فرادید | ویدیو - فیلم کوتاه
ویدیو/ ماجراجویی‌های خطرناک جوانی که از سقف پله‌پرقی شیرجه زد
چند نفر از جوانان ماجراجو، تصاویری از دوست خود که در اقدامی هماهنگ، اقدام به پایین پریدن از سقف پله برقی محافظت شده‌ی یک مرکز خرید کرده بود منتشر کردند. پلیس بلافاصله با شناسایی آن ها، این جوان خاطی که جان خود را به خطر انداخته و قوانین را زیر پا گذاشته بود را بازداشت و جریمه کرد.
ویدیو/ چرا نباید پوست تخم مرغ را دور بریزیم؟
احتمالا همه‌ی ما پس از شسکتن تخم مرغ و پختن آن، پوستش را به سرعت در سطل زباله می‌اندازیم. اما مگر می شود کار دیگری هم با این ماده شگفت‌انگیز و منبع ارزشمند کلسیم انجام داد؟
ویدیو/ ازدواج ۱۴ هزار یورویی عجیب با یک شخصیت کارتونی
ژاپن، سرزمین عجایب، این بار هم شاهد اتفاق غیرمعمولی همچون ازدواج یک مرد با یک شخصیت کارتونی بود. جزییاتی از زندگی عجیب این مرد که برای ازدواج خود، مراسمی گران قیمت برگزار کرده بود را می توانید در این ویدیو ببینید.
ویدیو/ بزرگترین چیپس و پنیر جهان در جشنواره غذای نیو مکزیکو
جشنواره غذای نیومکزیکو که در آمریکا برگزار شده است دست به رکوردشکنی عجیبی زده و با آماده کردن بیش از 2 تن چیپس و پنیر، بسیاری از عاشقان این خوراک خوشمزه را غرق شادی کرده.
اغلب دیده ایم که مگس ها علاقه زیادی برای نشستن بر روی مواد غذایی دارند اما آیا واقعا اتفاق خاصی رخ می دهد و یا آلودگی قابل توجهی ایجاد می شود وقتی آن ها حتی روی غذاهای جامد می نشینند؟؟
ویدیو/ زد و خورد شدید نمایندگان پارلمان سریلانکا
پس از استعفا و فرار رئیس جمهور سریلانکا و سقوط دولت این کشور نمایندگان پارلمان نیز پس از اینکه نخست وزیر این کشور، ماهیندا راجاپاکسا مدعی شد که رئیس پارلمان، حقی برای برکناری وی از سمتش با رای گیری شفاهی ندارد به کتک کاری پرداختند.
ویدیو/ معدنی که اولین هتل زیرزمینی جهان شد
چین بیش از پیش با گسترش صنعت گردشگری در این کشور، به دنبال سود سرشار از این صنعت است. در آخرین ابتکار چشم بادامی ها، آن ها در یک معدن روباز که گودالی بسیار بزرگ برای حفر مواد معدنی بوده است را با ساخت هتلی بسیار لوکس و بازسازی مناطق اطراف آن، محلی جذاب برای گردشگران را ایجاد کردند.
ویدیو/جزییات جدیدی از رسوایی جنسی مونیکا لوینسکی و بیل کلینتون
مونیکا لوینسکی کارمند کاخ سفید که پس از آشکار شدن رابطهٔ جنسی‌اش با بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا، به شهرتی جهانی دست یافت، به تازگی به جنبش metoo# پیوسته و جزییاتی از اتفاقاتی که بین او و رئیس جمهور سابق ایالات متحده رخ داده را فاش کرد.
ویدیو/ نجات معجزه‌آسای مردی که ماشین از روی او عبور کرد
مردی که به دلیل مست بودن، فاقد هوشیاری بود، ناگهان با دراز کشیدن در کف خیابان و عبور ناگهانی خودرویی از روی اش، در اتفاقی معجزه آسا، زنده ماند.
ویدیو/ از جزییات وحشتناک آتش‌سوزی مهیب کالیفرنیا چه می‌دانید؟
آتش دست از سر کالیفرنیا برنداشته. انسان و حیوان، تر و خشک و کوچک و بزرگ را در کام خود فرو برده است. جزییات این اتفاق که بزرگترین خسارت در تاریخ این ایالت است را می توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید:
ویدیو/ نجات معجزه‌آسای مردی که ماشین از روی او عبور کرد
مردی که به دلیل مست بودن، فاقد هوشیاری بود، ناگهان با دراز کشیدن در کف خیابان و عبور ناگهانی خودرویی از روی اش، در اتفاقی معجزه آسا، زنده ماند.
ویدیو/ با این چند نکته ساده واقعا می‌توان شادتر زندگی کرد؟
زندگی این روزها دوره های پر مشغله و بعضا غمگینی را برای ما رقم زده اما در این بین، شاید همانطور که برای بدست آوردن هرچیزی در زندگی‌مان کوشش می کنیم، اگر در این مورد هم تلاش کنیم و با روش های علمی و عملیاتی، مسیر و سبک زندگی را تغییر دهیم، بتوانیم روزهای شادتر و با بهره‌وری بیشتری را بدست آوریم.
ویدیو/ بیل گیتس و ساخت توالتی برای آینده
اخیرا در پروژه ای بسیار مهم، بنیاد خیریه بیل گیتس دست به ساخت توالت بسیار پیشرفته ای کرده است که نیاز به آب ندارد. این دستشویی ها برای کمک به افزایش بهداشت عمومی در جهان به ویژه قاره آفریقا و کشورهای عقب مانده ساخته شده است.
ویدیو/ آشپزی در صحرا؛ مار چه طعمی دارد؟
احتمالا از طبخ انواع موجودات صحرایی موذی و حشره ها خبرهایی شنیده یا تصاویری دیده اید. در ویدیو زیر می توانید آشپزی متفاوتی، آن هم از نوع پختن مار با روشی خاص را ببینید.
ویدیو/ عبادت هندی‌ها زیر لگد گاوهای غول‌پیکر
عبادت عجیب و غریب هندی ها و احترام خاص آن ها به گاو ها در رفتاری خاص تبلور یافته به شکلی که بر روی زمین می خوابند تا گاوها از روی شان رد شوند. ویدیوی این عبادت عجیب و دردناک را می توانید در زیر، دنبال کنید
    صفحه  از ۱۹
نگاه ویژه

چرا نمی‌خندیم؟

عبدالرحمن نجل‌رحیم، مغزپژوه
پرطرفدار