فرادید | مجله عکس - مستند
تصاویر/ مکان‌هایی تاریخی و شگرف بر فراز صخره‌های صعب‌العبور
راهبان و کشیشان هزاران سال پیش در ساخت و شکل‌گیری این جامعه بالای این صخره عظیم نقش داشته‌اند. آن‌ها برای مخفی شدن و یا مراقبه به چنین مکان‌ها پناه می‌بردند.
تصاویر/ قدیمی‌ترین مسجد جهان
مسجد جامع فهرج تنها مسجد بجای مانده از قرن اول هجری در ایران است. بر اساس منابع تاریخی این بنا در نیمه اول قرن اول پس از فتح یزد توسط اعراب بنا شده است. نقشه مسجد و قوس‌های شبیه بنا‌های ساسانی قرار گرفتن محراب آن در محور عرضی و تزیینات به کار رفته در آن، حاکی از آن است این بنا در صدر اسلام بنا گردیده است.
تصاویر/ ۱۶ جزیره دیدنی دنیا که حتما باید دید
تمامی سواحل رمز و رازهایی دارند و خودشان آدمی را دعوت می کنند تا بیایند و آن ها را کشف کنند.
تصاویر/ مد در شوروی
در گزارش زیر تصاویری از مد و لباس در اتحاد جماهیر شوروی نشان داده شده است:
تصاویر/ زنان پرزرق و برق پاریسی در ۱۹۶۰
کریستر استورمهلم" یکی از بزرگترین عکاسان سوئدی است. او پایه گذار تلفیق عکاسی با گرافیک در سال ۱۹۴۰ است. در استکهلم به دنیا امد و به واسطه‌ی عکس‌های سیاه و سفید و سبک مینیمالیستی مشهور شد.
تصاویر/ چهره‌ای پانورامایی از یک ابرقدرت جهانی
چین از نگاه مگنوم فوتوز
عکاسان آژانس عکس مگنوم فوتوز از دیرباز شیفتگی خاصی نسبت به چین داشته‌اند.
تصاویر/ زندگی حیرت‌انگیز در شهر زیرزمینی
زندگی در زیر زمین جریان دارد، رستوران ها، کلیسا، مدرسه و ... همه چیز برای یک زندگی بی دردسر در این شهر وجود دارد. هیچ چیز در اینجا غیرعادی نیست. فقط مردم تصمیم گرفته اند کمی متفاوت تر از دیگران زندگی کنند.
تصاویر/ کتابخانه‌های جالب و دیدنی دنیا
با اینکه این روز‌ها از کتاب‌های دیجیتالی (کتب‌های صوتی، کتابخانه‌های مجازی و...) استقبال خوبی شده است، اما هنوز کسانی هستند که به مطالعه‌ی کتاب‌های چاچی علاقه‌مند باشند.
تصاویر منتخب هفته فرادید
سخنان رهبر انقلاب در ورزشگاه آزادی، تشنج در جلسه علنی مجلس، حرکات عجیب احمدی نژاد در مجمع تشخیص، انتخاب رئیس جمهور عراق، تصاویر دیدنی از دوقلو‌های زیبای جهان، مسابقه دردناک قلاب در پوست، طب سوزنی حیوانات، نمایشگاه خودرو در پاریس، سونامی اندونزی، دنیای حیات وحش، مسابقه شیر دهی گاوهاف مسابقات فرمول یک، تصاویر تاریخی از راه اهن شیکاگو، برندگان جایزه نوبل فیزیک، جشن سکون یهودیان، جلسه دادگاه برت کاوانا به اتهام تجاوز، تصاویر دیده نشده از ناسا، طراحی عجیب و غریب لباس و تصاویر منتخب گرانترین ورزش دنیا در سال ۲۰۱۸ مجموعه منتخب این هفته فرادید را تشکیل می‌دهد.
تصاویر منتخب هفته فرادید
سخنرانی روحانی در سازمان ملل، تصاویر تاریخی دیده نشده، اعتراض علیه انتخاب ترامپ، آتش بازی در ژاپن، جشن مردگان، حادثه ترور اهواز، خسارت طوفان فلورانس، شورای شهر، حیوانات سمی و آسمان خراش‌های هنگ کنگ تصاویر منتخب این هفته وب سایت فرادید است.
تصاویر/ رویداد‌های مهم جهان در هفته گذشته
غذا خوردن گردشگران چینی در یک رستوران چینی، طوفان ژاپن، خسارت طوفان در کالیفرنیا، سیل در مالزی، آثار هنری در انگلستان و بازدید یک ماهواره ژاپنی از فضا.
تصاویر/ تحول خودروی معروف انگلیسی در گذشت زمان
کمپانی انگلیسی آستون مارتین در سال 1913 توسط Lionel Martin و Robert Bamford تاسیس شد. از آنجایی که لیونل مارتین سابقه زیادی برای شرکت در مسابقات Aston Clinton Hillclimb که در نزدیکی دهکده آستون کلینتون برگزار می شد، داشت نام کمپانی با توافق هر دو نفر آستون مارتین گذاشته شد.
تصاویر کمیاب و دیدنی از کرواسی
کرواسی یکی از راز‌های پنهان اروپا بود. زیبایی طبیعت آن و شهر‌های جاودان آن اغلب یادآور جاذبه مدیترانه‌ای بودند، ولی این چیز‌ها متعلق به ۳۰ سال پیش است. حالا دیگر زخم‌های تاریخ به روی این شهر جوش خورده اند و مسافرین اروپایی دوباره در حال کشف زیبایی کرواسی هستند. از گردشگاه‌های باکلاس ساحلی گرفته تا پارک‌های ملی و حیات وحش آن دوباره این کشور را جزو مقاصد محبوب گردشگری کرده اند.
تصاویر منتخب هفته فرادید
پایان جشن سینما، حضور ظریف در مجلس، جلسه هیات دولت، حضور روحانی در عسلویه، مجسمه ترامپ در استرالیا، نخل‌های تشنه جنوب، خسارت طوفان ژاپن، معماری خصمانه و تصاویر تاریخی از زندگی مردم روسیه قبل از انقلاب مجموعه این هفته وب سایت فرادید است.
تصاویر منتخب از زمین در سال ۲۰۱۸
جهان پیرامون ما زیبایی های زیادی را درون خود جای داده است.ما هنوز با بسیاری از شگفتی های زمین آشنا نیستیم و همچنان راه زیادی در پیش داریم.
    صفحه  از ۱۸
پرطرفدار