قیمت گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۳ در بازار چند؟

قیمت گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۳ در بازار چند؟

قیمت گران‌ترین نسخه آیفون ۱۳ پرو مکس نیز در بیشترین حالت به ۷۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان می‌رسد. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که سری آیفون ۱۴ نیز در محدود ۴۰ میلیون تومان تا ۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شود. هر چند ممکن است در هفته اول به دلیل تب بازار، قدری قیمت بالاتر از این محدوده باشد.
کد خبر: ۱۱۰۴۲۲
بازدید : ۲۸۱۸
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶

فرادید| با معرفی سری آیفون ۱۴ از سوی کمپانی اپل، برخی از نسخه‌های این سری همچون سال‌های گذشته بیشتر از دیگر نسخه‌ها مورد توجه طرفداران این برند در ایران قرار گرفته است. در مجموع امسال هم قیمت و نحوه خرید آیفون ۱۴ پرو مکس بیشتر از آیفون ۱۴ استاندارد، آیفون ۱۴ پرو و آیفون پلاس جستجو شده است.

به گزارش فرادید، در حال حاضر هیچ یک از نسخه‌های سری ۱۴ وارد بازار ایران نشده است. اما با بررسی قیمت جهانی و قیمت سری ۱۳ ایران می‌توان حد و حدود احتمالی قیمت نسخه‌های مختلف سری ۱۴ دست یافت.

طبق اعلام gsmarena، اپل اکنون سری ۱۴ را بدون تغییر نسبت به سری ۱۳ عرضه کرده است. بدین ترتیب در آمریکا آیفون ۱۴ استاندارد با قیمت ۸۰۰ دلار، آیفون ۱۴ پرو با قیمت یکهزار دلار، آیفون ۱۴ پرو مکس با قیمت یکهزار و ۱۰۰ دلار  و آیفون پلاس با قیمت ۸۹۹ دلار عرضه شده است.

در واقع سری ۱۴ با حساب دلار ۳۰ هزار و ۶۵۰ تومانی در بازار آمریکا بین ۲۴ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تا ۳۳ میلیون و ۷۱۵ هزار قیمت دارد. اما براساس بررسی gsmarena، سری ۱۴ آیفون در کشور‌های مختلف بین ۵ تا ۲۵ درصد گران‌تر از بازار آمریکا در حال عرضه است.

اما در ایران و برخی کشور‌های همسایه شرایط فرق دارد و این عدد‌ها گاه به بیش از ۱۰۰ درصد می‌رسد. مثلا در همین بغل دست ما، در ترکیه، آیفون ۱۴ پرو را به قیمت ۲ هزار و ۱۹۳ دلار به فروش می‌رسانند. این در حالی است که در آمریکا همین گوشی که پیش تر هم اشاره کردیم، ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد. با یک حساب سر انگشتی می‌بینیم که در ترکیه قیمت این مدل حدود ۱۲۰ درصد بیشتر از آمریکا است. در مورد ایران هم احتمالا شرایط به همین شکل خواهد بود.

قیمت گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۳ چند؟

قیمت آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ پرو مکس در بازار موبایل

بررسی قیمت مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ در فروشگاه های آنلاین نشان می‌دهد که کف قیمت نسخه استاندارد با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت از ۳۸ میلیون تومان شروع می‌شود. این میزان برای نسخه ۵۱۲ گیگابایت به ۴۵ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان می‌رسد.

نسخه ۱۲۸ گیگابایت آیفون ۱۳ پرو مکس نیز قیمت قابل خریدش هم اکنون از ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۵۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان می‌رسد. مدل ۲۵۶ گیگابایت قیمت اش از ۵۵ میلیون تومان شروع می‌شود و در حداکثر حالت ۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

مدل ۵۱۲ گیگابایت نیز در کمترین حالت ۵۵ میلیون و ۱۸۹ هزار تومان و در حداکثر حالت برای خریدار  ۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آب می‌خورد.

قیمت گران‌ترین نسخه آیفون ۱۳ پرومکس نیز در بیشترین حالت به ۷۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان می‌رسد. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که نسخه‌های سری آیفون ۱۴ نیز قدری بالاتر و در محدود ۴۰ میلیون تومان تا ۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شود. هر چند ممکن است در هفته اول به دلیل تب بازار، قدری قیمت بالاتر از این محدوده باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه