ادعای عجیب آدم‌ربا و نقشه‌های مختلف قتل

ادعای عجیب آدم‌ربا و نقشه‌های مختلف قتل

یک‌بار می‌خواستم این مرد را با چاقو بکشم. بعد تصمیم گرفتم او را با خودرو زیر بگیرم. سپس تصمیم گرفتم او را با گاز بکشم و صحنه‌سازی کنم و در آخر هم نقشه کشیدم او را ابتدا بیهوش کنم و سپس به قتل برسانم، اما در نهایت از آدم‌کشی پشیمان شدم.
کد خبر: ۷۴۷۸۸
بازدید : ۱۰۶۰۴
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
آدم ربایی برای تصاحب خانه ۶ میلیاردی
 
مردی جوان که متهم است پیرمردی را ربوده و با دریافت وکالت‌نامه خانه او را فروخته است، دستگیر شد و تحقیقات از او برای بازداشت دو همدستش ادامه دارد. مردی ۲۰ شهریور به دادسرای جنایی تهران رفت و به بازپرس زمانی بازپرس شعبه ۶ گفت: برادرم ۷۰ سال دارد و تنها زندگی می‌کند.
 
ما حساب مشترکی داریم که هرکدام به‌تنهایی می‌توانستیم از آن برداشت کنیم، البته قبل از هر برداشت یکدیگر را در جریان قرار می‌دادیم تا اینکه بدون اطلاع من مبلغ ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از حساب کسر شد. وقتی خواستم موضوع را از برادرم بپرسم، او تلفنش را جواب نداد، به‌همین‌دلیل به منزلش رفتم، اما در را باز نکرد.
 
برادرم ناپدید شده و نگران هستم اتفاقی برای او رخ داده باشد. بازپرس بعد از شنیدن این اظهارات دستور تحقیق در این رابطه را صادر کرد. شاکی یک هفته بعد از طرح شکایت بار دیگر به دادسرای جنایی رفت و گفت: برادرش پیدا و معلوم شد او را ربوده بودند.
 
این مرد توضیح داد: فردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت: برادرم را دست‌وپابسته در یکی از خیابان‌های فرعی خیابان انقلاب رها کرده‌اند. من هم به کمکش رفتم. به‌این‌ترتیب پیرمرد ربوده‌شده تحت بازجویی قرار گرفت. او که ۴۲ روز در اسارت آدم‌ربایان بود، توضیح داد: یک شب وقتی برای بیرون‌گذاشتن زباله جلوی در رفته بودم، دو مرد به من حمله کردند.
 
آن‌ها مرا به داخل خانه هل دادند و کتکم زدند، طوری که بیهوش شدم. وقتی به‌هوش آمدم، آن‌ها یک لیوان آب به من دادند که بعد از خوردن آن باز هم از هوش رفتم. آدم‌ربایان سپس مرا به خانه‌ای دیگر بردند. هرچه از آن‌ها می‌پرسیدم به چه دلیل این رفتار را می‌کنند توضیحی ندادند تا اینکه فهمیدم آن‌ها همدست دیگری نیز دارند. من صدای نفر سوم را شناختم و فهمیدم او کارمند مرکز خیریه‌ای است که گاهی به آن کمک‌هایی می‌کنم.
 
پیرمرد ادامه داد: آدم‌ربایان به‌زور از من وکالت‌نامه گرفتند و خانه‌ام را فروختند. در روز‌های آخر از حساب مشترک من و برادرم هم برداشت و سپس مرا رها کردند. کارآگاهان در جریان تحقیقات خریدار خانه را شناسایی کردند، اما او هیچ اطلاعی از موضوع نداشت و فقط گفت: خودش نمایشگاه‌دار اتومبیل است و فروشنده ملک به‌جای شش میلیارد تومان ارزش آن، از او چهار دستگاه خودرو گرفته است.
 
کارآگاهان در گام بعدی به ردیابی خودرو‌ها پرداختند و فهمیدند آن‌ها نیز فروخته شده‌اند. بررسی‌ها در این رابطه فاش کرد متهمان خودرو‌ها را با دلار معاوضه کرده‌اند. در نهایت مأموران بعد از مدت‌ها تحقیق بعدازظهر روز یکشنبه هفته جاری توانستند متهم اصلی را بازداشت کنند. این جوان در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: به واسطه کار در مرکز خیریه با این مرد آشنا شدم.
 
متهم سپس ادعای عجیبی را مطرح کرد و به پیرمرد ربوده‌شده تهمت زد. او گفت:، چون به یادگیری زبان علاقه داشتم، این پیرمرد مرا به بهانه آموزش زبان به خانه‌اش دعوت و با خوراندن نوشیدنی بیهوش کرد. بعد از آن اتفاق من قصد داشتم از او انتقام بگیرم، به‌همین‌دلیل چهاربار نقشه قتل او را طراحی کردم.
 
یک‌بار می‌خواستم این مرد را با چاقو بکشم. بعد تصمیم گرفتم او را با خودرو زیر بگیرم. سپس تصمیم گرفتم او را با گاز بکشم و صحنه‌سازی کنم و در آخر هم نقشه کشیدم او را ابتدا بیهوش کنم و سپس به قتل برسانم، اما در نهایت از آدم‌کشی پشیمان شدم.

متهم ادامه داد: این مرد به من ۵۰ میلیون تومان پول داده بود که با آن کامیون خریدم و در استان کرمان کار می‌کردم. در آنجا یک‌بار وقتی با دو کشاورز صحبت می‌کردم، دلیل ناراحتی‌ام را پرسیدند و من هم ماجرا را گفتم. سپس آن‌ها پیشنهاد آدم‌ربایی را مطرح کردند و قرار شد با ربودن او اموالش را تصاحب کنیم. بنا بر این گزارش، این مرد درحال‌حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تلاش برای دستگیری دو همدست او ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین