فرادید | صفحه نخست - فرهنگ و هنر

Faradeed | فرادید اخبار

معرفی کتاب «در غرب خبری نیست» اثر اریش ماریا رمارک
معروف‌ترین رمان ضد جنگ در جهان

معرفی کتاب «در غرب خبری نیست» اثر اریش ماریا رمارک

در جبهه‌ی غرب خبری نیست، نگاهی ژرف به جنگ و دگردیسی ارزش‌های انسانی دارد. این رمان کلاسیک سال هاست که جزو پرفروش‌ترین رمان‌هایی محسوب می‌شود که درباره جنگ نوشته شده است.
ارشا اقدسی؛ تغییر سرنوشت با یک آگهیِ آموزشی

ارشا اقدسی؛ تغییر سرنوشت با یک آگهیِ آموزشی

نمی‌شود بدلکار باشی و به مرگ نیندیشی. ارشا اقدسی نیز به مرگ فکر می‌کرد و شاید همین بود که با وجود جوانی‌اش، به خانواده‌اش سپرده بود اگر اتفاقی برایش رخ داد، اعضای بدنش را اهدا کنند.

ارشا اقدسی درگذشت

ارشا اقدسی بدلکار ایرانی که روز ششم مردادماه در بیروت دچار سانحه رانندگی شده بود، عصردیروز چهارشنبه ۱۳ مرداد دار فانی را وداع گفت.

درگذشت «فرزانه معصومیان» گوینده خبر رادیو به علت کرونا

این گوینده رادیو هفته گذشته تست پی سی آر داده و نتیجه تستش منفی شده بود، اما بعد از سرفه شدید و علایم کرونا، به بیمارستان رفته و بستری شده بود که اینگونه عنوان شد ریه و کلیه اش درگیر شده است. معصومیان در روز‌های پایانی عمر در کما بود.
آخرین وضعیت ارشا اقدسی، بدلکار ایرانی در بیروت

آخرین وضعیت ارشا اقدسی، بدلکار ایرانی در بیروت

طبق آخرین اخبار که از سوی همکاران و دوستان نزدیک ارشا اقدسی منتشر شده، قرار است که او امروز تحت عمل جراحی قرار بگیرد. امیر میراخوری یکی از دوستان و همکاران تیم ۱۳ بدلکاران در این باره می گوید: «در ابتدا گردنش عمل خواهد شد و بعد از آن جراحی‌های دیگر انجام می‌شود.»
قیمت خودرو‌های سایپا، پراید و تیبا امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

قیمت خودرو‌های سایپا، پراید و تیبا امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

در بازار امروز قیمت خودرو‌های سایپا تغییرات قابل توجهی را به ثبت نرساندند. اما در معاملات روز گذشته محصولات سایپا، کیا سراتو ۲۰۰۰ مونتاژ پلاس با ۵ میلیون تومان بیشترین و سایپا ۱۱۱ با یک میلیون تومان کمترین رشد قیمتی را تجربه کردند. در این میان برخی محصولات همچون سایپا ۱۵۱ با افت یک میلیون تومانی خرید و فروش شدند.
سریال کمدی قبله عالم در راه شبکه نمایش خانگی

سریال کمدی قبله عالم در راه شبکه نمایش خانگی

زمان پخش این سریال روز‌های یکشنبه ساعت ۸ صبح خواهد بود. حامد کمیلی نقش ناصرالدین شاه، شقایق دهقان در نقش مهد علیا، هادی کاظمی در نقش ظل الدوله و سوگل خلیق هم نقش انیس الدوله را برعهده دارد.
جلال ستاری؛ اسطوره‌شناسی که اسطوره شد

جلال ستاری؛ اسطوره‌شناسی که اسطوره شد

شخصیت استاد ستاری، کمتر از آثارش شناخته شده است. مردی که پس از آشفتگی‌های بعد از ۱۳۵۷، ماندن در وطن را با آنکه خطر جانی برایش داشت، به مهاجرت ترجیح داد. او ماند و تحمل کرد، ولی تسلیم تلخی‌های روزگارش نشد.
بازگشایی مدارس حضوری خواهد بود؟

بازگشایی مدارس حضوری خواهد بود؟

یونیسف گفته که مدارس ابتدایی و متوسطه از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا نبوده‌اند. تاکید دارد که جهان با کمبود واکسن کرونا روبرو است و دولت‌ها نباید منتظر واکسینه شدن همه معلمان و دانش آموزان باشند و باید در اسرع وقت مدارس را بازگشایی کنند.

داستان لغو کنسرت حجت اشرف‌زاده چیست؟!

اجرای زنده حجت اشرف‌زاده لغو شد. این کنسرت آنلاین به نام «نغمه‌های تهران» - که قرار بود ساعت ۹شب عید غدیر برگزار شود، به دلیل صادرنشدن مجوز‌های ساترا لغو- یا به روایتی به تعویق افتاد.

مهران مدیری هم به کرونا مبتلا شد

مدیری در این ایام، مشغول ضبط برنامه تلویزیونی دورهمی و همچنین بازی در سریال «خاتون» بود که متاسفانه از دو روز پیش با بروز علائم بیماری، تحت درمان قرارگرفت و دیروز نیز با نظر پزشکان بستری شد.