۱۰ فیلم مُهیج در جزیره های اسرار آمیز؛ از سواحل شنی گرفته تا امواج متلاشی کننده

۱۰ فیلم مُهیج در جزیره های اسرار آمیز؛ از سواحل شنی گرفته تا امواج متلاشی کننده

داستان گیر افتادن در یک جزیره چه عاشقانه باشد چه تعلیقی، نکته شاخصش آن است که همه محیط جزیره را دوست دارند. بنابر همین جذابیت، ما در جدیدترین فهرست سینمایی می‌خواهیم ۱۰ فیلم مهیج در جزیره های اسرار آمیز را به شما معرفی کنیم. پس اگر به دنبال بازدید از جزیره‌ای تماشایی هستید، قبل از آن سری به فیلم‌های موجود در این لیست بزنید.

کد خبر : ۱۷۹۰۸۴
بازدید : ۳۱۴

یک مکان منزوی و جدا از جامعه محیطی منحصر به فرد برای هر ژانری است. شما می‌توانید بچه‌ها را در جزیره رها کنید و به سبک «سالار مگس‌ها» از آنها تست هویت شناسی بگیرید، یا حتی می‌توانید جوانان را در چنین محیطی رها کنید و آنها این مکان را به چیزی شبیه رمان «مرداب آبی» تبدیل کنند.

اما داستان گیر افتادن در یک جزیره چه عاشقانه باشد چه تعلیقی، نکته شاخصش آن است که همه محیط جزیره را دوست دارند. بنابر همین جذابیت، ما در جدیدترین فهرست سینمایی می‌خواهیم ۱۰ فیلم مهیج در جزیره های اسرار آمیز را به شما معرفی کنیم. پس اگر به دنبال بازدید از جزیره‌ای تماشایی هستید، قبل از آن سری به فیلم‌های موجود در این لیست بزنید.

Old

Old

فیلم «Old» اثری از ذهن همیشه خلاق ام‌نایت شیامالان، درباره گروهی از مردم است که در تعطیلات از یک جزیره گرمسیری بازدید می‌کنند، اما متوجه می‌شوند که این جزیره باعث پیری سریع آنها می‌شود و کل طول عمر آنها را به یک روز کاهش می‌دهد. این ایده بر اساس رمان گرافیکی علمی تخیلی، قلعه شنی، اثر فردریک پیترز نوشته شده است. این فیلم مهیج در سال 2021 به نمایش درآمد و باکس آفیس آن موفقیت آمیز بود اما نظرات متفاوتی را از سوی منتقدان دریافت کرد.

مفهوم موجود در فیلم Old درخشان و تازه است. با این حال، مواقعی وجود دارد که احساس می‌شود ایده‌ها به طور کامل اجرا نشده‌اند. و اگرچه ممکن است این جزیره‌ای نباشد که بخواهید به لیست مکان‌های دیدنی خود اضافه کنید، اما تماشای آن ساعت بسیار جالبی را برای شما شکل خواهد داد.

Jurassic Park

Jurassic Park

محصور کردن دایناسورهای تازه پرورش یافته در جزیره‌ای در اقیانوس ایده معقولی به نظر می‌رسد؛ به این ترتیب آنها نمی‌توانند مناطق وسیعی را مورد تهاجم خود قرار دهند و تعادل طبیعی ایجاد شده توسط میلیون‌ها سال تکامل را بر هم بزنند. با این حال، اگر دایناسورها آزاد شوند و شروع به شکار همه موجودات زنده کنند، منطقه محدود مارمولک‌های ماقبل تاریخ به زندانی برای بازدیدکنندگان جزیره تبدیل می‌شود.

این دقیقاً موقعیتی است که قهرمانان کلاسیک فیلم «پارک ژوراسیک» در آن قرار گرفتند. این ایده ساده به قدری مورد توجه تماشاگران قرار گرفت که جزیره مملو از تی رکس همچنان به عنوان یک فیلم مورد علاقه در سینماها باقی مانده و دنباله‌های جهان خلق شده توسط استیون اسپیلبرگ هنوز هم میلیاردها دلار درآمد دارند.

The Rock

The Rock

فیلم اکشن «The Rock» روی دیگر سکه در جزیره را نشان می‌دهد: اگر یک ارگ در زمینی ساخته شود که فرار از آن غیرممکن باشد، اگر تروریست‌ها با باکتری‌های خطرناکی از آن فرار کنند، اکنون آن جزیره به یک قلعه غیرقابل تسخیر تبدیل می‌شود. در این اوضاع سلاح‌های خطرناک کشتار جمعی نیز ناگهان داخل آن می‌نشینند.

در این فیلم اکشن جذاب و مهیج مایکل بی قهرمانان خود را به آلکاتراز فرستاد، جزیره‌ای که سال‌ها به عنوان سیاه چالی برای جنایتکاران خطرناک عمل می‌کرد که فرار از آن غیرممکن بود. این فیلم نشان می‌دهد که هجوم به این ارگ عظیم جزیره نیز چندان راحت نیست. در مجموع با وجورد به این مکان معلوم می‌شود جزیره اسرار زیادی را درونش حفظ می‌کند و عملیات نیروهای ویژه نیز با فهم این موضوع تغییر می‌کند. داستان این است که به زودی یک قتل عام رخ خواهد داد و جایی برای انتظار کمک نیز وجود ندارد.

Battle Royale

۱۰ فیلم مُهیج در جزیره های اسرار آمیز

مدت‌ها قبل از نمایش بازی‌های گرسنگی در هالیوود، ژاپنی‌ها با سازماندهی یک Battle Royale برای فرزندان خود، مخاطبان را با موضوعی مهیج سرگرم کردند. نبردی برای بقا، که در آن دانش آموزان عادی به جنگجویان مخوف تبدیل می‌شدند. این پروژه آموزشی با هدف کاهش تعداد بیکاران احتمالی، شامل عزیمت کل کلاس‌های دانش آموزان به جزیره‌ای جنگلی است، جایی که زرادخانه‌ای از سلاح برای هر سلیقه و وظیفه بقا در انتظار آنها است.

در میدان مبارزات این جزیزه نیروها نابرابر هستند، میل همه برای زندگی یا مردن متفاوت است، و این باعث می‌شود هر نتیجه‌ای از نبرد پیش روی غیرقابل پیش بینی باشد. اما در این میان یک چیز واضح است، و آن نکته این است که بیننده نسبت به چنین ماجراهای رابینسون کروزو گونه‌ای بی‌تفاوت نخواهد ماند.

The Beach

The Beach

درام ماجراجویی «ساحل» شاید بهترین اثر در کارنامه دنی بویل کارگردان و بازیگر لئوناردو دی کاپریو نباشد، اما این فیلم قطعا جذابیت خاص خود را دارد. این فیلم عمدتاً با مناظر خارق‌العاده جزایر گرمسیری جنوب شرقی آسیا، جایی که شخصیت‌های فیلم خود را در جستجوی یک تعطیلات شدید می‌یابند، جذب می‌کند.

رفتن ساده در آب دیگر برای شخصیت‌های این فیلم جالب نیست و آنها به دنبال یک ساحل بهشتی ارزشمند می‌روند‌، مکانی که در آن به دور از چشمان معمولی پنهان شوند، اما فقط جزیره‌ای که بهشت شنی در آن قرار دارد مملو از اسرار و فاجعه‌ای تهدید‌کننده است. داستان اینجاست که به زودی همه شخصیت‌های کلیدی فیلم متوجه می‌شوند که در این جزیزه و ساحل جادویی‌ آن روابط شدیدتر می‌شود و امیال افزایش می‌یابد، اشتیاق زیاد می‌شود و از اساس زندگی از شرایط عادی خارج خواهد شد.

Mindhunters

۱۰ فیلم مُهیج در جزیره های اسرار آمیز

فیلم مهیج و تماشایی رنی هارلین «شکارچیان ذهن» یک نسخه منحصر به فرد از داستان «ده سرخپوست کوچک» است، اما قهرمانان آن در ابتدا برای حمله ناگهانی یک قاتل مرموز آماده‌تر از رمان آگاتا کریستی به نظر می‌رسند.

داستان فیلم در یک پایگاه آموزشی برای ماموران ویژه FBI واقع در یک جزیره‌ اتفاق می‌افتد، جایی که فارغ التحصیلان آینده باید چندین مورد پیچیده را حل کنند، اما به جای یک جلسه طوفان فکری سرگرم کننده، این سفر به محل شکار یک دیوانه خطرناک تبدیل می‌شود که بدبینانه با مهمانان جزیره یکی پس از دیگری برخورد می‌کند.

نکته داستان این است که آیا بازماندگان زمان خواهند داشت تا قبل از شکار شدن توسط شکارچی، او را شناسایی کنند یا خیر؟ پس این فیلم یک چشم انداز ترسناک از بازی بقا در جزیره‌ای مخوف است.

A Perfect Getaway

۱۰ فیلم مُهیج در جزیره های اسرار آمیز

ماه عسل در هاوایی افسانه‌ای است که هرکسی حتی در آمریکا نمی‌تواند درباره آن رویاپردازی کند. اما قهرمانان فیلم هیجان‌انگیز دیوید توهی «یک فرار عالی» موفق می‌شوند از خانه خود به جزیره‌ای با سیمای بهشتی فرار کنند و حتی دوستانی پیدا کنند که از دوستان قدیمی نیز نزدیک‌تر به نظر می‌رسند. اما به زودی معلوم می‌شود که چند دیوانه در جزیره مشغول به کاری مخوف هستند و به طور خاص سوژه آن‌ها شکار تازه عروسان است.

اینجاست که همه چیز فیلم به ناگهان پیچ و تاب می‌خورد و دوستان جذاب ناگهان به هیولاهای شیطانی تبدیل می‌شوند. اما داستان این است که آیا شکارچیان جزیزه واقعاً گردشگران را به طرز وحشیانه‌ای می‌کشند؟ یا همه چیز در این جزیره که رازهای زیادی را در خود دارد بسیار گیج کننده‌تر است؟! این نکاتی است که باید با تماشای این فیلم تماشایی آن‌ها را درک کنید.

Shutter Island

Shutter Island

یک بیمارستان روانی برای جنایتکاران خطرناک، واقع در یک جزیره کوچک در وسط یک اقیانوس طوفانی؛ چه چیزی ممکن است در این سناریو اشتباه باشد؟ نکته اینجاست که با وجود تمام اقدامات احتیاطی در این جزیزه اسرار آمیز، مشکلی پیش می‌آید: زنی که یک بار فرزندانش را کشته بود از جزیره ناپدید می‌شود و دو بازرس فدرال برای تحقیق درباره فرار او از سرزمین اصلی وارد این جزیره می‌شوند.

در حالی که شاهدان و پرسنل پزشکی در حال مصاحبه و بازجویی شدت از این دو مامور فدرال هستند، اقامت این دو فرد به ظاهر عادی در جزیره روز به روز دردناک‌تر می‌شود. اما چرا؟ داستان چیست؟ ماجرا این است که فضای بیمارستان روانی و فضای بسته‌ای که قوانین خود در آن حاکم است، تأثیر بدی بر زندگی هر انسان ساکن در جزیره می‌گذارد.

اما نکته‌ای در این میان وجود دارد که آیا ذهن آن دو مهمان تازه جزیره پیش از آمدن به این مکان سالم بود یا سفر به جزیره شاتر فقط یک قرار درمانی برای یکی از آن‌ها بوده است؟ این رازی است که باید با تماشای این فیلم به آن برسید.

Black Rock

Black Rock

سه دوست دوران کودکی تصمیم می‌گیرند در جزیره‌ای دورافتاده پیک نیک داشته باشند. با این حال، یک ملاقات برنامه ریزی نشده با کهنه سربازان متجاوز جنگ عراق، تعطیلات را به یک کابوس کامل تبدیل می‌کند. نویسندگان فیلم ترسناک و مهیج «صخره سیاه» بر این باور بودند که این دختران می‌توانند مقاومت کنند و از قربانیان ساده لوح به شکارچیانی تبدیل شوند که در تقابل چند صد ساله بین زن و مرد امتیاز مثبت می‌گیرند. خوب، هر چیزی ممکن است در یک فیلم اتفاق بیفتد، به همین دلیل است که این یک فیلم است.

موضوع جنسیت گرایی نیست، اما زمانی که یک زن ژانر کاملاً مردانه تریلر «بقا» را می‌پذیرد، نگرانی‌های خاصی ایجاد می‌کند. کیتی آسلتون که یکی از نقش‌های اصلی «صخره سیاه» را بازی کرد، در اینجا به‌عنوان نویسنده داستان، تهیه‌کننده و کارگردان نیز حضور دارد، بنابراین ناگزیر این سوال پیش می‌آید: چرا اینطور می‌شود؟ به خصوص اگر به یاد داشته باشید که آسلتون با مسابقات زیبایی شروع کرد. پاسخ در پایان فیلم ظاهر می‌شود، زمانی که در نهایت مشخص می‌شود که آسلتون یک فیلم فمینیستی با موضوع «قدرت زنان» ساخته است. در واقع ایده اصلی آن این است که ما دخترها باید همیشه با هم باشیم، زیرا این تنها راه مقابله با مردان مزاحم است.

Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

بینندگان قبلاً بارها به جزیره‌ای گمشده به نام جمجمه در اقیانوس سفر کرده‌اند، جایی که میمونی غول‌پیکر به نام کینگ کونگ در آن سلطنت می‌کند، اما آخرین سفر از این دست تاثیرگذارترین آن بود: راه‌اندازی مجدد داستان کلاسیک «کونگ: جزیره جمجمه» ماجراجویی است که هر مخاطبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از دامنه عظیم طراحی خود جزیزه، جلوه‌های ویژه در مقیاس بزرگ و هیولاهای واقع گرایانه بگیرید تا اکشن‌های جذاب آن همه باعث جذابیت بیشتر این داستان شده‌اند.

جزیره جمجمه قطعه زمینی است که در آن گیاهان و جانوران منحصربه‌فردی حفظ شده، در واقع این جزیره به قدری طبیعی است که به نظر می‌رسد ما واقعاً با قهرمانان به آخرین نقطه ناشناخته سیاره زمین رسیده‌ایم. اما این نقطه نمی‌خواهد در دسترس عموم باشد، ساکنان آن در برابر مهمانان ناخوانده مقاومت می‌کنند و این باعث بروز نبردی وحشتناک خواهد بود. این فیلم یک اکشن فانتزی ساده اما از نظر بصری قدرتمند است که در آن کینگ کونگ از جزیره خود در برابر سربازان آمریکایی و دیگر هیولاها دفاع می‌کند.

منبع: ویجیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید