های فقیر نیست.

در کدام از کشور‌های دنیا دانش آموزان شرایط بهتری دارند؟

اروپا، یکدست و عالی
کشور‌هایی همچون نروژ، سوئد، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، انگلستان، فنلاند، لتونی و هلند بهترین شرایط تحصیلی را دارد هستند. کودکان و نوجوانان محصل در این کشور‌ها تا سن ۱۸ سالگی مستمری دریافت می‌کنند و تمامی جنبه‌های تحصیلی آن‌ها از سوی دولت تامین می‌شود. در حین تحصیل نیز تمامی امکانات آموزشی برای آن‌ها فراهم است.
 
از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‎های تجربی گرفته تا بزرگ‌ترین اماکن ورزشی. مدارس کشور‌های اروپایی و به خصوص کشور‌هایی که نامشان برده شد دانش آموزان خود را به منظور درک مفاهیم آموزشی و همچنین تقویت بیشتر تعاملات اجتماعی موظف هستند دانش آموزان را سالی یک بار به اردو‌های خارج از کشور ببرند.
 
در این کشور‌ها شاخص پیشرفت تحصیلی بسیار بالاست و هیچ کودک و نوجوانی به هر دلیلی حق ندارد از تحصیل محروم باشد. کیفیت تحصیلی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و بسیاری از افراد جهان به امید تحصیلات بهتر برای فرزندانشان به این کشور‌ها مهاجرت می‎کنند.
 
از روی سیستم تحصیلی این کشور‌ها از سوی کشور‌های زیادی الگوبرداری می‌شود. البته سیستم و کیفیت تحصیلی در سراسر اروپا مشابه است و بسیار بالاست، اما در کشور‌هایی که نام آن‌ها برده شد اوضاع به گونه دیگری است.

ژاپن، درخشان در آسیا و جهان
در میان تمام کشور‌های آسیایی، ژاپن از لحاظ کیفیت و سیستم تحصیلی سرآمد است. شاخص تحصیل در این کشور بسیار بالاست و نه تنها در آسیا که در کل جهان یکی از باسوادترین مملکت‌ها محسوب می‌شود. کودکان و نوجوانان در این کشور با عالی‌ترین شرایط تحصیلی روبرو هستند و انواع امکانات سخت افزاری و نرم‎افزاری در اختیار آنهاست.
 
حق تحصیل برای تمامی اقشار یکی است و هیچ کودکی نباید از حق تحصیل آن هم با عالی‌ترین شرایط بازبماند. سیستم آموزشی در این کشور مدام مورد بررسی قرار دارد تا از این طریق بازدهی تحصیلی بالا و بالاتر برود. نحوه تدریس، نحوه یادگیری دانش آموز و نحوه مدیریت مدارس نیز مدام رصد می‌شود. ریزبینی در کلیه مقاطع تحصیلی باعث شده است تا سیستم تحصیلی ژاپن در دنیا سرآمد باشد.

کانادا؛ صدرنشین جهانی
عالی‌ترین سیستم آموزشی در جهان برای مدارس در اختیار کاناداست. این کشور بهشت دانش آموزان محسوب می‌شود. حتی ژاپن هم به پای کانادا نمی‌رسد. در این کشور نیز عالی‌ترین شرایط تحصیلی برای کودکان و نوجوانان وجود دارد و هیچکس محروم از تحصیل نیست.

کانادا آنچنان شرایط تحصیلی عالی و بی نقصی را برای دانش آموزان فراهم می‌کند که بالاتر از کشور‌های اروپایی قرار دارد. بسیاری نیز فقط به دلیل همین شرایط تحصیلی به این کشور آمریکای شمالی مهاجرت می‌کنند.

در میان دیگر کشور‌هایی که در جهان بهترین سیستم آموزشی را دارند می‌توان به کره جنوبی، آمریکا و استرالیا نیز اشاره کرد که پا به پای سیستم آموزشی کانادا پیش می‌روند و بهترین شرایط را فراهم می‌کنند.
 
منبع: روزنامه جام جم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین