رایج‌ترین دلایل گرفتن مرخصی

رایج‌ترین دلایل گرفتن مرخصی

اکثر کسانی که کارمند هستند و شغل آزاد ندارند به خوبی مرخصی چقدر ارزش دارد. اما گاهی اوقات پیش می‌آید که روزها مرخصی شخص در ماه تمام شده و به دنبال بهانه برای گرفتن مرخصی بیشتر است.
کد خبر: ۱۱۹۸
بازدید : ۸۰۳۶
۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
فرادید| اکثر کسانی که کارمند هستند و شغل آزاد ندارند به خوبی مرخصی چقدر ارزش دارد. اما گاهی اوقات پیش می‌آید که روزهای مرخصی شخص در ماه تمام شده و به دنبال بهانه برای گرفتن مرخصی بیشتر است.
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت، آیا تاکنون برای شما نیز پیش آمده که بخواهید با تلفن از رئیس خود مرخصی بگیرید؟ اصلا درست نیست بگوییم که همه دروغ می‌گویند، اما این مسائل نیز گاهی پیش می‌آید. مطالعه‌ای در پایگاه اینترنتی ریدز انگلستان انجام شده که نشان می‌دهد جمعه بیشترین روزی است که کارمندان درخواست مرخصی دارند. البته با توجه به اینکه در اکثر کشورها شنبه و یکشنبه روز تعطیل محسوب می‌شود، می‌توان حدس زد که چرا جمعه را به‌اصطلاح عامیانه می‌پیچانند؛ چیزی شبیه به روز چهارشنبه در ایران!

رایج‌ترین دلایل گرفتن مرخصی

نمی‌توان گفت همیشه هم کارمندان مقصر هستند، زیرا اگر آن‌ها حقیقت را بگویند احتمال مخالفت کارفرما وجود دارد. با این حال پایگاه اینترنتی ریدز از کارمندان و کارفرمایان خواست تا بهانه‌های دریافت مرخصی خود را برای آن‌ها ارسال کنند و تقریبا بیشتر موارد برای ما هم صدق می‌کند. از جمله بهانه‌های کارمندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:  
 
1. من فکر کردم امروز یکشنبه است... آیا واقعا امروز دوشنبه است؟ (اشتباه کردن عمدی روزهای تعطیل و غیر تعطیل)
2. سگ من گوشی همراهم را خورد، بنابراین نمی‌توانستم بیایم.
3. پرنده یا حیوان خانگی‌ام مرد.
4. سه ساعت است که منتظر اتوبوس هستم.
5. متاسفانه امروز نمی‌توانم بیایم. آفتاب گرفته بودم و پایم سوخته است.
 
همچنین این دلایل نیز توسط کارفرمایان به کرات شنیده شده است:

1. من مریض شده‌ام.
2. یکی از اعضای خانواده مریض شده است.
3. دیشب به خانه‌ام دستبرد زده شد.
4. در راه آمدن به محل کار حالم بد شد.
 
البته به دلیل سیستم حمل و نقل شهری در بریتانیا، افراد از ترافیک و موارد مشابه به عنوان علت دیر رسیدن یا نرسیدن بر سر کار خود استفاده نکرده‌اند. اما در اکثر موارد دیگر، دلایل تقریبا مشابه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راز بزرگ در پشت بدن انسان
شاهراه ارتباطی بدن را بهتر بشناسید

راز بزرگ در پشت بدن انسان

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد

عجیب‌ترین سوالات مصاحبه شغلی!