تصاویر/ سحرگاه خونین سنندج

Faradeed

تصادف تانکر سوخت با اتوبوس مسافربری در سنندج

تصاویر/ سحرگاه خونین سنندج

بامداد امروز شهر سنندج مرکز کردستان شاهد یک فاجعه مرگبار بود در جریان یک تصادف سنگین میان اتوبوس و کامیون انفجاری مهیب به وقوع پیوست که طی آن اتوبوس به همراه مسافرانش خاکستر شد و شماری از هموطنان در دم جان باختند.
کد خبر: ۶۰۱۷۶
بازدید : ۱۳۶۸
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
بامداد امروز شهر سنندج مرکز کردستان شاهد یک فاجعه مرگبار بود در جریان یک تصادف سنگین میان اتوبوس و کامیون انفجاری مهیب به وقوع پیوست که طی آن اتوبوس به همراه مسافرانش خاکستر شد و شماری از هموطنان در دم جان باختند.
 
برخی گزارش‌ها حاکی است که همزمان با وقوع این رویداد مرگبار برخی افراد با سواستفاده از احساسات جریحه دار شده شهروندان با ماموران امداد و نیروی انتظامی محل درگیر شدند. بامداد امروز چهارشنبه برخورد یک تانکر حامل سوخت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در سنندج موجب انفجار تانکر و کشته و زخمی شدن چند تن از مسافران اتوبوس شد. تانکر حامل سوخت که از بلوار دکتر حسینی به سمت پایین در حال حرکت بود با یک دستگاه اتوبوس برخورد و بعد از انفجار موجب کشته و زخمی شدن چند سرنشین اتوبوس شد.

اتوبوس بر اساس آمار ترمینال حامل ۱۱ مسافر ۲ راننده و یک کمک راننده بوده است، اما آمار دقیقی از کشته و زخمی شدگان این حادثه هنوز در دست نیست.

اتوبوس سنندج _. تهران، ساعت ۱۲ مربوط به تعاونی "دیدار سیر گیتی" بوده که به محض خروج از ترمینال، تانکر حامل سوخت مازوت از پشت با آن برخورد و دچار حریق می‌شود.

کل سرنشینان اتوبوس یک راننده، یک کمک راننده، یک شاگرد راننده و مسافرین در زمان خروج از ترمینال ۱۴ نفر بوده که بر اساس آمار ارائه شده از سوی شاگرد راننده که در آخرین لحظه از اتوبوس به بیرون پریده ۳ مسافر هم بیرون از ترمینال سوار شده‌اند.

چیاکو کریمی و افشین عمومی راننده و شاگرد راننده‌ای هستند که در این تصادف زنده مانده و ۱۵ سرنشین جان باخته‌اند.

سواستفاده چند آشوب گر از خاکستر شدن هم وطنان
براساس گزارش آخرین خبر به نقل از منابع خبری، درحالی که تعدادی از هم وطنانمان در حادثه تصادف اتوبوس در سنندج در حال سوختن بودند و مردم و امدادگران مشغول کمک به حادثه دیدگان، تعداد انگشت شمار عناصر آشوب‌گر ناگهان در بین مردمی که در محل حادثه حضور داشتند، ظاهر شدند و به سمت نیرو‌های امدادی و انتظامی حمله ور و لحظاتی مانع امداد رسانی شدند و با سنگ و چوب به تعدادی از خودرو‌های دولتی، انتظامی و امداد رسان صدمات جدی وارد کردند.

روایت یک شاهد عینی از حادثه
یکی از رانندگان اتوبوس دچار سانحه تصادف سنندج گفت: در زمان وقوع سانحه تصادف اتوبوس ۱۷ سرنشین داشت که تنها دو نفر نجات پیدا کردند و ۱۵ نفر جان باختند.

چیاکو کریمی یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده است، در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حریق شدند.

وی تصریح کرد: من جلوی در ایستاده بودم به محض انفجار از اتوبوس بیرون پریدم وضعیت واقعا وحشتناکی بود و چیز دیگری بخاطر ندارم.

وی با بیان اینکه در کل ۱۴ مسافر، ۲ راننده و یک شاگرد راننده سرنشین اتوبوس بودیم، اظهار کرد: تنها دو نفر از این ۱۷ سرنشین جان سالم به در برده و مابقی متاسفانه جان باخته‌اند. تانکر حاوی نفت مازوت و دارای پلاک کرمانشاه است که اطلاع دقیقی از مسیر ورود و خروج آن تا کنون در دست نیست.
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه