قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۲

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۲

امروز ۲ فروردین ۱۴۰۰ قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۳.۳۸ درصد به ۵۶,۶۷۳ دلار معادل ۱,۵۵۰,۰۵۲,۳۷۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۱۹۰۱
بازدید : ۸۳۷۰
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۷
بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین دوباره با ریزش در بازار همراه شده است. قیمت بیت کوین امروز ۲ فروردین ۱۴۰۰ با ۳.۳۸ درص کاهش به ۵۶۶۷۳ دلار معادل ۱,۵۵۰,۰۵۲,۳۷۷ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۸.۷۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۴۹.۸۴ میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۹معادل ۶۱،۶۸۳.۸۶ دلار بوده که همینک %۸.۱۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۶۶ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ امروز بار دیگر قیمت بیت کوین ریجکت شد و ارزش خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح روزانه خود، زیر محدوده ۵۷۰۰۰ دلار رسید. هنگامی که سود ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش می‌یابد، تمایل سرمایه گذاران به دارایی‌های ریسک پذیر کاهش می‌یابد، زیرا می‌توانند گزینه‌های پر بازده ایمن تری را در بازار اوراق قرضه خزانه داری جستجو کنند.

برای اینکه بیت کوین بتواند شاهد یک رالی پایدار و موفقیت آمیز باشد، به یک چشم انداز کلان مطلوب نیاز دارد که فقط از طریق تثبیت سود خزانه داری آمریکا امکان پذیر است.

بیت کوین تا حد زیادی به افزایش تقاضای دلار هم حساس است. تخمین زده می‌شود که ۹۳ میلیون دلار جریان خالص سرمایه‌گذاری در بیت کوین، یک درصد قیمت آن را افزایش می‌دهد در حالی که همین رقم برای طلا حدود دو میلیارد دلار یعنی ۲۰ برابر بالاتر است.

همین تحقیقات در مورد سود ۲۰ ساله خزانه داری آمریکا نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری هم تاثیر خاصی بر قیمت آن نمی‌گذارد. بررسی روند معاملات نشان می‌دهد که تمایل معامله گران قدیمی برای نگهداری بیت کوین رو به افزایش است و بیشتر بیتکوین‌های تازه عرضه شده مربوط به معامله گران تازه کار‌تر است.

بیت کوین به عنوان جایگزینی دیجیتال برای طلا یا یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. در یادداشت تحلیلگران بانک آمریکا آمده است از آنجایی که ۹۵ درصد کل بیت کوین‌های موجود متعلق به ۲.۴ درصد از مخاطبان با بالاترین تعادل منابع مالی است، نمی‌توان از آن به عنوان یک مکانیزم پرداخت یا حتی یک محرک سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

در سوی دیگر بازار و در جایگاه دوم اتریوم نیزبا ۲.۹۹ درصد کاهش به قیمت ۱۷۶۴.۵۵ دلار رسید و تتر هم در محدوده ۱.۰۰ دلار باقی ماند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین