آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۳۰

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ تیرماه، ۲۹ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۸۸۸۸
بازدید : ۳۲۳
۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ تیرماه را ۲۹ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۵۹۳ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۹۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۱۹۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۵۵۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۷۱ هزار و ۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۶۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۹۵۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۹۴ هزار و ۸۳۵ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۶ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۷۹۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۱۰ هزار و ۶۹۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۷۷ هزار و ۴۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۷۱ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۴۱۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد دو هزار و ۵۸ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۲۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۴۱ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۱۸۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۵۰ هزار و ۷۰۲ نفر (۳۶۷ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۶ هزار و ۲۸۰ نفر (۳۵۱ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۸۷۰ نفر (۴۵ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۹۹۷ نفر (۳۷ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۶۵۷ نفر (۱۳۴ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۸۹۴ نفر (۲۴ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ نفر (۱۴۴ فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۳۷۰ نفر (۱۵۷ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۸۷۵ نفر (۱۰ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۱۰۴ نفر (۱۲۵ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۵۶۴ نفر (۲۹ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه