فرادید | صفحه نخست - سیاست

Faradeed | فرادید اخبار

ایران چه زمانی به مذاکرات وین بازمی‌گردد؟

البته به طرف‌های اروپایی می‌گویم شما فراموش نکنید برخی از شما درباره SPV و اینستکس گفتید ظرف چند ماه آینده و بزودی این اتفاق رخ می‌دهد. تفاوت بزودی ایرانی با بزودی غربی خیلی زیاد است. بزودی از نظر ما یعنی در اولین فرصتی که بررسی هایمان تکمیل شود.

مخالف سرسخت برجام، رئیس تیم مذاکره کننده؟!

مسوولیتی که قراراست به زودی بر دوش علی باقری‌کنی، معاون سیاسی امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و جانشین عباس عراقچی گذاشته شود. هر چند به گفته فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مدیریت پرونده با شورای‌عالی امنیت ملی خواهد بود.
چرا سیاستگذاری‌ها به نتیجه نمی‌رسد؟!

چرا سیاستگذاری‌ها به نتیجه نمی‌رسد؟!

اغلب کسانی که به جایگاه سیاسی دست می‌یابند به‌دلیل عجله و خامی، به مدیریت دانش و سابقه تاریخی مجموعه بی‌توجه هستند. گمان می‌کنند نهاد برای اولین‌بار تاسیس شده است و آن‌ها از آسمان آمده‌اند که معجزه کنند و مشکلات را حل کنند.
تلاش‌های تازه برای احیای برجام؛ مذاکرات به نتیجه می‌رسد؟

تلاش‌های تازه برای احیای برجام؛ مذاکرات به نتیجه می‌رسد؟

طرفین برجام می‌گویند که منتظر اعلام بازگشت ایران به مذاکرات وین هستند. در این میان وزارت امور خارجه ایران نیز گفته که در حال بررسی مذاکرات انجام شده گذشته است. اما اطمینان خاطر داده که گفتگو‌های وین طی چند هفته آتی از سرگرفته خواهد شد. سخنگوی وزارت امور خارجه می‌گوید که شروع دوباره مذاکرات وین به اطلاع ۱+۴ رسیده است.
دلیل محاکمه روحانی چیست؟

روحانی محاکمه می‌شود؟!

افزایش نرخ ارز، نابودی اشتغال، بکارگیری عوامل جاسوس در مناصب کلیدی و زمینه‌سازی برای افزایش مرگ و میر کرونا از جمله اتهام‌های حسن روحانی است.
ناصر قوامی توضیح داد

پشت پرده استعفای آملی‌لاریجانی!

به نظر من این اشخاص کار خود را کردند و کنار‌رفتنشان طبیعی است. وقتی چند برادر منصب‌های کلیدی کشور را چندین سال در اختیار دارند، به هر حال روزی باید برکنار شوند.
بایدن قابل اعتماد است؟

بایدن قابل اعتماد است؟

شاید حق با مشاوران بایدن باشد که مردم در آینده نه‌چندان دور، موضوع افغانستان را فراموش خواهند کرد، اما قضاوت‌های پرنقص بایدن ممکن است سبب شود، درباره مساله ایران به اشتباه بزرگ‌تری از اشتباه افغانستان دست بزند.
ایران به میز مذاکرات احیای برجام بر می‌گردد؟

ایران به میز مذاکرات احیای برجام بر می‌گردد؟

در نهایت سخنگوی وزارت امور خارجه به ابهام‌ها پایان داد و اعلام کرد که به زودی ایران به میز مذاکرات برجام باز می‌گردد. سعید خطیب زاده گفته که تصمیم جمهوری اسلامی ایران درباره مذاکرات برجام تغییر نکرده است. گفتگو‌های وین از سر گرفته می‌شود. دولتی رفته و دولتی آمده است.

امارات چند شهروند ایرانی را تحریم کرد

در بین افرادی که امارات آن‌ها را به تازگی به لیست تحریم خود اضافه کرده است شهروندانی از امارات، لبنان، عراق، هند، یمن، افغانستان، سوریه، نیجریه و ایران دیده می‌شود.

گروسی بامداد امروز وارد تهران شد

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی به منظور گفتگو با محمد اسلامی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد.

ماجرای زندان، مرخصی و غیبت مهدی هاشمی

پس از بالا گرفتن انتقادها، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد که حکم جلب مهدی هاشمی را صادر کرده است. این مرکز همچنین گفته که هیچگونه مرخصی بی‌وجهی به نامبرده اعطا نشده است و محکوم علیه، طبق قانون برای مدت مشخصی به مرخصی اعزام شده بود، ولی مدتی است در غیبت به سر می‌برد.

کدام نمایندگان طرح صیانت را بررسی می‌کنند؟!

در میان انتقاداتی که نسبت به بررسی طرح در پشت درب‌های بسته مطرح بود محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی مکرراً به مردم وعده داد که بررسی این طرح در کمیسیون ویژه به صورت علنی انجام خواهد گرفت.