نیسان میکرا؛ از ارزانترین‌ها در بازار جهانی

نیسان میکرا؛ از ارزانترین‌ها در بازار جهانی

خودروی طی ۱۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۷۷ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.
کد خبر: ۸۷۱۶۳
بازدید : ۱۵۱۶۲
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
مازیار دانیالی| میکرا پلتفرم مشترکی در نیسان، داتسون، رنو و میتسوکا است که از سال ۱۹۸۲ تا کنون روی خط تولید قرار دارد؛ و البته در نیسان فقط با برند میکرا ارائه می‌شود. همین پلتفرم در رنو، پالس نامگذاری شده است.

نسل اول میکرا از ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۲، نسل دوم از ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۳، نسل سوم از ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰، نسل چهارم نیز در سال ۲۰۱۰ و نسل پنجم در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند.

به تازگی تصاویری از فیس لیفت جدید و اروپایی میکرا منتشر شده که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

نمای ظاهری
به عنوان یک هاچ بک شهری کوچک؛ میکرا طراحی جذابی را همراه خود دارد. در قسمت دماغه چراغ‌های اصلی بزرگ تلاش می‌کنند تا مخاطب را از مواجه با یک محصول ضعیف دور نگه دارند. گریل (جلوپنجره) کرومی V شکل که در محصولات روز نیسان مشاهده می‌شود، اینجا هم حاضر است و منظره جذابی را ایجاد کرده است.

در نمای جانبی خط شانه متفاوتی را می‌بینیم که با یک انحنا از درپوش موتور آغاز شده و با عبور از زیر آینه جانبی نهایتا به چراغ اصلی عقب می‌رسد. چنین الگویی برای میکرا به عنوان نقطه قوتی در طراحی محسوب می‌شود.

به آنچه مطرح شد باید شیب مناسب سقف و شکل جذاب ستون عقب را نیز اضافه کنیم. در نمای عقب خلاقیت خاصی مشاهده نمی‌شود، اما آنچه در نظر گرفته شده با شرایط کلی طراحی هماهنگی دارد.

از منظر ابعاد این خودرو برابر با ۳۹۹۹ میلیمتر در طول، ۱۹۳۵ میلیمتر در عرض با محاسبه اندازه آینه‌های جانبی و ۱۴۵۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌ها نیز برابر با ۲۵۲۵ میلیمتر است. رینگ‌ها در حالت استاندارد ۱۷ اینچی هستند.

کابین
از امکانات کابین می‌توان به سیستم صوتی برند بوز، بلوتوث، یو اس بی، سیستم تهویه اتوماتیک مجهز به فیلتر ضد آلودگی، نمایشگر اصلی لمسی ۷ اینچی، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو، گرمکن صندلی ردیف جلو، سایه بان ردیف اتوماتیک شیشه‌های ردیف عقب و...

ایمنی
در بخش ایمنی نیز باید به موارد مانند: ترمز هوشمند اتوماتیک با سیستم شناسایی عابر، دستیار ترمز با سنسور هشدار برخورد، دستیار حرکت در سربالایی، دوربین رنگی عقب، سنسور‌های پارک عقب، کروز کنترل، کلید هوشمند مجهز به استارت و استاپ، سنسور باران، نور بالای تطبیقی، شناسایی علائم ترافیکی جاده، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط و...

امکانات بالا با توجه به تریم انتخابی مشتری و در حالت آپشن ارائه می‌شوند.

پیشرانه
برای این قسمت تنها گزینه پیش روی مشتریان، نمونه ۱ لیتری توربوی ۳ سیلندر است که از استاندارد ۶D زیست محیطی نیز پشتیبانی می‌کند. میزان خروجی این موتور ۷۴ اسب بخار و گشتاور آن ۱۴۴ نیوتن متر است. این مجموعه با جعبه دنده سی وی تی اکسترونیک و یا جعبه دنده ۶ سرعته دستی هماهنگ می‌شود.

خودروی طی ۱۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۷۷ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

آمار مصرف سوخت برای جعبه دنده اتوماتیک برابر با ۵.۶ لیتر در شهر، ۴.۵ لیتر در بزرگراه و ۴.۹ در حالت ترکیبی است. در نمونه مجهز به جعبه دنده دستی آمار مصرف سوخت برابر با ۶.۱ لیتر در شهر، ۴.۳ لیتر در بزرگراه و ۵ لیتر در حالت ترکیبی گزارش شده است.

قیمت پایه این محصول ۱۵ هزار دلار است و در گرانترین تریم به ۲۴ هزار دلار نزدیک می‌شود:

نسل اول
نسل اول
نسل دوم
نسل دوم
نسل سوم
نسل سوم
نسل چهارم
نسل چهارم
نسل پنجم
نسل پنجم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه