قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۵

قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۱۵ تیرماه با ثبت ۰.۷۳ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار رسید.
کد خبر: ۹۵۶۸۶
بازدید : ۱۳۱۹
۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
فرادید| طلا وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد. امروز ۱۵ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۷۳ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار رسید.

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب نشینی ارزش دلار، به بالاترین حد در سه هفته گذشته صعود کرد. اوله هانسن، تحلیلگر بانک ساکسو، گفت: دلار مقداری از قدرت اخیر خود را از دست داده است و XAU/USD در حال حاضر از برخی از دستاورد‌های روز جمعه استفاده کرده، و بار دیگر مقاومت ۱۸۰۰ دلار به چالش می‌کشد.

به گزارش فرادید؛ در همان زمان، گزارش مشاغل روز جمعه خطر هر گونه اقدام انقباضی توسط کمیته FOMC فدرال رزرو را کاهش داده است. این به طلا اجازه نفس کشیدن داده است.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس نیز گفت: این عمدتا ضعف ارزش دلار آمریکاست که قیمت طلا را تقویت کرده است. طلا پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال در ژوئن، ریزش قیمت بیش از حدی پیدا کرد و اکنون که انتظارات برای افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره در قیمت‌ها لحاظ شده است، خریداران به بازار برگشته اند.

با این حال پتانسیل صعودی طلا ممکن است با توجه به سیاست‌های پولی جهانی که به افزایش نرخ‌های بهره متمایل شده اند، محدود باشد. تصور نکنید قیمت‌ها بزودی به سطحی که اوایل ژوئن داشتند برمی گردند.

تحلیل‌گران معتقدند: در این هفته قیمت طلا شانس خوبی برای عبور از مرز ۱۸۰۰ دلار دارد و حتی عده‌ای پیش‌بینی می‌کنند در طول ۶ ماه آینده طلا به بالای ۱۹۰۰ دلار بازگردد.

از عواملی که می‌تواند موجب رشد طلا شود، یکی افزایش قیمت نفت است. تحلیل‌گران معتقدند اگر سران اوپک تصمیم بگیرند که عرضه نفت را کاهش دهند قیمت نفت رشد شدیدی خواهد داشت و موجب ایجاد تورم می‌شود. طلا به افزایش تورم واکنش مثبت نشان خواهد دارد و در مسیر رشد قرار خواهد گرفت.

عامل دیگری که موجب افزایش خوش‌بینی‌ها در بازار طلا شد به آمار اشتغال در آمریکا و مسیر دستمزد‌ها مربوط می‌شود. آمار‌هایی که اخیرا از بازار کار آمریکا منتشر شد حاکی از افزایش نرخ بیکاری بود. افزایش نرخ بیکاری نشان از عقب بودن سمت عرضه اقتصاد است که می‌تواند سطح تورم را افزایش دهد و به فلز گرانبها کمک کند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین