فرادید | ویدیو - فیلم کوتاه

Faradeed

ویدئو/ نجات مرد پس از سه هفته بی خانمانی در آلاسکا

ویدئو/ نجات مرد پس از سه هفته بی خانمانی در آلاسکا

تایسون استیل ساکن آلاسکا پس از این که خانه و همچنین سگ خود را بر اثر آتش سوزی از دست داد، به مدت سه هفته توانست مقاومت کند تا این که گروه‌های امدادی او را نجات دادند. تعدادی از دوستان آقای استیل پس از این که نتوانستند برای چند روز با او ارتباط برقرار کنند، پلیس را از این مسئله آگاه کردند.
ویدئو/ شادی بی نهایت پاندا از بارش برف دیرهنگام در باغ وحش مسکو

ویدئو/ شادی بی نهایت پاندا از بارش برف دیرهنگام در باغ وحش مسکو

در این ویدئو دیده می‌شود که دینگ دینگ، پاندای غول پیکر باغ وحش مسکو تا چه حد از بارش برف خوشحال است. بارش برف امسال بسیار دیرتر از زمان همیشگی مسکو را سفیدپوش کرد و باعث شد پاندا‌ها چشم انتظار آن باشند. با بارش برف دینگ دینگ که سر از پا نمی‌شناسد، برف بازی می‌کند، از درخت بالا رفته و با شکسته شدن شاخه‌ها بر زمین می‌افتد. این پاندا به همراه یک پاندای دیگر حدود شش ماه پیش در قالب برنامه حفظ گونه پاندا به مسکو منتقل شدند.
ویدئو/ چالش خیابانی با ضربه سر شگفت انگیز رونالدو

ویدئو/ چالش خیابانی با ضربه سر شگفت انگیز رونالدو

در بازی دو تیم یونتوس و سمپدوریا کریستیانو رونالدو با پرشی شگفت انگیز توانست گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر برساند. ارتفاع ضربه سر رونالدو در لحظه تماس با توپ ۲ متر و ۵۶ سانتی متر بود. با توجه به اینکه قد رونالدو ۱.۸۷ متر است، ارتفاع پرش او در صحنه گلزنی مقابل سمپدوریا ۶۹ سانتی متر برآورد می‌شود. البته کریستیانو رونالدو رکورد‌های بهتری در این زمینه دارد. گل معروف او به منچستریونایتد با پیراهن رئال مادرید در ارتفاع ۲.۶۵ متری به ثمر رسید. حال برای این پرش او، چالشی جالب در خیابان به راه افتاده که آن را در این ویدئو تماشا کنید.
ویدئو/ روز ملی لاله در هلند

ویدئو/ روز ملی لاله در هلند

میدان معروف دام در شهر آمستردام هلند روز شنبه به مناسبت روز ملی لاله با انبوهی از گونه‌های رنگارنگ این گُل تزئین شد. این تزئین در محیط ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربعی یک باغ خصوصی و با کاشت ۲۰۰ هزار شاخه گل لاله انجام شد. بازدید از این باغ رایگان بود و بسیاری از کشاورزان گل‌کار هلندی نیز با حضور در این باغ به بازدیدکنندگان در مورد کاشت و نگهداری گل مشورت می‌دادند. هلند به عنوان بزرگترین تولیدکننده گل لاله در جهان، سالانه بین ۱.۷ تا ۲ میلیارد شاخه گل لاله به بیش از ۱۰۰ کشور جهان صادر می‌کند.
ویدئو/ داستان لشگر ۴۱ ثارالله کرمان و سردار سلیمانی

ویدئو/ داستان لشگر ۴۱ ثارالله کرمان و سردار سلیمانی

روایت‌ها از سردار قاسم سلیمانی در سال‌های اخیر بیشتر معطوف به فرماندهی او در سپاه قدس ایران است. اما سردار سلیمانی در جنگ هشت‌ساله ایران و عراق، فرمانده لشکری بود که آن‌را لشگر برادران می‌خوانند. لشکر ۴۱ ثارالله کرمان، که پای ثابت عملیات‌های جنگ بود. لشگری یکدست و منسجم که هشت‌سال یک هدف و یک فرمانده داشت.
ویدئو/ عملیات ترور سردار سلیمانی چگونه برنامه‌ریزی و اجرا شد؟

ویدئو/ عملیات ترور سردار سلیمانی چگونه برنامه‌ریزی و اجرا شد؟

یک فروند هواپیمای بدون سرنشین و تقریبا رادارگریز از مدل «MQ-۹ ریپِر» بامداد جمعه مشغول پرواز بر فراز فرودگاه بغداد بود و لحظاتی بعد از خروج خودروی حامل سردار سلیمانی و «ابو مهدی المهندس» جانشین سازمان الحشد الشعبی عراق از فرودگاه، چند فروند موشک هدایت لیزری نقطه‌زن به سمت کاروان آن‌ها شلیک کرد. در این ویدئو با جزییات این عملیات آشنا شوید.
ویدیو/ هات‌چاکلت فوق‌العاده با دستوری ساده!

ویدیو/ هات‌چاکلت فوق‌العاده با دستوری ساده!

هیچ چیزی در زمستان به اندازه درست کردن یک نوشیدنی گرم، لذت بخش و ساده، نمی تواند جسم و روح را طراوت ببخشد. در این ویدیو می توانید با دستوری بسیار ساده، یک هات‌چاکلت رویایی درست کنید...
ویدیو/ چه مقدار ورزش کنیم تا واقعا جوان بمانیم؟

ویدیو/ چه مقدار ورزش کنیم تا واقعا جوان بمانیم؟

حرف های متفاوت و گاهی متنقاضی در مورد این که چه قدر و چه طور ورزش کنیم تا نشانه های پیری دیر تر به سراغ مان آمده و جوان و سالم بمانیم. در این ویدیو می توانید بررسی دقیقی در این مورد را بببینید...
ویدئو/ هیجان حیوانات در برف

ویدئو/ هیجان حیوانات در برف

بارش برف در پارک ملی شنونگجیا در استان هوبئی چین تعدادی از حیوانات حاضر در این محل را هیجان زده کرده است. پاندا‌هایی که در پارک ملی شنونگجیا نگهداری می‌شوند از درختانی که برف بر رویشان نشسته بود بالا رفتند. منظره زمستانی این پارک بسیاری از گردشگران را نیز به این محل جذب کرده است.
ویدئو/ مادر حواس‌پرت

ویدئو/ مادر حواس‌پرت

در شهر خنتی مانسیسک روسیه، یک مادر در حالی که سورتمه‌ای را که دو فرزندش در آن بودند، می‌کشید از عرض یک خیابان عبور کرد. غافل از این که سورتمه چپ شده و او سورتمه‌ای خالی را به دنبال خود می‌کشد. پس از بوق خودروی رهگذر، او متوجه شده و به سمت فرزندان خود می‌رود.
ویدئو/ پیکی که ول کن ماجرا نیست!

ویدئو/ پیکی که ول کن ماجرا نیست!

شرکت باربری یو پی اس یک محموله را قرار باید به دست مشتری می‌رساند. به دلیل یخ زدگی معبر جلوی در خانه مشتری، ماشین حمل بار نتوانست تا نزدیکی در خانه برود. صاحب بار از مامور باربری می‌خواهد که محموله را همان جا بگذارد تا به طریقی آن را به خانه بیاورد. اما مامور وظیفه شناس زیر بار نمی‌رود و هر جور که هست محموله را به دست مشتری می‌رساند.
ویدئو/ حرکات عجیب ورزشکار در مسابقه دو

ویدئو/ حرکات عجیب ورزشکار در مسابقه دو

دو ۱۱۰ متر بامانع یکی از رشته‌های المپیکیِ ورزش دو و میدانی است که در آن دوندگان بایستی مسافتِ ۱۱۰ متر را با پریدن از روی ۱۰ مانع در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنند. ارتفاع هر مانع ۱٫۰۶۷ متر است و اولین مانع ۱۳٫۷۲ متر از خط شروع فاصله دارد. این رشته مخصوص ورزشکاران مرد است و ورزشکاران زن به جای آن در رشتهٔ ۱۰۰ متر بامانع مسابقه می‌دهند. حال تصور کنید که یکی از شرکت کنندگان نخواهد از روی موانع عبور کند. نتیجه چه خواهد شد؟ این ویدئو را تماشا کنید تا پاسخ این سوال را دریابید.