Seres SF۵؛ اولین خودروی برند هواویی

Seres SF۵؛ اولین خودروی برند هواویی

اس اف ۵ توانایی پیمایش ۱۸۰ کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب‌تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می‌شود.
کد خبر: ۹۳۰۲۱
بازدید : ۹۱۹۹
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶

از مدت‌ها قبل خبر مربوط به تصمیم کمپانی هواویی برای تولید خودرو در رسانه‌های خبری مشاهده می‌شد. البته این اولین باری نیست که یک غول فناوری تمایل خود را به صنعت خودرو نشان می‌دهد، زیرا قبلا همین حواشی درباره اپل و سامسونگ نیز وجود داشت.

اما هواویی جدی‌تر از رقبای خود به این راهبرد توجه کرده و طی نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ‌های از کراس اوور Seres SF۵ رونمایی کرده است. این خودرو اولین وسیله نقلیه‌ای است که در نمایشگاه‌های اختصاصی هواویی در کشور چین ارائه خواهد شد.

گفتنی است Seres که قبلا با نام اس اف موتورز شناخته می‌شد؛ یک کمپانی خودروسازی است که در سال ۲۰۱۶ توسط شینگ‌های ژانگ در کالیفرنیا به ثبت رسیده و بطور خاص بر توسعه وسایل نقلیه الکتریکی متمرکز است. اولین نمونه اس اف ۵ توسط Seres در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد که حالا با حضور هواویی فناورانه‌تر از گذشته حاضر شده است.

نمونه‌ای از اس اف ۵ که در نمایشگاه شانگ‌های رونمایی شده از یک پیشرانه بنزینی ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر به همراه ۲ موتور الکتریکی استفاده می‌کند. مجموع خروجی این سیستم برابر با ۵۵۰ اسب بخار است که می‌تواند خودرو را طی ۴.۷ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت برساند.

هواویی تاکید می‌کند اس اف ۵ توانایی پیمایش ۱۸۰ کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب‌تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می‌شود.

اما در قسمت کابین، هواویی از تمایشگر بزرگ تبلتی برای سیستم سرگرمی استفاده کرده است. سیستم صوتی با ۱۱ اسپیکر که تجربه‌ای در حد یک سالن اپرا را برای سرنشینان ایجاد می‌کند نیز از دیگر برنامه‌های کمپانی چینی برای این کراس اوور است.

اس اف ۵ از قابلیت شارژ خودرو به خودرو پشتیبانی می‌کند همچنین از قابلیت شارژ معکوس برای تامین انرژی لوازم خانگی برقی نیز برخوردار است. این خودرو با قیمت پایه ۳۸ هزار دلار برابی نمونه تمام چرخ محرک و ۳۳۳۶۱ دلار برای نمونه محور جلو ثبت سفارش می‌شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه