هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۶

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۶ مرداد ماه در اغلب مناطق کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۶۸۸۱
بازدید : ۱۷۱۲
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴

فرادید| بر اساس آخرین تحلیل سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۶ مرداد در برخی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و ارتفاعات غرب اصفهان، فارس، خوزستان، بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شمالی و غرب هرمزگان، ارتفاعات استان‌های مرکزی، کرمان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران و سمنان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط فردا و دوشنبه برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و ارتفاعات اصفهان، فارس، ارتفاعات شمال شرق خوستان، بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال شرق، ارتفاعات شمالی و غرب هرمزگان، ارتفاعات استان‌های مرکزی، کرمان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران برقرار خواهد بود.

روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، ارتفاعات البرز بارش پراکنده مورد انتظار است. طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق، مرکز و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل و خراسان جنوبی در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال گردوخاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد بود.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران همچنین طی پنج روز آینده دریای عمان مواج خواهد بود. از امروز تا اواخر هفته جاری روند افزایش نسبی دما را در غالب نقاط کشور شاهد خواهیم بود.

لازم به ذکر است که آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ سانتیگراد و طی روز دوشنبه صاف گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای بیشینه ۳۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوایی ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین