فرادید | صفحه نخست - سیاست

Faradeed | فرادید اخبار

قالیباف رئیس مجلس شد

محمدباقر قالیباف با ۱۹۴ رای از ۲۸۱ رای مأخوذه، به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
علی شریعتی و تضاد‌های پاریس

علی شریعتی و تضاد‌های پاریس

شریعتی می‌خواست به من نشان دهد که چگونه یک شهر می‌تواند برش‌های اجتماعی متفاوتی داشته باشد. او می‌گفت آن چیزی که پاریس را پاریس می‌کند اول از همه دانشگاه و منابع فرهنگی آن است. ارزش پاریس به طیف گسترده کسانی است که آن جا کار فکری می‌کنند.
تصاویر سفر غیرمنتظره آنجلینا جولی به اوکراین

تصاویر سفر غیرمنتظره آنجلینا جولی به اوکراین

جولی در بیانیه‌ای گفت: «تاثیر جنگ بر نسلی از کودکان اوکراینی ویرانگر است. هیچ کودکی در هیچ کجای دنیا نباید مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شود یا شاهد کشته شدن عزیزان خود باشد یا بمباران و تخریب خانه‌های خود را تجربه کند. با این حال این واقعیت بسیاری از کودکان در اوکراین و در سراسر جهان است.»
متهم محکوم به کلاهبرداری است

دستگیری برادر نماینده مجلس در پمپ بنزین

وقتی مأموران نیروی انتظامی این مجرم را هنگام خروج از شهر، داخل ماشین فاطمه مقصودی خواهرش شناسایی می‌کنند قصد دستگیری وی را دارند که با ممانعت و جنجال‌سازی این نماینده اصلاح‌طلب مجلس مواجه می‌شوند.
چرا مذاکرات طولانی شد؟

چرا مذاکرات طولانی شد؟

قاعده‌ای در سیاست وجود دارد که می‌گوید اعتماد تصمیم‌گیری را آسان‌تر و بی‌اعتمادی تصمیم‌گیری را دشوارتر می‌کند.
تغییر نکردن ساعت رسمی، منطقی است؟!

تغییر نکردن ساعت رسمی، منطقی است؟!

یکی از مهم‌ترین دلایل تغییر ساعت رسمی کشور در هر سال، صرفه‌جویی انرژی است. تغییر ساعت رسمی کشور در ابتدای فروردین ماه حدود ۲ درصد در اوج مصرف و ۴ درصد در مصرف انرژی تاثیر دارد.

احمدی نژاد اعلام خطر کرد

نتیجه استبداد و حذف مردم در عرصه داخلی، جنگ و یا تسلیم و باج دهی در عرصه خارجی است و من اکنون نسبت به وقوع هم زمان هر دو اعلام خطر می‌کنم.