آمار فوتی‌های کرونا امروز ۹ مهرماه ۱۴۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۹ مهرماه ۳ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۱۱۷۸
بازدید : ۲۸۲
۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۹ مهرماه را ۳ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۹ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۱۸۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۹۶۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۱۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۳۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد. ۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۸۵ هزار و ۹۰۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۴۲۹ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۵۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۸۸ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۸۵۶۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۲۱ هزار و ۴۵۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۲۲ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۷۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۱۳۲ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۴۹ هزار و ۲۰۶ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۰۲ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۰۳ نفر (۱۹۷ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۶ هزار و ۹۷ نفر (۷۰ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۶۵۵ نفر (۲۶ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۷ هزار و ۲۶۹ نفر (۱۰۶ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۱۰۱ نفر (۳۶ فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۵۷۵ نفر (۲۷ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۷ هزار و ۹۲ نفر (۳۸ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۱۱۲ نفر (۱۹ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۵ هزار ۱۱۲ نفر (۳۴ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۵۰ هزار و ۶۴ نفر (۱۱۶ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۲۶ نفر (۳ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه