اخبار حوادث روز، ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

اخبار حوادث روز، ۱۴۰۰/۰۱/۳۰

زلزله در بند گناوه و گزارش ویرانی‌های این حادثه در مناطق روستایی تیتر اصلی اخبار حوادث روز ۳۰ فروردین ماه بود.
کد خبر: ۹۲۸۲۳
بازدید : ۸۸۵۲
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
 حوادث روز،
 
فرادید| امروز ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، زلزه در بندر گناوه سرخط اصلی اخبار حوادث روزنامه‌ها و سایت‌های خبری بود. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر، ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه جاری، مرز استان‌های فارس و بوشهر را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران، کانون این زمین لرزه را در حوالی بندر گناوه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

این زلزله در شیراز مرکز استان فارس نیز محسوس بود و موجب ترس و هراس برخی از شهروندان شد. همچنین زمین لرزه در خوزستان نیز احساس شده است...
 

روزنامه ایران در صفحه حوادث نوشت: دختر ۱۳ ساله که در غیاب والدینش در خانه تنها مانده بود قربانی کینه توزی مرد جنایتکار شد. این جنایت هولناک روز شنبه در خانه‌ای روستایی واقع در سعیدآباد ایلخانی جیرفت رخ داد...
 

در ادامه اخیار حوادث روزنامه ایران می‌خوانیم: پسر جوانی که به خاطر یک شوخی بچگانه مرتکب قتل و به قصاص محکوم شده بود پس از ۶ سال به خاطر رضای خدا و ماه مبارک رمضان از سوی اولیای دم بخشیده شد.

متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران گفت: حدود ۱۰ روز قبل از جنایت از شهرستان محل زندگی‌ام برای کار به تهران آمدم و در ساختمانی مشغول به کار شدم. روز حادثه کارگر‌ها مشغول آب بازی بودند، اما یک دفعه بین آن‌ها درگیری لفظی پیش آمد و من برای وساطت جلو رفتم.

یک دفعه یکی از کارگر‌ها به شوخی آب ریخت روی گوشی‌ام که من اعتراض کردم. همین اعتراض باعث دعوا شد و یکی از آن‌ها با چوب به سرم زد. در این درگیری چاقو را از دست یکی از آن‌ها گرفته و ناخواسته به مقتول زدم. بعد از جنایت هم فرار کردم...
 

روزنامه شرق گزارشی مفصل از قتل مرد جوان در صفحه حوادث منتشر کرد: پرونده مردی که ادعا می‌کند در دفاع از زن همسایه مرتکب قتل شده است، برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد شده است. یک سال قبل خانواده مرد جوانی خبر دادند او گم شده است. آن‌ها به مأموران گفتند رامین به طور ناگهانی ناپدید شده است.

مأموران در بررسی‌های خود متوجه شدند آخرین نفری که با رامین تماس گرفته، زنی به نام سحر است. مأموران سحر را شناسایی و او را بازجویی کردند. سحر که متوجه شد راهی به‌جز بیان واقعیت ندارد، اعتراف کرد در قتل رامین نقش داشته است او گفت: من رامین را نکشتم، اما می‌دانم چه کسی این کار را کرده است...

همسرکشی

راز قتل مرد جوان در خانه پدری‌اش با اعترافات همسر وی و مرد غریبه پس از دو ماه فاش شد. در روز‌های پایانی بهمن سال گذشته مردی ۴۸ ساله با شلیک گلوله در خانه پدری‌اش در یکی از محله‌های شهرستان خمین به قتل رسید و رسیدگی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

مأموران با به‌کار‌گیری روش‌های علمی و در تحقیقاتی تخصصی به سرنخ‌هایی از دست داشتن همسر مقتول در این قتل، دست یافتند و او را با هماهنگی انجام شده با مرجع قضایی برای انجام بازجویی به پلیس آگاهی احضار کردند.

همسر مقتول با مشاهده دلایل و مستندات موجود در پرونده لب به بیان حقایق گشود و گفت که به دلیل اختلافات خانوادگی با همدستی مردی که از مدتی پیش با او آشنا شده همسرش را به قتل رسانده است...

***********
همچنین رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری یک جاعل که با جعل کارت شناسایی و پوشیدن لباس نظامی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.
 
سرهنگ یعقوب‌علی رجبیان گفت: به‌دنبال اعلام گزارش یکی از شهروندان مبنی‌بر اینکه فردی حدودا ۲۸ ساله در مناطق شرق تهران با پوشیدن لباس سازمانی متعلق به مأموران ارگان‌های نظامی و سوء‌استفاده از آن، با جعل عناوین نظامی مبادرت به اخاذی می‌کند، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

او افزود: پس از انجام بررسی‌های اولیه و صحت گزارش دریافتی، نتیجه تحقیقات صورت‌گرفته در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت که در همین راستا دستور شناسایی و بازداشت این فرد جاعل صادر شد. این مقام انتظامی بیان کرد:
 
با توجه به مشخصات این مأمور قلابی، مأموران پلیس در کمترین زمان ممکن، مخفیگاه او را که در حوالی خیابان پیروزی بود، شناسایی کردند و در عملیاتی غافلگیرانه موفق شدند این فرد جاعل را در‌حالی‌که ملبس به لباس با درجات نظامی بود، دستگیر و او را برای ادامه تحقیقات به پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، منتقل کردند.

رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: از مخفیگاه متهم، یک دستگاه بیسیم، البسه نظامی، اسپری اشک‌آور، یک رشته دستبند فلزی و چندین کارت جعلی شناسایی مربوط به ارگان‌های نظامی کشف شد. رجبیان گفت: متهم در اظهاراتش انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه، لذت از لباس فرماندهان نظامی و پیشبرد اهداف شخصی خود اعلام کرد.

*************
در یکی از گزارش‌های اخبار حوادث روز آمده: مرد جنایتکاری که به قصد سرقت از پیرمرد برنج فروش دوره گرد وارد خانه او شده و وی را به قتل رسانده بود با گذشت یک سال و نیم از وقوع این جنایت دستگیر شد.

پاییز سال ۹۸ به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درباره آتش‌سوزی یک خانه در یکی از محله‌های گرگان، بلافاصله تیمی ازکارآگاهان در محل حادثه حضور یافتند. مأموران پلیس پس از ورود به خانه جسد مردی حدوداً ۷۰ ساله را پیدا کردند که دست و پایش را بسته بودند و برابر اعلام کارشناسان یک ساعت از مرگ وی گذشته بود.
 
زندی نداشته و در آن خانه به تنهایی زندگی می‌کرده گفت: تحقیقات پلیس برای دستگیری قاتل آغاز شد، اما هیچ سرنخی در این پرونده وجود نداشت که این موضوع کار را پیچیده و دشوار کرده بود؛ با گذشت نزدیک به دو سال پس از وقوع این حادثه سرانجام اواسط فروردین سال جاری، مأموران پلیس آگاهی حین گشت هدفمند در نقاط جرم خیز، سارقی را حین سرقت دستگیر و پس از هماهنگی با مرجع قضایی برای تحقیقات بیشتر وی را به مقر پلیس منتقل کردند و در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم بیشتر سرقت‌هایش را در حوالی همان منطقه‌ای که دو سال قبل جسد پیرمرد کشف شده انجام داده که این موضوع شک مأموران را برانگیخت.
 
با استفاده از یکسری شگرد‌های پلیسی و تحقیقات تخصصی، سارق سابقه‌دار که عرصه را بر خود تنگ دیده بود سرانجام به قتل پیرمرد ۷۰ ساله در سال ۹۸ اعتراف کرد.
 
متهم در اعترافاتش گفت: «مقتول را از قبل می‌شناختم و اطلاع داشتم که وی با یک گاری دستی برای امرارمعاش در یکی از میادین گرگان برنج می‌فروشد؛ یک شب وی را تعقیب کردم و به انگیزه سرقت برنج وارد منزلش شدم که پیرمرد به محض دیدنم شروع به سر و صدا کرد و من هم از ترس و برای اینکه ساکتش کنم او را به قتل رساندم».
 
سرهنگ مروتی در پایان خاطرنشان کرد: قاتل پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
برچسب ها: حوادث ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین