کیو ۶؛ درشت‌ترین شاسی بلند آئودی
فقط برای چینی‌ها

کیو ۶؛ درشت‌ترین شاسی بلند آئودی

کیو ۶ در بخش پیشرانه دو گزینه را پیش روی مشتریان قرار می‌دهد که یکی مربوط به نمونه ۲ لیتری ۴ سیلندر و دیگری ۲.۵ لیتری ۶ سیلندر خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۷
بازدید : ۲۵۹
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲

مدتی قبل شاسی بلند کیو ۶ از کمپانی آئودی را در گروه خودروی عصر ایران معرفی کردیم که این محصول به طور اختصاصی برای بازار چین تولید خواهد شد. اکنون تصاویر دقیق تری از کیو ۶ روی خط رسانه‌ها قرار گرفته که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

کیو ۶ از یک جلوپنجره عریض و دارای بافت کرومی بهره می‌برد که چهره متفاوتی را ایجاد کرده البته یک نکته در رابطه با طراحی این محصول به شباهت آن با کراس اوور‌های کمپانی سایک شریک آئودی در چین باز می‌گردد که خوب چندان جای تعجب هم نخواهد داشت.

پیشرانه آئودی کیو ۶

در بخش پیشرانه کیو ۶ احتمالا دو گزینه پیش روی مشتریان قرار می‌گیرد که یکی مربوط به نمونه ۲ لیتری ۴ سیلندر و دیگری ۲.۵ لیتری ۶ سیلندر خواهد بود. موتور کوچکتر برابر با ۲۶۱ اسب بخار خروجی و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. موتور پرچمدار نیز ۲۹۵ اسب بخار خروجی و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

با پیشرانه قدرتمندتر، آئودی کیو ۶ طی ۷.۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد که البته چندان رکورد جالبی نیست. سامانه تمام چرخ محرک به عنوان آپشن استاندارد ارائه می‌شود، اما سیستم تعلیق داینامیک تطبیقی یکی از آپشن‌های قابل انتخاب برای مشتریان درنظر گرفته شده است.

اینکه کیو ۶ چندان خودروی سریعی نیست به ابعاد و سنگینی آن مربوط می‌شود، زیرا این بزرگترین SUV آئودی محسوب می‌شود. خودرو برابر با ۵۰۹۹ میلیمتر در طول، ۲۰۱۴ میلیمتر در عرض و ۱۷۸۴ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌ها نیز ۲۹۸۰ میلیمتر است.

در فضای داخل کابین به نمایشگر ۱۲.۳ اینچی ویژه اطلاعات کیلومتر و ۱۰.۱ اینچی ویژه تنظیمات سرگرمی باید اشاره کرد. همچنین یک نمایشگر ۸.۶ اینچی ویژه تنظیمات صندلی‌ها در نظر گرفته شده است.


از امکانات ایمنی نیز می‌توان به دستیار پارک هوشمند، کروز کنترل فول اسپید تطبیقی و سایر دستیار‌های ویژه رانندگی اشاره کرد. رینگ با توجه به آپشن از ۱۹ تا ۲۱ اینچ ارائه می‌شود. کیو ۶ از ۷۴۰۷۸ دلار در بازار چین قیمت خواهد داشت و در تریم پرچمدار به ۹۶۳۰۲ دلار می‌رسد.

برچسب ها: کیو 6 آئودی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه