فرادید | تأملات - گزارش ویژه
سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!
مشتود در یک کمپ پناهجویان زندگی می‌کند و مسئولان پناهندگی، برای سال ۲۰۲۰ به او وقت داده‌اند. او قصد منتظر ماندن و "تلف کردن دو سال دیگر از عمرش" را ندارد. او آماده می‌شود تا به سوریه بازگردد.
فشار بر زنان کامبوجی برای ازدواج با چینی‌ها
خرید یک همسر در چین بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار خرج بر می‌دارد؛ پولی که به دلال‌ها می‌دهند و دلال‌های بخشی از آن را به همکارانشان در آنسوی آب‌ها می‌دهند تا عروس جذب کنند.
ندرانگتا، فرصت را غنیمت شمرد. این گروه مافیایی به صورت چراغ خاموش، اما مستمر فعالیتهایش را از حیاط خلوتش در دهکده‌های کوهستانی کالابریا، در نهایت جنوب ایتالیا، گسترش داده است.
میراث جنگ
او می‌گوید: "من درد داشتم، اما تنهایی خیلی شدیدتر بود. خیلی گریه کردم، به خاطر زن بودنم، به خاطر اینکه در ۲۲ سالگی بیوه شدم، به خاطر اینکه دو تا دختر دارم. به آینده فکر کردم، به شمس، به تنهایی. به نظرم تنهایی بدترین درد جهان است. "
سلطان کوکائین چگونه اسطوره شد؟
میراث دوگانۀ پابلو اسکوبار
اسکوبار در محله‌ای که نام او را بر خود دارد، به عنوان "رابین هود کلمبیایی" در یاد‌ها مانده است. جایی که او ۴۴۳ خانه را به افرادی که سابقاً بی‌خانمان بودند و از طریق زباله‌گردی امرار معاش می‌کردند، اهدا کرد.
قبیله لختی‌ها: لطفا مزاحم نشوید، وگرنه شما را می‌کشیم!
"مردان وحشی، حدوداً بیشتر از پنجاه نفر، با سلاح‌های دست‌ساز دارند، دو یا سه تا قایق چوبی می‌سازند. نگرانیم که تا غروب وارد کشتی بشوند. نمی‌شوند جان همۀ خدمه را تضمین کرد."
زندگی و زمانه چینی‌ها
خانم یائو در اکتبر ۲۰۱۷، دو سال بعد از آنکه آقای ژانگ شروع به ساختن دارو برایش کرد، درگذشت. علت مرگ او خونریزی دستگاه گوارش و برونشیت شدید بود. آقای ژانگ می‌گوید که مشخص نیست که دارو‌های ساخت او علت مرگش نبوده باشند.
رقه پس از داعش
لیلا مصطفی، هر روز که به محل کارش می‌رود، از خرابه‌های شهری که در آن بزرگ شده می‌گذرد. مسیرش او را از خیابان‌هایی می‌گذراند که چیزی بیشتر از آهن کج و معوج و بتن با خاک یکسان شده از آن‌ها نمانده است. هر روز برای او یادآور عظمت وظیفه‌ای است که بر دوش دارد.
جیمز باند واقعی چگونه است؟
کار کردن در دنیای واقعی به عنوان یک جاسوس چگونه است؟‌
کار کردن در دنیای واقعی به عنوان یک جاسوس چگونه است؟ آیا جاسوسان واقعی هم استون مارتین سوار می‌شوند، لباس مبدل می‌پوشند و به گوشه و کنار دنیا سفر می‌کنند؟
همۀ سوتی‌های دونالد ترامپ!
گزارش پولیتیکو از رفتارهای غیردیپلماتیک ترامپ
دونالد ترامپ، چندین بار در سال اول دولتش سعی کرد سر ظهر با شینیزو آبه، نخست وزیر ژاپن تماس بگیرد. اما یک مشکل کوچک وجود داشت، و آن هم این بوده که سر ظهر واشنگتن، نصف شب توکیو است و آن موقع آبه در خواب ناز به سر می‌برد.
به شوهرم شلیک کردند، پسرم را کشتند و چهار نفر از آنها به من تجاوز کردند
آیا مسلمانان روهینگیا رنگ عدالت را خواهند دید؟
زن 20 ساله، یکی از 700000 روهینگیایی است که حدود یک سال پیش مجبور به فرار از میانمار شدند و به بنگلادش آمده‌اند. می‌گوید: "آنها در را شکستند، شوهرم را بیرون بردند و به او شلیک کردند. بعد پسرم را کشتند. چهار نفر از آنها به من تجاوز کردند".
همه چیز درباره جنگ تجاری آمریکا و ترکیه
تاثیر جنگ تجاری آمریکا و ترکیه بر اقتصاد جهان
وخیم شدن مناقشات میان ایالات متحده و ترکیه، روز جمعه خود را در اقتصاد جهانی نشان داد و روز جمعه روند فرار سرمایه از بازارهای نوظهور را سرعت بخشیده، و در کنار روابط تیرۀ آمریکا با کشورهای عضو ناتو به بی‌ثباتی در خاورمیانه دامن زده است.
شکارچیان عشق در خیابان‌های چین!
مشکل همسریابی در کشوری که سه برابر جمعیت ایران مجرد دارد
بسیاری از چینی‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند، در یافتن شریک زندگی دچار مشکل هستند. سیاست چنددهه‌ای تک فرزندی در این کشور، موجب شده تا شمار مردان جوان بیش از زنان باشد، و بهبود وضعیت درآمدشان باعث شده تا توقعاتشان بالا برود.
یک پدیدۀ تازه در عربستان: سعودی‌ها در نقش لوله‌کش و کارگر پمپ بنزین
آیا سعودی‌ها روزی رفتگری خواهند کرد؟
"برگر یکطرفه"، با برگرها و سیب زمینی سرخ شده و پنیرهایی که سرو می‌کند، خیلی از دیگر ون‌های غذافروش در ریاض متفاوت نیست. اما یک چیز نادر در آن هست: آشپزی که پشت گریل داغ ایستاده یک عرب سعودی است.
اسرار تمدن‌های باستانی و ترک شده
چگونه جوامع برمی‌خیزند و سقوط می‌کنند؟
کتابی جدید از داستان‌های شگفت‌انگیز و جذاب در پسِ بیش از نود تمدن گمشده سخن می‌گوید و تصاویر زیبایی از آن‌ها ارائه می‌دهد.
    صفحه  از ۷
پرطرفدار