Faradeed | فرادید اخبار

bato-adv
(تصاویر) این ۷ حیوان عجیب در جنگل‌های بارانی کشف شدند

(تصاویر) این ۷ حیوان عجیب در جنگل‌های بارانی کشف شدند

اوکاپی که کمی شبیه گورخر و بز کوهی است، گاهی با تک شاخ هم اشتباه گرفته می‌شود. اما حقیقت این است که اوکاپی با ظاهر غیرمعمول خود عضوی از خانواده زرافه است. این موجودات زیبا و گریزان در جنگل‌های بارانی آفریقای مرکزی زندگی می‌کنند.

(ویدئو) ماجرای مورچه خواری که دو سر دارد!

سر دوم در واقع پای استتار شده مورچه خوار است. برخلاف بدن خاکستری رنگ مایل به قهوه‌ای مورچه خوار، پا‌های سفید و کرکی آن با لکه‌های سیاهی در اطرافش دیده می‌شود. این رنگ آمیزی باعث می‌شود که پا‌ها طوری به نظر برسند که گویی بینی و چشم دارند.

(عکس) ظاهر فریبنده یک قاتل بالفطره

نباید گول ظاهر فریبنده‌اش را خورد. اورکا شکارچی ترسناکی است که حتی کوسه بزرگ سفید هم در فهرست شکارهایش قرار دارد. به همین دلیل نامش را نهنگ قاتل گذاشته‌اند.

سگ‌ها دنیا را چگونه می‌بینند؟

چشم سگ‌ها فقط دو نوع گیرنده مخروطی دارد که به رنگ‌های آبی و زرد حساس است. به این ترتیب سگ‌ها فقط می‌توانند این رنگ‌ها و طیفی از رنگ خاکستری را ببینند. البته گیرنده‌های میله‌ای چشم آن‌ها از انسان بهتر عمل می‌کند و همین باعث می‌شود که در تاریکی بهتر از انسان ببینند و حرکت را بهتر تشخیص دهند.
(تصاویر) ۹ ویژگی باورنکردنی مارها که احتمالا نمی‌دانستید

(تصاویر) ۹ ویژگی باورنکردنی مارها که احتمالا نمی‌دانستید

مار‌ها حساسیت ارتعاشی حاد دارند. به این معنا که شکم آن‌ها می‌تواند حتی ضعیف‌ترین حرکت را در هوا و روی زمین تشخیص دهد؛ هشداری که به آن‌ها این پیام را منتقل می‌کند که یک شکارچی یا یک طعمه در اطراف حضور دارد. این مسئله کمبود پرده گوش آن‌ها را جبران می‌کند تا به درستی به همه اطراف شان تسلط پیدا کنند.

(ویدئو) پرش باورنکردنی یک مار از پشت بام خانه!

ماری که روی پشت بام یک خانه رفته بود برای پایین آمدن بدنش را قوس داد، آن را مانند فنر پیچید و به جلو جهید. سپس در هوا اوج گرفت و قبل از اینکه به داخل بوته راه پیدا کند، به دور از خانه‌ای که از آن پریده بود فرود آمد.

(ویدئو) هتل مخصوص گربه‌ها در چین

هتل‌های مخصوص گربه‌ها در شهر پکن مملوء از گربه‌هایی شده‌اند که صاحبان آن‌ها به تعطیلات سال نو رفته‌اند. آن‌ها معتقدند گربه‌ها نیز نیاز دارند مدتی دور از صاحبانشان زندگی کنند.

(عکس) این جانور شیشه‌ای شفاف را بشناسید

قورباغه شیشه‌ای (Glass Frog) جانوری دوزیست است که پوست کاملا شفاف و شیشه‌ای آن در قسمت زیرین بدن، امکان مشاهده کلیه اندام‌های داخلی و عروق خونی‌اش را فراهم می‌سازد.

اسب‌های موستانگ چگونه بدون نعل در زمین‌های ناهموار حرکت می‌کنند؟

اسب‌ها یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین حیوانات برای جابجایی انسان و محصولات کشاورزی در طول قرن‌ها بوده‌اند. اسبها، این نمادهای قدرت و سرعت برای ادامه کارشان نیاز به مراقبت دارند و باید هر چهار تا شش هفته یکبار نعل شوند. اما علت این کار چیست؟
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv