شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه

شیوع قارچ زرد در هند پس از قارچ سیاه

بیمار با این عفونت از بی حالی و ضعف و همچنین کمبود اشتها شکایت دارد که منجر به کاهش وزن می‌شود. علاوه بر این، بیمار همچنین دچار عفونت با قارچ سفید نیز شد.
کد خبر: ۹۴۱۱۳
بازدید : ۱۱۹۶
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
شیوع قارچ زرد در هند
 

در شهر قاضی آباد هند، شیوع قارچ زرد پس از سیاه و سفید ثبت شد. اولین مورد عفونت با این قارچ توسط تیاگی، متخصص گوش و حلق و بینی گزارش شد.

دکتر تیاگی گفت که او اولین بار است که عفونت با این قارچ را در میان انسان‌ها شناسایی می‌کند، زیرا عفونت با این قارچ معمولاً در خزندگان مشاهده می‌شود.

به گفته پزشک، بیمار با این عفونت از بی حالی و ضعف و همچنین کمبود اشتها شکایت دارد که منجر به کاهش وزن می‌شود. علاوه بر این، بیمار همچنین دچار عفونت با قارچ سفید نیز شد. پزشک متذکر شد که نمی‌توان وضعیت بیمار را مطلوب خواند، وی هنوز تحت معالجه است.

پیش از این معلوم شد که تعداد افراد آلوده به "کپک سیاه" (موکورمیکوز) در هند به نه هزار نفر رسیده است. عفونت قارچی به عنوان یک عارضه جانبی کووید-۱۹ ظاهر می‌شود. به گفته پزشکان، دلیل آن ممکن است در استروئید‌هایی باشد که برای درمان ویروس کرونا استفاده می‌شود.
 
این بیماری ۱۲-۱۸ روز پس از بهبودی از ویروس کرونا تشخیص داده می‌شود. طبق مطالعات، تمام بیماران مبتلا به موکورمیکوز دیابتی بودند، هیچ یک از بیماران سطح قند خون طبیعی نداشتند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین