آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۳۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۳۱

وزارت بهداشت، امروز ۳۱ فروردین ماه، آمار فوتی‌های کرونا را ۳۹۵ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۲۸۹۱
بازدید : ۴۸۳۳
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| امروز ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا ۳۹۵ نفر اعلام شد و تعداد جانباختگان این بیماری در مجموع به ۶۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۵ هزار و ۴۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۶۵ نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۸۱۰ هزار و ۵۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

به گزارش فرادید؛ چهار هزار و ۹۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۴ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۱۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۳۰۱ شهرستان در وضعیت قرمز، ۹۵ شهرستان نارنجی، ۴۵ شهرستان زرد و تنها هفت شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۴۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴۱ هزار و ۱۷۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶۲۱ هزار و ۸۲۲ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۵۷ هزار و ۸۲۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۴۲ میلیون و ۶۹۶ هزار و یک نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۹ هزار و ۸۱۳ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۴۳ هزار و ۱۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۲۱ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۲۴۱ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۸۱ هزار و ۵۴۲ نفر (۴۸۸ نفر)

۲. برزیل ۳۷۵ هزار و ۴۹ نفر (هزار و ۶۰۷ نفر)

۳. مکزیک ۲۱۲ هزار و ۴۶۶ نفر (۱۲۷ نفر)

۴. هند ۱۸۰ هزار و ۵۵۰ نفر (هزار و ۷۵۷ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۲۷۴ نفر (۴ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۷ هزار و ۲۴۳ نفر (۳۱۶ نفر)

۷. روسیه ۱۰۵ هزار و ۹۲۸ نفر (۳۴۶ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۱ هزار و ۱۸۰ نفر (۴۴۷ نفر)

۹. آلمان ۸۰ هزار و ۷۷۴ نفر (۱۸۳ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۷ هزار و ۱۰۲ نفر (۴۰ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین