طراحی شات‌گان هوشمند کلاشنیکف

طراحی شات‌گان هوشمند کلاشنیکف

این سلاح کالیبر ۱۲ که بر پایه مدل MP-۱۵۵ کلاشنیکف ساخته شده مجهز به صفحه نمایشی روی قنداق و دوربینی دیجیتال زیر لوله شات‌گان است.
کد خبر: ۹۰۴۴۱
بازدید : ۱۰۰۸۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
اسلحه کلاشنیکف
"MP-۱۵۵ اولتیما" اولین بار در ماه اوت ۲۰۲۰ در نمایشگاه سلاح مسکو به نمایش درآمد

مدیر گروه اسلحه‌سازی کلاشنیکف می‌گوید سلاح هوشمند جدید این شرکت برای نسلی طراحی شده که با گجت‌ها و فناوری‌های مدرن بزرگ شده‌اند و نمی‌توانند بدون آن‌ها سر کنند.

دمیتری تاراسف در مصاحبه‌ای گفت به همین دلیل شات‌گان نیمه‌اتوماتیک "MP- ۱۵۵ اولتیما" با یک کامپیوتر داخلی تولید شده که می‌تواند به صاحب سلاح تیراندازی یاد بدهد و با تلفن‌های هوشمند سینک شود.

کلاشنیکف روسیه که با ساخت سلاح جنگی AK-۴۷ شهرت جهانی پیدا کرد، شات‌گان هوشمند جدیدش را اولین بار در ماه اوت سال ۲۰۲۰ در نمایشگاهی در مسکو عرضه کرد. این سلاح کالیبر ۱۲ که بر پایه مدل MP-۱۵۵ کلاشنیکف ساخته شده مجهز به صفحه نمایشی روی قنداق و دوربینی دیجیتال زیر لوله شات‌گان است. قیمت این تفنگ هوشمند حدود ۱۰۰ هزار روبل معادل ۱۳۵۰ دلار است.

صفحه نمایش سلاح جدید
صفحه نمایش روی قنداق سلاح جدید کلاشنیکف

مدیر ۳۷ ساله کلاشنیکف می‌گوید نسل جوان می‌توانند "با تیراندازی مسئولانه از هیجان فوق‌العاده این سلاح لذت ببرند. " تاراسف این شات‌گان را "اولین گجت‌-سلاح" توصیف کرده و می‌گوید "شکار سنتی از مد افتاده و حتی عجیب و غریب به نظر می‌آید... من می‌خواهم هیپستر‌ها و نسل زد (متولدین اواسط دهه ۱۹۹۰ به بعد) را وارد ماجرا کنم. "

"گروه کلاشنیکف" بزرگترین تولیدکننده اسلحه در روسیه و بخشی از مجموعه دولتی روستک است. کلاشنیکف می‌گوید حدود ۹۵ درصد از "تمام سلاح‌های سبک روسیه" ساخت این شرکت است. مدیر این شرکت در مصاحبه تازه خود به "استفاده مسئولانه" از سلاح به ویژه در میان جوانان تاکید کرده است.

تعداد موارد مربوط به تیراندازی‌های کور در روسیه نسبتا پایین است. در آخرین تیراندازی از این دست که تلفات بالایی در میان غیرنظامیان داشت، یک نوجوان در اکتبر سال ۲۰۱۸ در کالجی در شبه جزیره کریمه -که روسیه به خاک خود ضمیمه کرده- ۲۰ نفر را کشت. ماه گذشته میلادی هم یک سرباز ارتش به خاطر کشتن هشت نظامی به بیش از ۲۴ سال زندان محکوم شد.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین