هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۲/۰۲

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۲/۰۲

از امروز ۲ اسفندماه ۱۳۹۹ و بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی ایران، تحت نفوذ سامانه بارشی جدید احتمال افزایش حجم رواناب و احتمال آب گرفتگی معابر، اختلال در تردد، احتمال تاخیر یا لغو پروازها، کولاک در گردنه‌های برفگیر و کوهستان وجود دارد.
کد خبر: ۹۰۷۸۳
بازدید : ۳۸۷۳
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۲ اسفندماه ۱۳۹۹، فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید، برای اکثر نقاط ایران پیش بینی می‌شود که موجب بارش باران و برف، رخداد مه و کاهش دید افقی و در مناطق جنوبی بارش باران و رعد و برق و در مناطق مستعد وقوع تگرگ خواهد شد.

بر این اساس امروز برای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، گیلان، و روز یکشنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات قزوین و در روز دوشنبه برای مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شرق گیلان ببارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

تحت تأثیر نفوذ این سامانه احتمال افزایش حجم رواناب و احتمال آب گرفتگی معابر، اختلال در تردد، احتمال تاخیر یا لغو پروازها، کولاک در گردنه‌های برفگیر و کوهستان وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود هم وطنانمان در سفر‌های برون شهری بویژه مناطق کوهستانی احتیاط کنند و از سفر‌های غیر ضروری، صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

از روز دوشنبه در نوار شمالی و ارتفاعات کرمان و روز سه شنبه در نوار شمالی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.
 
روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب کشور، در استان‌های واقع در جنوب غرب و به تدریج جنوبب و غرب کشور افزایش ابر و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود. روز چهارشنبه سواحل دریای خزر بارانی خواهد بود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین