هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۱

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۱ آبان ماه در ارتفاعات شمالی کشور افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۴
بازدید : ۶۲۳۷
۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۱ آبان ماه در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

در شهر‌های تهران، کرج، اصفهان و مشهد افزایش و انباشت غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

فردا با گذر امواج تراز میانی جو در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، همدان، زنجان و برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی وقوع رگبار باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف دور از انتظار نیست.

روز پنج شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، غرب و شمال غرب کشور، اصفهان، تهران، خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، ارتفاعات و غرب، سمنان و برخی نقاط استان‌های یزد، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، البرز و قزوین رگبار باران گاهی همراه رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف رخ می‌دهد.

همچنین در روز جمعه در مرکز و بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و برخی نقاط استان‌های یزد، کرمان، فارس و بوشهر بارش پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، شنبه نیز در مرکز، بخش‌هایی از جنوب، شرق و جنوب غرب کشور بارش رخ می‌دهد. پنج شنبه و جمعه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا ابری گاهی همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و پنجشنبه ابری وگاهی مه رقیق و در بعد از ظهر بارش باران و گاهی رعد و برق با حداقل دمای۱۲ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۱۷ و۱۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه