آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۰

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۰

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ مردادماه ۵۳۶ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۷۰۹۷
بازدید : ۳۷۶۵
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ مرداماه را ۵۳۶ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۵ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۸۶۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۱۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۶۱۸ هزار و ۲۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۶ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ تا کنون ۲۶ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۱۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۱۳ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۴۰۱ هزار و ۴۸۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۹۷ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۰۹ هزار و ۴۰۲ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٠٤ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۹۲ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۳۲۶ هزار و ۵۸ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۸۳ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۶۷۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر (۶۵۷ نفر)

۲. برزیل ۵۶۴ هزار و۸۹۰ نفر (۹۸۸ نفر)

۳. هند ۴۲۹ هزار و ۱۸۳ نفر (۴۶۸ نفر)

۴. مکزیک ٢٤٤ هزار و ۹۳۵ نفر (۳۸۳ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۱۰۲ نفر (۷۳ نفر)

۶. روسیه ۱۶۶ هزار و ۴۴۲ نفر (۷۹۲ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۵۰۳ نفر (۱۴۶ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (۳۱ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٢ هزار و ۷۶۸ نفر (۱۶۷ نفر)

۱۰. فرانسه ١١٢ هزار و ۳۵۶ نفر (۶۸ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین