تحویل سال ۹۹؛ لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ چه ساعتی است؟

تحویل سال ۹۹؛ لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ چه ساعتی است؟

لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت ۷ و ۱۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه، روز جمعه ۱ فروردین سال ۹۹ هجری شمسی است. در تقویم قمری این روز مصادف با ۲۵ رجب سال ۱۴۴۱ هجری قمری و در تقویم میلادی برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی است. البته حیوان سال ۹۹ هم موش خواهد بود و این سال در طالع‌بینی چینی به نام سال موش، نامگذاری شده است.
کد خبر: ۷۷۰۶۶
بازدید : ۶۸۵۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
سال تحویل 99؛ لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ چه ساعتی است؟
 
فرادید| حدود یک ماه به پایان سال ۱۳۹۸ با تمام شادی‌ها و غم هایش باقی مانده است و آرام آرام باید منتظر رسیدن بهار و نوروز باستانی باشیم. از همه مهم‌تر لحظه تحویل سال و آمادگی برای دورهمی خانوادگی است که برای ما ایرانی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش فرادید، لحظه تحویل سال ۱۳۹۹ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت ۷ و ۱۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه، روز جمعه ۱ فروردین سال ۹۹ هجری شمسی است. در تقویم قمری این روز مصادف با ۲۵ رجب سال ۱۴۴۱ هجری قمری و در تقویم میلادی برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی است.
 

حیوان نماد سال ۱۳۹۹

در طالع‌بینی چینی برای هر سال، نام یک حیوان در نظر گرفته شده. در نامگذاری سا‌ل‌ها از نام ۱۲ حیوان استفاده می‌شود، بنابراین بعد از هر ۱۲ سال، نام سال‌ها تکرار خواهد شد. حیواناتی که در نامگذاری سال‌ها از آن‌ها استفاده شده به ترتیب، سگ، موش، گاو، ببر، گربه یا خرگوش، نهنگ یا اژدها، مار، اسب، گوسفند یا بز، میمون، مرغ یا خروس و خوک هستند. حیوان سال ۹۹ موش است و این سال در طالع‌بینی چینی به نام سال موش، نامگذاری شده است.

افراد مشهور متولد سال موش

شکسپیر، راسین، جرج ساند، تولستوی، دوفو، ژول ورن، دوده، کاترین منسفلد، شارلوت برونته، آنتوان دو سنت اگزوپری و اوژن یونسکو از مشهورترین افراد متولد سال موش به شمار می‌روند.

سال ۹۹، سال کبیسه

در تاریخ هجری شمسی یک سال ۳۶۵ روز دارد. سال رسمی در ایران دوازده ماه دارد، ماه‌های اول تا ششم، ۳۱ روز دارند و ماه‌های هفتم تا یازدهم سی روز هستند. ماه دوازدهم یا اسفند ۲۹ روز دارد که هر ۴ سال یک بار، یک روز به آن اضافه می‌شود. سالی که در آن ماه اسفند ۳۰ روز داشته باشد، سال کبیسه نامیده می‌شود. اسفند ۹۹، سی روز دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین