قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۲/۰۴

قیمت طلای جهانی، امروز ۹۹/۱۲/۰۴

قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۰۲ در صد کاهش، امروز ۴ اسفند ماه ۱۳۹۹ به ۱۷۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید.
کد خبر: ۹۰۸۶۱
بازدید : ۴۲۰۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
شمش طلا
 
فرادید| ریزش طلا در بازار فلزات گرانبها ادامه دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۴ اسفند ماه ۱۳۹۹، تا لحظه تنظیم گزارش با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۸۳ دلار و ۸۶ سنت رسید.

این در حالی است که کمینه قیمت طلا در روز‌های اخیر ۱۷۸۰ دلار و ۹۷ سنت و بیشینه قیمت آن ۱۷۸۹ دلار و ۱۲ سنت ثبت شده است.

اونس طلای جهانی اواسط ماه اوت ۲۰۱۸، به محدوده قیمتی۱۱۶۰ دلار برخورد کرد و در مسیر صعودی جدید حرکت کرد، به طوریکه قیمت طلا در طول دو سال تا نرخ ۲۰۷۵ دلاری افزایش یافت. این نرخ قیمت تاریخی برای طلا محسوب می‌شود.

حرکت صعودی طلا بعد از رسیدن به محدوده ۲۰۵۰-۲۰۷۵ متوقف شد و در ادامه شاهد ورود اونس طلا به کانال نزولی بودیم، به طوریکه بازار تا کف قیمتی ۱۷۶۴٫۲۴ دلاری حرکت کرد. هفته گذشته، اونس طلا در قیمت ۱۸۲۵ دلار با مقاومت مواجه شد و در نتیجه مجدداً تا نرخ ۱۷۶۴٫۲۴ دلار سقوط کرد.

تحلیلگران می‌گویند قیمت اونس طلا در ۱۷۵۰ دلار فرصت خرید عالی است. با این حال به معنای آن نیست که طلا هفته جاری به قیمت پایینتری نزول نخواهد کرد. به گفته کارشناسان، طلا در سال جاری میلادی احتمالا همچنان از سیاست‌های پولی انبساطی اقتصاد‌های بزرگ و نرخ پایین بهره منتفع خواهد شد.

به گزارش فرادید؛ پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز اظهار کرد: اگر به سبد فلزات ارزشمند نگاه کنید، می‌بینید که تنها طلا کاهش پیدا کرده است. نقره و همچنین پلاتین و پالادیم عملکرد خوبی داشته اند. علاقه خرید خوبی در بازار فلزات سفید و صنعتی وجود دارد. اما قیمت طلا تحت تاثیر رشد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نزول کرده است.

تحلیلگران کومرزبانک در یادداشتی نوشتند، رفتار طلا شبیه یک سونامی است، به نحوی که ابتدا قیمت‌ها عقب نشینی می‌کنند، اما بعدا با شدت بیشتری افزایش می‌یابند. در هفته جاری تحولات بازار به حرکت قیمت دلار بستگی خواهد داشت. ارزش دلار ممکن است ضعیف شده و طلا از کف قیمتی که پیدا کرده است، بهبود پیدا کند.

این حقیقت که طلا اکنون بالای ۱۷۰۰ دلار قرار دارد به این فلز ارزشمند فرصت می‌دهد که در روز‌های آینده صعود کند. بعلاوه به نظر می‌رسد رشد تورم شتاب گرفته است بنابراین عقب نشینی قیمت طلا به جای وحشت و نقد کردن معاملات، فرصتی برای خرید است

به باور برخی تحلیلگران اگر بازده اوراق قرضه و سهام رشد کنند، طلا ممکن است به سطوح پایینتری نزول کند. اونس طلا پیش از ازسرگرفتن روند صعودی ممکن است امسال تا مرز ۱۲۰۰ دلار نزول کند. یک مانع دیگر برای طلا، رقابت با بیت کوین است. این ارز رمز از سوی سرمایه گذاران به عنوان طلای دیجیتالی قلمداد می‌شود.

در سایر بازار فلزات گرانبها، قیمت هر اونس نقره با ۰.۵۹ درصد افزایش به ۲۷ دلار و ۴۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۹۵ درصد افزایش با قیمت ۱۲۹۵ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. قیمت هر اونس پالادیوم با ۱.۵ درصد رشد به ۲۴۱۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.

قیمت طلای جهانی در بازار
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین