تغییرات پلی‌استیشن ۵ نسبت به مدل قبلی
محیط کار با پلی‌استیشن ۵ به نسبت مدل قبل، ۱۰۰ درصد تغییر کرده است

تغییرات پلی‌استیشن ۵ نسبت به مدل قبلی

طبق گزارش‌ها، یک چراغ LED سفید در بین فاصله میان قسمت سفیدرنگ و مشکی بدنه تعبیه شده که به‌نظر می‌رسد برای نشان دادن وضعیت سیستم استفاده خواهد شد.
کد خبر: ۸۵۶۰۹
بازدید : ۸۲۳۸
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۹
تغییرات پلی‌استیشن ۵ نسبت به مدل قبلی
 
اگرچه هنوز چند هفته‌ای به عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی سونی موسوم به پلی‌استیشن ۵ باقی مانده، اما اخیرا گروهی از فعالان یوتیوب و خبرنگاران موفق شدند تا برای اولین بار به این کنسول دسترسی پیدا کرده و اطلاعات جدیدی را از این محصول با دیگران به اشتراک بگذارند.

به گفته این افراد، پلی‌استیشن ۵ برخلاف مدل‌های قبل از خود یعنی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۳، از سروصدای کمتری در حین اجرا برخوردار است و صدای فن کمتری به گوش کاربر می‌رسد. وب‌سایت ژاپنی Dengeki Online- البته با ترجمه به انگلیسی- در این رابطه نوشت که پلی‌استیشن ۵ حتی در حین اجرای بازی به مدت چند ساعت و در اتاقی گرم هم، بسیار بی‌سروصدا کار می‌کند و هیچ گرمایی روی سطح سیستم مشاهده نمی‌شود.
 
یکی دیگر از وب‌سایت‌های ژاپنی عنوان کرد که صدای حین کار این کنسول، کمتر از صدایی است که از پلی‌استیشن ۴ شنیده می‌شود. همچنین صدای دکمه‌های روی دسته دوآل سنس پلی‌استیشن نیز به نسبت قبل، کاهش یافته است.
 
در بخش دیگری آمده که خروجی صدای این کنسول، بسیار نرم‌تر شده و به سختی می‌توان صدای حرکت پره‌های درحال چرخش فن را شنید. طبق گزارش‌ها، یک چراغ LED سفید در بین فاصله میان قسمت سفیدرنگ و مشکی بدنه تعبیه شده که به‌نظر می‌رسد برای نشان دادن وضعیت سیستم استفاده خواهد شد.
 
احتمالا رنگ آبی نشان‌دهنده متصل بودن دستگاه به برق خواهد بود و رنگ سفید نیز از روشن بودن کنسول حکایت خواهد داشت.
 
وب‌سایت ۴ Gamers در این باره نوشت کاربر می‌تواند از طریق شکافی که در بدنه کنسول وجود دارد، قطعات فلزی داخل بدنه را ببیند. گفته می‌شود این شکاف برای دسترسی به قسمتی روی دستگاه به منظور تعبیه حافظه SSD جانبی روی کنسول در نظر گرفته شده است.

البته در این گزارش، حرفی از رابط کاربری پلی‌استیشن ۵ زده نشد. اگر خاطرتان باشد مت مک‌لارین، نایب رئیس بخش طراحی رابط کاربری این کنسول پیش‌تر مدعی شده بود که محیط کار با پلی‌استیشن ۵ به نسبت مدل قبل، ۱۰۰ درصد تغییر کرده است.
 
با این حال، وب‌سایت AV Watch عنوان کرد در این کنسول، رابط کاربری و بازی‌ها، استانداردسازی خواهند شد به‌طوری‌که کاربران در سراسر جهان می‌توانند با زدن دکمه X، انتخاب‌های خود را تایید و با زدن دکمه O آن را لغو کنند. پیش‌تر این قابلیت در برخی از کشور‌های آسیایی به‌صورت برعکس ارائه می‌شد.

عرضه پلی‌استیشن ۵ به‌صورت رسمی از ۲۲ آبان و با قیمت ۴۹۹ دلار آغاز خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه