قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۱

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۱

قیمت بیت کوین، امروز ۲۱ شهریور ماه با ۱.۳۸ درصد کاهش نرخ به ۴۴,۷۹۸ دلار معادل ۱,۲۶۹,۸۴۸,۳۵۳ تومان رسید.
کد خبر: ۹۸۳۱۶
بازدید : ۲۳۳۶
۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۹
فرادید| ریزش بیت کوین همچنان ادامه دارد. امروز ۲۱ شهریور ماه قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۱.۳۸ درصد به ۴۴,۷۹۸ دلار معادل ۱,۲۶۹,۸۴۸,۳۵۳ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۰.۹۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۱ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

بیت کوین چند روز گذشته، در حالی که آماده می‌شد تا با اقتدار به پول قانونی در السالوادور تبدیل شود، قیمت آن به بالاترین سطح چند ماهه رسید و کمی بالاتر از ۵۳,۰۰۰ دلار قرار گرفت. ولی اندک زمانی بعد از این رویداد، با ریزشی شارپی در عرض چند ساعت، بیش از ۱۰۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و به ۴۳,۰۰۰ دلار رسید.
 
به گزارش فرادید؛ پس از آن، قیمت به حدود ۴۶,۰۰۰ دلار رسید و حتی ۴۷,۰۰۰ دلار را به چالش کشید، اما در نهایت نتوانست حرکت خود را بالاتر از این سطح ادامه دهد. در ۲۴ ساعت گذشته، خرس‌ها بار دیگر بیت کوین را به پایین کشاندند و باعث شدند قیمت به حدود ۴۴۰۰۰ دلار برسد. در حال حاضر، این ارز با چندین هزار دلار بهبود، همچنان زیر ۴۵ هزار دلار ترید می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند با سلطه طالبان بر افغانستان استفاده از ارز‌های دیجیتال در این کشور افزایش پیدا کرده است، این مسئله موجب بروز برخی نگرانی‌های امنیتی در دنیا شده است. احتمال دارد همین جو روانی بر قیمت بیت کوین اثر گذاشته باشد.

پدرخوانده کریپتو که یک تحلیلگر مشهور در توئیتر به حساب می‌آید و بیش از ۷۵ هزار فالوئر دارد، نسبت به آینده دوج‌کوین خوش‌بین است. این تحلیلگر پیش‌بینی کرده که بیت‌کوین تا پایان سال ۸۰ هزار دلار و اتریوم ۱۰ هزار دلار خواهد شد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، اتریوم رشدی ۲۰۰ درصدی را به ثبت خواهد رساند.

از طرفی برخی کارشناسان معتقدند عدد ۴۳ هزار دلار که در ریزش قبلی محل تلاقی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه بود محدوده حیاتی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود و از دست رفتن این محدوده احتمال ریزش بیت‌کوین تا محدوده ۲۲ هزار دلار را زیاد می‌کند.

رشد ارزش بازار رمزارز‌ها و روند صعودی آلت‌کوین‌ها بدون تایید بیت‌کوین می‌تواند نوعی تله برای سرمایه‌گذاران جدید باشد. بعد از ریزش بیت‌کوین در روز سه‌شنبه میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه در محدوده قیمتی ۴۳ هزار دلار با یکدیگر برخورد کردند و می‌توان گفت حالا بیت‌کوین باید برای حفظ این محدوده تلاش کند.

اگر بیت‌کوین بتواند قیمت بالای محدوده ۴۳ هزار دلار را تا پایان هفته حفظ کند احتمال ورود خریداران جدید افزایش و احتمال تشدید روند نزولی کاهش پیدا می‌کند.

اما سناریو ترسناک برای بازار این است که بیت‌کوین نتواند میانگین متحرک خود در محدوده ۴۳ هزار دلار را حفظ کند. کارشاسان عقیده دارند ریزش و تثبیت قیمت زیر محدوده ۴۳ هزار دلار می‌تواند زمستان رمزارز‌ها را به دنبال داشته باشد و احتمال کاهش قیمت تا محدوده ۲۲ هزار دلار هم وجود دارد.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین