قیمت خودرو؛ ۱ تا ۵ میلیون گرانتر

قیمت خودرو؛ ۱ تا ۵ میلیون گرانتر

بازار خودرو‌های پرتیراژ ایران خودرو برای دومین با در هفته جاری با رشد قیمت در بازار عرضه شدند تا به این طریق شاهد تداوم افزایش قیمت در بازار ایران خودرو باشیم.
کد خبر: ۹۶۷۳۱
بازدید : ۲۱۲۵
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که دیروز ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ تمام خودرو‌های پرتیراژ این شرکت رشد ۱ تا ۵ میلیون تومانی را در بازار تجربه کردند.

رشد قیمت در بازار ایران خودرویی‌ها در حالی رقم خورد که سایپایی‌ها نیز با باز شدن مراکز شماره گذاری خودرو از افزایش قیمت خودرو در بازار جانماندن هر چند افزایش قیمت سایپایی‌ها در برگیرنده سه خودرو در میان پرتیراژ‌ها می‌شده است.

رشد قیمت خودرو‌های داخلی پرتیراژ در حالی شکل گرفته که امروز دلار افت قیمت در بازار داشت، و از دلار به عنوان یکی از عوامل اصلی تغییر قیمت در بازار یاد می‌شود، با این حال رصد بازار نشان از آن دارد که امروز بازار خودرو خلاف جهت بازار دلار حرکت کرده است.

علاوه بر نرخ دلار به گفته فعالان بازار خودرو، توقعات انتظاری نیز در بازار همچنان وجود دارد و این عوامل نیز بر قیمت خودرو اثرگذار بوده است. انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات و تعیین کابینه دولت جدید از جمله عوامل انتظاری هستند که بازار را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمند LX»، «سمند LX با موتور EF۷» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران‌خودرو قیمت «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» امروز رشد ۲ میلیونی داشت و قیمت آن به ۲۳۰ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر «۲۰۶ صندوقدار» نیز امروز رشد ۵ میلیونی را تجربه کرد و در بازار ۲۶۵ میلیون تومان قیمت خورد. «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز با رشد یک میلیونی در بازار ۲۷۴ میلیون تومان عرضه شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو قیمت «سمند LX با موتور EF۷» نیز امروز با رشد ۲ میلیونی در بازار به ۲۴۷ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX» هم در بازار رشدی ۲ میلیونی داشت و قیمت آن در بازار به ۲۳۰ میلیون تومان رسید. اما «سمند سورن» در میان پرطرفدار‌های ایران خودرو امروز رشد ۵ میلیونی داشت و قیمت آن نسبت به روز گذشته ۲۵۵ میلیون تومان شد.
 
قیمت خودروهای پرتیتراژ ایران خودرو
 
برچسب ها: قیمت خودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین