علاقه عجیب صاحبان حیوانات خانگی به تاکسیدرمی گربه‌، سگ‌ و مار مرده خود!

علاقه عجیب صاحبان حیوانات خانگی به تاکسیدرمی گربه‌، سگ‌ و مار مرده خود!

به گفته چاک روپرت، تاکسیدرمیست انجمادی و صاحب شرکت Second Life Freeze، معمولاً سالیانه ۹۰ حیوان، از جمله سگ، گربه، همستر، جوجه تیغی، خوکچه هندی، موش خرما، سنجاب، راسو و حتی مارهای زنگی را تاکسیدرمی می کند.

کد خبر : ۱۷۹۹۹۰
بازدید : ۱۱۶

تعداد زیادی از صاحبان حیوانات خانگی علاقه‌مند به خشک‌ کردن انجمادی و تاکسیدرمی دوستان پشمالوی خود پس از مرگ هستند تا مجبور نباشند که با آن ها خداحافظی کنند.

برخلاف تاکسیدرمی سنتی که در آن پوست حیوانات برداشته شده و ظاهر آنها تغییر می کند، خشک کردن انجمادی طبیعی تر بوده و می تواند به ظاهر حیوانات پیش از مرگ نزدیک تر باشد.

به گفته چاک روپرت، تاکسیدرمیست انجمادی و صاحب شرکت Second Life Freeze، معمولاً سالیانه ۹۰ حیوان، از جمله سگ، گربه، همستر، جوجه تیغی، خوکچه هندی، موش خرما، سنجاب، راسو و حتی مارهای زنگی را تاکسیدرمی می کند.

اما هزینه استفاده از این سرویس ارزان نیست و بسته به اندازه حیوان می تواند از ۱,۲۰۰ تا ۴,۰۰۰ دلار به بالا متغیر باشد.

آنی پریا یکی از مشتریان روپرت بوده و از این سرویس بعد از مرگ سگش در ماه مارس سال ۲۰۲۳ استفاده کرده است.

من شرکت Second Life Freeze Dry را از طریق جستجوی اینترنتی پیدا کردم. زیبایی‎ عکس ها و ظاهر سالم و طبیعی حیوانات تاکسیدرمی شده را دوست داشتم. قبلاً درباره این روش اطلاعات زیادی نداشتم، اما وقتی که بیشتر تحقیق کردم، به نظرم کاملاً منطقی بود. این کار واقعاً به من در روند سوگواری کمک زیادی کرد.

در واقع، پریا به حدی مجذوب این خدمات شده که اکنون در حال خرید شرکت روپرت بوده که قرار است در اواخر سال ۲۰۲۴ خود را بازنشسته کند.

شرکت Second Life Freeze Dry در روستایی در پنسیلوانیا واقع شده، اما روپرت گفته که سفارش ها از سراسر ایالات متحده و خارج از کشور (از جمله یک گربه از سنگاپور و یک سگ از هنگ کنگ) پذیرفته و انجام می شود.

روپرت در مورد نحوه رسیدگی به سفارشات خارجی گفت:

این کار می تواند انجام شود، اما هزینه‌بر است. باید سفارشات را به یک واسطه بدهم تا به گمرک ارسال کند.

از نظر روپرت، فرآیند خشک کردن انجمادی، کار پرزحمت و دشواری است که از روی عشق انجام می دهد.

به طور معمول، این فرآیند برای حیوانات کوچکتر ۴ تا ۵ ماه و برای حیوانات بزرگتر تا یک سال طول می کشد.

این فرآیند شامل خارج کردن اندام های داخلی حیوان، پر کردن حفره بدن با پرکننده چوب طبیعی پیش از دوختن بدن حیوان است.

سپس، حیوان در حالتی قرار می گیرد که صاحبش درخواست کرده است.

به گفته روپرت، بیش از نیمی از مشتریانش خواستار ژست آرام حیوان خانگی خود در خواب هستند، اما برخی از مشتریان خواهان ظاهری پر جنب و جوش تر هستند.

یک مشتری داشتم که به من گفت هرگاه که از سر کار به خانه می‌آمده، گربه اش پنجه‌ هایش را در کفش‌های تنیس او می گذاشت. به همین خاطر، من گربه را در همان حالتی که او با کفش‌های تنیس درخواست کرده بود، قرار دادم.

روپرت توضیح داد که پس از نهایی شدن و تایید وضعیت، حیوانات را در یک دستگاه خشک کردن انجمادی قرار می دهد که رطوبت را از بافت ها خارج می کند تا بدن حیوان تجزیه نشود.

این کار جادویی نیست. دمای سرد و خلاء است که حیوان را تاکسیدرمی می کند.

پس از اتمام مرحله خشک کردن، روپرت از رنگ های روغنی استفاده می کند تا رنگ بیشتری به حیوان بدهد و مانند زمانی که زنده بود، به نظر برسد.

او به طور متوسط حدود ۷۰ تا ۹۰ سفارش در سال دارد.

برخی از افراد معتقدند این بهترین اتفاقی است که تا به حال رخ داده و برخی آن را عجیب می دانند. اما من هرگز مشتری ناراضی نداشته ام.

روپرت ۱۰ سال فعالیت در این زمینه داشته و برخی از عجیب‌ترین درخواست‌های مشتریانش را فاش کرده است.

او تعریف کرده که زمانی کسی با او تماس گرفته تا بیضه‌های یک مرد را خشک کند.

او خندید و گفت:

این درخواستی بود که رد کردم و حقیقت این است که خود آن اندام کاندیدای خوبی برای خشک کردن نخواهد بود.

او یک بار تاکسیدرمی بخشی از بدن انسان (پای یک زن) را پذیرفت.

مشتری، مردی از کالیفرنیا بود که پای مادرش قطع شده بود و به دلایل مذهبی به پای او نیاز داشتند تا بتواند پس از مرگ به طور کامل و با وجود تمامی اعضا دفن شود.

خشک کردن پا خیلی بیشتر از حد انتظار طول کشید و ۹ ماه در دستگاه خشک‌کن بود.

این درخواست حدود ۴ تا ۵ سال پیش مطرح شد و یکی از عجیب ترین درخواست ها بود.

او اعتراف کرد که در حالی که در زمینه تاکسیدرمی انجمادی فعالیت دارد، فکر نمی‌کند که این روش را پس از مرگ حیوانات خانگی‌اش انتخاب کند.

از دیدگاه شخصی، من هرگز نمی‌خواهم حیوان خانگی‌ام را بعد از مرگ در خانه نگه دارم. زیرا هر وقت که به خانه می آیم، به یاد مرگ او می افتم. از دست دادن حیوان خانگی خود به اندازه کافی دشوار است.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید