رژیم غذایی ایده آل: امروز گوشت و فردا ماهی

رژیم غذایی ایده آل: امروز گوشت و فردا ماهی

بیشتر امگا ۳‌ها در ماهی‌های روغنی مانند سالمون، ماهی خال مخالی، شاه ماهی و ساردین یافت می‌شود. شما می‌توانید چندین بار در هفته ماهی بخورید.
کد خبر: ۸۳۳۸۵
بازدید : ۱۰۵۵۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
رژیم غذایی ایده آل: امروز گوشت و فردا ماهی
 
دانشمندان مدت‌ها در جستجوی این هستند که چه چیزی برای بدن سالم‌تر است - ماهی یا گوشت.  گوشت و ماهی هر دو منبع پروتئین هستند، اما هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. از نظر برخی، ماهی یک نعمت است، اما برخی دیگر این نظر را نفی می‌کنند. اما بدن هر دو محصول مورد نیاز است.

به تازگی، بسیاری با اعتقاد به سالم بودن غذا‌های دریایط، ماهی را به گوشت ترجیح دهند. زیرا ماهی حاوی اسید‌های چرب امگا ۳ است، که ما فوری به آن‌ها احتیاج داریم. علاوه بر این، دریافت این ماده از غذا‌های گیاهان بسیار دشوار است، زیرا باید نسبت خاصی از امگا ۳ و امگا ۶ در گیاه وجود داشته باشدو تنها ۱۰ درصد امگا ۳ از غذا‌های گیاهی جذب می‌شوند.

النا چگییا، کاندیدای علوم پزشکی، پزشک متخصص تغذیه، در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: بنابراین، در هر صورت، ماهی باید در رژیم غذایی شما گنجانده شود.

وی افزود: "بیشتر امگا ۳‌ها در ماهی‌های روغنی مانند سالمون، ماهی خال مخالی، شاه ماهی و ساردین یافت می‌شود. شما می‌توانید چندین بار در هفته ماهی بخورید. نکته اصلی این است که از چربی بیش از حد استفاده نکنید، زیرا روغن ماهی علی رغم تمام مزایای آن کالری زیادی دارد. "

وی در خصوص خوردن گوشت گفت: " در گوشت حیوانات جوان کلسترول کمتری وجود دارد، بنابراین بهتر است گوشت‌هایی بدست امده از احشام یا خوک‌های جوان بخورید. اما در گوشت حیوانات جوان تعداد زیادی پورین وجود دارد - این‌ها موادی هستند که اسید اوریک از آن‌ها تشکیل می‌شود. هنگامی که در بدن تجمع می‌یابد، دفع آن‌ها مختل می‌شود و در نتیجه وضعیت سلامتی فرد بدتر می‌شود.

اما این بدان معنا نیست که شما باید از گوشت خودداری کنید. شما فقط باید آن را بیش از ۱-۲ بار در هفته مصرف نکنید؛ و در حالت ایده آل، شما باید گوشت و ماهی را در سفره غذایی خود داشته باشد، و سپس پروتئین کاملی، اسید‌های چرب امگا ۳ و بسیاری از ویتامین‌ها را دریافت خواهید کرد.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین