پیشی گرفتن ترکیه از فرانسه به عنوان دومین مقصد محبوب اروپایی‌ها برای تعطیلات

پیشی گرفتن ترکیه از فرانسه به عنوان دومین مقصد محبوب اروپایی‌ها برای تعطیلات

بر اساس آمار سازمان‌های گردشگری WTM و Tourism Economics، تعداد گردشگران ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۵۰ میلیون نفر خواهد رسید.

کد خبر : ۱۶۱۹۸۴
بازدید : ۴۴

ترکیه، در حال پیشی گرفتن از فرانسه به عنوان دومین مقصد محبوب اروپایی‌ها برای تعطیلات، پس از اسپانیا است. این رشد گردشگری، تا حدی به دلیل صنعت توریسم پزشکی پررونق این کشور است.

این کشور، شاهد افزایش چشمگیر ۷۰ درصدی توریست‌ها پس از دوران همه‌گیری کرونا بوده است.

بر اساس آمار سازمان‌های گردشگری WTM و Tourism Economics، تعداد گردشگران ترکیه در سال ۲۰۲۳ به ۵۰ میلیون نفر خواهد رسید.

image-231_5_11zon

ترکیه مدت‌هاست که به خاطر سواحل خیره‌کننده‌اش محبوب بوده، اما تصور می‌شود که گردشگری پزشکی، دلیلی «کوچک، اما قابل توجه» برای رشد اخیر تعداد توریست‌ها است.

در سال ۲۰۲۲، این کشور پذیرای ۱.۲ میلیون گردشگر پزشکی بوده و حدود ۷۵۰ هزار نفر در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به این منظور به ترکیه سفر کرده‌اند.

image-232-1024x677_4_11zon

کاشت مو و دندانپزشکی زیبایی در صدر لیست بوده و پس از آن، عمل لیزر چشم و جراحی کاهش وزن، محبوب‌ترین عمل‌های جراحی هستند.

طبق گزارش انجمن دندانپزشکی ترکیه، سالانه ۲۵۰ هزار فرد خارجی برای استفاده از خدمات دندانپزشکی زیبایی وارد این کشور می‌شوند.

image-233_3_11zon

بسیاری از این افراد، به دنبال انجام روشی به نام «دندان بوقلمون» بوده که دندانپزشکان بریتانیایی نگران افزایش انجام این روش در ترکیه هستند.

دکتر موریس یوهانس، از کلینیک هارلی استریت اسمایل در لندن گفته است: «آن‌ها دندان فرد را می‌تراشند و یک روکش یا تاج روی آن قرار می‌دهند. در این روش، اعصاب آسیب دیده و اغلب به درمان اصلاحی نیاز است.»

 

image-234-1024x476_2_11zon

استانبول که تنها در ماه آگوست بیش از ۱.۷ میلیون بازدیدکننده داشته، مقصدی محبوب برای مردانی بوده که به دنبال کاشت مو هستند.

جراحی با متد استخراج واحد فولیکولی، با برداشتن فولیکول‌های جداگانه مو از پوست و انتقال آن‌ها به بخش‌های دیگری که فاقد مو بوده یا مو‌های نازکی دارد، انجام می‌شود.

image-235-768x447_1_11zon

بر اساس گزارش ABTA (انجمن آژانس‌های مسافرتی بریتانیا)، ترکیه مقصد محبوبی برای گردشگران بوده و در حال حاضر، هشتمین مقصد پربازدید در جهان است.

طبق گزارش وزارت امور خارجه این کشور، بیش از ۲۵ تبعه بریتانیایی از سال ۲۰۱۹ به دنبال اقدامات پزشکی در ترکیه جان خود را از دست داده‌اند و درباره شیوع بوتولیسم مرتبط با درمان‌های کاهش وزن در ترکیه هشدار داده است.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید