قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۹ آذرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۸۸ دلار و ۶۲ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۱۲۵۹
بازدید : ۷۰۵۸
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸

فرادید| طلا علیرغم افزایش ۰.۲۳ درصدی، اما همچنان در کانال ۱۷۰۰ دلار قرار دارد. امروز ۹ آذرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۷۸۸ دلار و ۶۲ سنت رسید.

در حالی که نگرانی‌ها از تاثیر شیوع سویه اومیکرون بازار‌های جهانی را وحشت زده کرده است، قیمت طلا روز دوشنبه تحت تاثیر تقویت دلار شاهد اندکی کاهش بود.

به گزارش فرادید؛ هارشال باروت، مشاور تحقیقاتی ارشد شرکت متالز فوکوس در جنوب آسیا اظهار کرد: با توجه به ابهامات در خصوص این که واریانت جدید خطرناک‌تر از دلتا است یا خیر، قیمت طلا پشتیبانی خواهد شد و در محدوده بین ۱۷۸۰ تا ۱۸۳۰ دلار معامله می‌شود.

باروت گفت: اگرچه زود است ارزیابی کنیم آیا نگرانی‌هایی کرونایی انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره را پایین برده است، اما اگر واریانت جدید باعث شود بانک مرکزی آمریکا از تعدیل تدابیر محرک مالی خود عقب نشینی کند، ریسک صعودی برای طلا ایجاد خواهد شد.

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا گفت، حوزه یورو برای مواجهه با تاثیرات موج جدید شیوع کرونا یا سویه اومیکرون آماده‌تر از قبل است.

رافائل بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا ابراز امیدواری کرد که روند حرکت رو به ترمیم اقتصاد آمریکا تحت تاثیر موج بعدی کرونا قرار نگیرد. وی افزود، آمادگی موافقت با سرعت بخشیدن به روند انقباضی شدن سیاست‌های پولی را دارم.

عاملی که رشد قیمت طلا در معاملات روز جاری را محدود کرد، دلار قوی‌تر بود که هزینه خرید طلا را برای خریداران غیرآمریکایی افزایش داد.

بر اساس گزارش رویترز، جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA عقب نشینی طلا از اوج قیمت روز جمعه را به افت چشمگیر قیمت پلاتین و پالادیم نسبت داد و اعلام کرد ناتوانی طلا برای افزایش قابل توجه از قیمت روز دوشنبه، عامل منفی برای حرکت قیمت طلا بود و احتمالا آن را پایین‌تر می‌برد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه