قیمت بیت کوین امروز ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۰ آبان ماه با ۰.۳۰ درصد کاهش نرخ به ۲۰,۴۹۷ دلار معادل ۶۸۵,۷۷۸,۳۷۷ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۲۶۴۷
بازدید : ۱۶۰
۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۱

فرادید| بیت کوین همچنان در مسیر افت قیمت حرکت می‌کند. امروز ۱۰ آبان ماه قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۳۰ درصد به ۲۰,۴۹۷ دلار معادل ۶۸۵,۷۷۸,۳۷۷ تومان رسید.

در شرایطی که بازدهی هفتگی بیت کوین مثبت ۷ درصد بوده، معامله گران در انتظارند تا تکلیف مقاومت ۲۱,۰۰۰ دلار مشخص شود.

این یک محدوده مقاومتی مهم برای بیت کوین است که درصورت شکسته شده آن، دوباره قیمت به پرواز درخواهد آمد. البته فعلا نگرانی‌ها بیشتر از این جهت است که شاید در این محدوده یک فشار فروش سنگین ایجاد شود که قیمت را به کمتر از ۲۰ هزار دلار برساند.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته ۳۳ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز ۳۹۸ میلیارد دلار است.
بیت کوین در چند روز گذشته در حال رشد بوده، روز سه‌شنبه به ۲۰هزار دلار رسید و از آن زمان به ارزش‌های قبلی بازنگشته است.

تنها نزول به این سطح پس از اعلام جدیدترین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا بود که بیت‌کوین را از ۲۱هزار دلار به بیش از ۲۰هزار دلار رساند.

با این حال، گاو‌ها توانستند آن سطح را حفظ کنند و ساعاتی بعد یک حرکت دیگر را آغاز کردند که باعث شد برای مدت کوتاهی رمزارز از ۲۱هزار دلار فراتر رود و رکورد جدیدی در ۶ هفته گذشته ثبت شود.

با این حال، مشابه تلاش قبلی، این تلاش شکست خورد و بیت‌کوین از آن زمان چند صد دلار عقب‌نشینی کرده است.

این هفته می‌تواند از منظر عملکرد بیت کوین و سایر دارایی‌های پرخطر، هفته‌ی بسیار مهمی باشد؛ زیرا سرمایه‌گذاران علاوه بر گزارش NFP روز جمعه که قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده خواهد بود، تصمیمات بانک مرکزی آینده را از نزدیک بررسی خواهند کرد.

قدر مسلم، در هر صورت، علاوه بر بهره‌مندی از بهبود احساس ریسک، حفظ بیت کوین در بالاتر از سطح ذکر‌شده ضروری است، زیرا هر حرکت عمده در هر جهت ممکن است منجر به تأثیر آبشاری در سکه‌های جایگزین و کریپتو‌های کوچک‌تر شود.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه