سود سهام عدالت 1401 کی واریز میشود؟

سود سهام عدالت 1401 کی واریز میشود؟

مشاور رئیس سازمان بورس درباره زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ گفته که اگر شرکت‌ها همکاری کنند احتمالا سود سهام عدالت طی دو مرحله مثلا پایان پاییز ۱۴۰۱ و انتهای زمستان ۱۴۰۱ می‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۱۸۲
بازدید : ۱۲۳۸
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱

فرادید| برخلاف سال‌های گذشته که سود سهام عدالت در اسفند ماه پرداخت می‌شد، حالا مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار تصمیم دارند که این رویه را تغییر دهند. آن‌ها می‌گویند که احتمالا پرداخت سود سهام عدالت امسال در دو مرحله انجام می‌شود و پرداخت‌ها در دو فصل آتی انجام خواهد شد.

به گزارش فرادید، البته وعده سازمان بورسی‌ها زمانی محقق می‌شود که شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت، سود محقق شده را به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کنند، تا واریز دو مرحله‌ای سهام عدالت انجام شود.

با این حال مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار روز گذشته در مورد زمان واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ گفته که اگر این شرکت‌ها همکاری کنند احتمالا سود سهام عدالت طی دو مرحله مثلا پایان پاییز ۱۴۰۱ و انتهای زمستان ۱۴۰۱ می‌شود.

البته پیش از این هم قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی نیز گفته بود که پیشنهاد پرداخت سود سهام عدالت دو نوبتی در سال را ارائه داده و قرار است این پیشنهاد در شورای عالی بورس مطرح شده و در حال بررسی است.

سود پرداختی سهام عدالت سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

در سال ۱۴۰۰ سود مالی ۱۳۹۹ پرداخت شد و میزان سود محقق شده شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت حدود ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان که حالا به حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است؛ بنابراین سود پرداختی سال جاری دو برابر سال گذشته است.

در چنین شرایطی دارندگان برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و دارندگان برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی، بیش از دو میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.

برچسب ها: سود سهام عدالت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه