کشف بی‌سابقه پاپیون مرموز!

کشف بی‌سابقه پاپیون مرموز!

باستان‌شناسان یک بنای غیرمعمول به شکل نعل اسب را به همراه مجموعه‌ای از سلاح‌ها و زیورآلات متعلق به دوره‌های مختلف تاریخ، در محوطه‌ای در فرانسه کشف کردند.

کد خبر : ۱۸۵۶۲۹
بازدید : ۱۲۱

باستان‌شناسان در اکتشافی بی‌سابقه یک سازه مرموز مدورِ پاپیونی‌شکل را در نزدیکی دو گورستان واقع در فرانسه کشف کردند.

باستان‌شناسان یک بنای غیرمعمول به شکل نعل اسب را به همراه مجموعه‌ای از سلاح‌ها و زیورآلات متعلق به دوره‌های مختلف تاریخ، در محوطه‌ای در فرانسه کشف کردند.

«لایوساینس» نوشت، این محوطه باستان‌شناسی که در «مرلینز»، منطقه‌ای در شرق فرانسه واقع شده است،‌ یک سازه عظیم پاپیونی‌شکل را در خود جای داده که قطر بخش مرکزی آن به ۱۱ متر می‌رسد. در یک سمتِ این سازه مدور، یک سازه هشت‌متری نعلی‌شکل و در سمت دیگر یک سازه به شکل دسته کوزه قرار دارد.

محققان از این اکتشاف به عنوان کشفی «بی‌سابقه»‌ یاد کرده‌اند؛ چراکه هیچ سازه مشابهی تا کنون کشف نشده است.

باستان‌شناسان با توجه به تعداد زیاد اشیاء تاریخی که در این مکان کشف شده است، از جمله یک بسته حاوی هفت سر پیکان از جنس سنگ چخماق، دو بازوبند محافظ که توسط کمانداران استفاده می‌شد، یک فندک سنگ چخماق و یک خنجر از آلیاژ مس، تشخیص دادند که این محوطه در دوره‌های زمانی مختلف تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است.

برای مثال، اشیاء جنس سنگ چخماق که در نزدیکی خندق کشف شدند، که احتمالا به دوره نوسنگی مربوط هستند و این درحالی است که رد سلاح‌ها به تمدنی می‌رسد که قدمت آن به ۴۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد.

از دیگر سازه‌های یافت‌شده در این مکان می‌توان به چندین چاه اشاره کرد که گمان می‌رود به عصر برنز مربوط باشند و همچنین یک گورستان با پنج محوطه مدور کشف شده است.

باستان‌شناسان بر اساس پنج سنجاق آلیاژ مس، یک گردنبند با مهره‌های کهربایی و خرده‌های سفالی که در آنجا پراکنده شده بودند، تشخیص دادند قدمت این قسمت از محوطه بین ۱۵۰۰ تا ۱۳۰۰ قبل از میلاد است.

در نهایت، باستان‌شناسان بقایای یک گورستان عصر آهن را به همراه مجموعه‌ای از دستبند و حلقه‌ کشف کردند.

منبع: ایسنا

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید