bato-adv

کارآگاهان چگونه گمشده‌ها را پیدا می‌کنند؟

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، نحوه فعالیت اداره فقدانی‌های این پلیس را تشریح و از مردم درخواست کرد هرگونه مفقودی را در اسرع وقت به۱۱۰ اعلام کنند.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۷
بازدید : ۴۵۵۴
۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸

در گذشته برای گزارش «فقدانی» ابتدا باید به کلانتری‌ها و پس از آن به پایگاه‌ها مراجعه می‌شد تا مورد فقدانی در پایگاه‌های پلیس ثبت شود، اما در حال حاضر اگر کسی بخواهد مورد فقدانی را گزارش دهد، می‌تواند مستقیم به پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کند.

حدود یک سال است که اداره ویژه‌ای به نام «اداره چهار» در پلیس آگاهی تهران بزرگ صرفا برای موضوعات مرتبط با فقدانی‌ها راه‌اندازی شده است تا افراد بتوانند در کوتاه‌ترین زمان، فقدانی فرد مورد نظرشان را ثبت کنند.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره نحوه فعالیت اداره تازه‌تاسیس چهار ویژه فقدانی گفت: «پرونده همه فقدانی‌ها در این اداره بررسی می‌شود. موضوع مهم این است که 99درصد موارد پرونده‌های فقدانی ثبت‌شده در این اداره در 24 ساعت اولیه با روش‌های مختلفی کشف می‌شوند.»

او با بیان اینکه برخی از هفته‌ها با افزایش پرونده‌های فقدانی در این اداره مواجه هستیم و در برخی از هفته‌ها مشکل خاصی نداریم، ادامه داد: «همه پرونده‌های این اداره کشف می‌شوند و فرد مفقودی به خانواده‌اش برمی‌گردد، اما یک‌درصد پرونده‌ها می‌ماند که البته باعث نگرانی ما هم هست، آن هم پرونده‌هایی است که خدایی‌نکرده منجر به جنایت شود.»

سرهنگ ولیپور گودرزی با بیان اینکه در اداره مفقودی‌ها، کارآگاهان زن و مرد با هم روی پرونده‌ها کار می‌کنند، گفت: «کارآگاهان خوبی در این اداره فعالیت می‌کنند و همه کارهایی را که در مورد پیدایش فقدانی باید انجام شود، اعمال می‌کنند.»

او درباره اینکه اگر فقدانی فردی مشکوک به جنایت باشد، چه اقداماتی انجام می‌شود، گفت: «اگر فقدانی مشکوک به آدم‌ربایی باشد، به اداره مربوطه و اگر فقدانی مشکوک به جنایت باشد، به اداره قتل ارجاع داده می‌شود تا در اسرع‌وقت به آن رسیدگی شود. تلاش کارآگاهان اداره مفقودی این است تا در سریع‌ترین مدت این فقدانی‌ها پیدا شوند، به همین دلیل با پزشکی‌قانونی، بهزیستی و بیمارستان‌ها ارتباط لحظه‌ای و نزدیک دارند.»

منبع: شهروند

 

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv